EC (Avustralya/Melbourne) Hakkında Genel Bilgiler

Okul Tipi
Zincir Okul

Lokasyon
Şehir Merkezi

Kapasite
300

Sınıf Sayısı
17

Sınıf Mevcudu
Ortalama 15, en fazla 18

Alt Yaş Sınırı
16


Neden EC?

Dünyanın en geniş zincir okul ağlarından birine sahip olan EC English, öğrenci memnuniyetinin en yüksek olduğu eğitim kurumlarından biri. Melbourne'de şehrin tam merkezinde yer alan başarılı kurum 16-29 yaş grubunun yanı sıra 30+ yaşlar için de sadece bu yaş grubuna özgü programlar da sunuyor. Modern teknoloji ile donatılmış sınıflarını öğrencilerin birlikte eğlenceli vakit geçirebileceği eğlenceli ortak kullanım alanlarıyla da bezeyen EC, eğitim üzerine verdiği sosyal aktivitelerle de ön plana çıkıyor. 

Neden Melbourne?

Sydney ile birlikte Avustralya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Melbourne rakibine göre maliyetlerin biraz daha düşük olduğu bir şehir. Aynı zamanda Formular 1 ve Avustralya açık gibi tenis turnuvalarına ev sahipliği yapan şehir; gelişmiş toplu taşıma sistemleri, kozmopolit ve huzur içindeki yapısıyla öğrenciler adına dil öğrenebilmek, sosyalleşebilmek, bağlantılarını geliştirebilmek ve en önemlisi sürekli eğlenebilmek adına çok sayıda seçenek vadediyor. 

Ayrışan Özellikler

 Tam ekipmanlı ve akıllı tahtalı sınıflar. Çalışma odası olan kütüphane. Listening pratiği yapma alanları ve test odaları. 

Sunulan Programlar

Genel İngilizce
Sınav Hazırlık Programları
Üniversite Geçiş Programları
Akademik Dönem / Yıl
30 Yaş Üstü Programlar

Dil Seviyeleri

CEFR Başlangıç A1, Temel A2, Orta Öncesi B1, Orta B1+, Orta Üstü B2, İleri Öncesi B2+, İleri C1, Yeterlilik C2.

Sosyal Aktiviteler

Konser ve tiyatro gösterisine katılım. Konuşma kulübü. Fitness ve yemek kulübü etkinliği. Cafe ziyareti ve kahve testi. Hayvanat bahçesi ve ulusal sanat müzesi ziyareti. 

Double Banking (Çoklu Ders Programı)

Var

Akreditasyon ve Ödüller

English Australia

İmkanlar

Modern Sınıflar
Wi-Fi
İnteraktif Yazı Tahtaları
Kütüphane
Bilgisayar Odası
Çalışma Odası
Kafeterya
Öğrenci Mutfağı
Öğrenci Salonu

Konaklama Alternatifleri

Aile Yanı

Konaklama Özellikleri: Tek Kişilik Oda

Öğün Planı: Yarım Pansiyon

Banyo: Paylaşımlı Banyo

İmkanlar: Aile yanında kalmayı tercih eden öğrenciler, tercihleri doğrultusunda kendilerine en uygun ailelerin yanına yerleştirilir, ailelerin günlük yaşamlarına katılarak ülkeye ve kültüre daha hızlı uyum sağlar, daha fazla pratik yapma imkanı bulurlar.. Öğrenciler evin ortak alanlarını aile ile paylaşır, eğer isterlerse kahvaltı ve akşam yemeklerini de aileden alabilir.

Mesafe: 30-60 dakika arası toplu taşıma


Öğrenci Yurdu

Yurt Adı: Urban Central

Konaklama Özellikleri: Paylaşımlı Oda

Öğün Planı: Öğünsüz Self Catering

Banyo: Özel Banyo|Paylaşımlı Banyo

İmkanlar: Tek, iki ya da 4 kişilik odalar.

Mesafe: 10 dakika toplu taşıma


EC hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.