1.   İngiliz Study Travel Dergisi tarafından her yıl verilen STM Star Ödülünü almaya hak kazanmış ilk Türk Eğitim Acentası.

2.   Konularında uzman, sizi gönderecekleri ülkedede bulunmuş toplam 65 eğitim danışmanı ile Türkiye’nin en büyük yurtdışı eğitim danışmanı kadrosu;

Atlas Yurtdışı Eğitim danışmanları, kendileri de yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş ve yurtdışında belli süreler yaşamış kişilerdir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde siz öğrencilerimize güncel bilgi ve kapsamlı hizmet verebilmek için yurtdışına seyahat etmekte ve bu seyahatler sırasında üniversite, kolej ve dil okullarını ziyaret etmektedirler.

3.   Yurtdışı Ofisleri, Londra, Bakü, Kharkiv, Minsk (Ofislerimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır) ile gittiğiniz ülkede de danışmanlığın devamı;

Atlas siz yurtdışına gitmeyi planlayan kişilere, Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizce yurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizden alacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olmaya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destek alabilirsiniz.

4.   İngiltere, Avustralya ve Amerika’daki acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarının öğrencilerimizde bulunması;

Atlas’ın danışmanlık anlayışı sadece Türkiye sınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynı saat diliminde bulunan şubelerimizden sürekli destek alabilme şansına sahipler, üstelik bu desteği tecrübeli Türk Atlas danışmanlarından alıyorlar ve danışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır ve öğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaraları verilmektedir.

     5.   Türkiye’nin ISO 9001:2000 belgeli ilk yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi olması;

Kurulduğu 1990 yılından bu yana eğitim kalitesinden ödün vermeden sürekli gelişen şirketimiz Türkiye’nin ilk ISO9001:2000 belgeli yurtdışı eğitim danışmanlık şirketidir. Her yıl düzenli yapılan denetimleri sıfır minör hata ile geçmektedir.

     6.   28 yıllık bilgi birikimi ve tecrübe ile sektörün en eski kurumlarından olması;

Atlas 1990 Ocak ayında İstanbul’da kurulmuş ve sektörün en eski danışmanlık şirketlerinden birisidir ve bünyesinde 10 yıldan uzun süredir danışmanlık hizmeti veren tecrübeli danışmanlar bulunmaktadır. ATLAS kurumsal olarak da sürekli gelişmiş ve danışman bilgi ve tecrübelerini kurum şirket ve tecrübesi olarak depolayarak kurumsal bilgi birikimini sürekli artırmıştır. Bugünkü gücünü geçmişteki tecrübelerinden alarak öğrencilerine verdiği hizmeti yenileyerek devam ettiren güvenin kazançtan daha önemli oluğu düşüncesine sahip danışman kadrosuyla sektörde en güvenilir firmalar arasında öne çıkmaktadır.

     7.   Gidilecek ülke ile ilgili her ay yapılan oryantasyon semineri;

Her ay düzenlenen oryantasyon seminerimizde, yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak  için bilgiler verilmektedir. Seminer sırasında öğrenciler karşılaşacakları ve hazırlıklı olmaları gereken konular ile ilgili bilgilendirilirler. SeminerlerTaksim ofisimizde gerçekleştirilir ve öğrencilere ilgili ülke ile ilgili yurtdışına çıkış rehberi verilmektedir.

     8.   Türkiye’de 14 şube (İstanbul Taksim, Beşiktaş, Kadıköy, Şaşkınbakkal, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kayseri, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep, Kıbrıs);

Türkiye'de bulunan 14 ofisimizle öğrencilerimize pazartesiden cumartesiye danışmanlık hizmeti verip, şubelerimize gelemeyen Türkiye genelindeki öğrencilerimize web sayfamızdan canlı destek  ve mobil uygulamamızdan online destek vererek ofislerimize gelmelerine gerek kalmadan işlemlerini yürütülebilmekteyiz.

     9.   Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması;

Öğrencilerimize Atlas şubelerinden biriyle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, oryantasyon programına kadar ücretsiz hizmet almaktadırlar. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin yurtdışına varmasıyla birlikte yurtdışı ofislerindende verilmeye devam edilmektedir.

     10.  Kariyer danışmanlığı ile ilgili uzman psikolog yardımı;

Özellikle liseden mezun olacak arkadaşlarımız ya da  kariyerlerine yön vermek isteyenler uzman danışmanlığa ihtiyaç duyarlar biz Atlas olarak bu konuda da uzman danışmanlarımız eşliğinde öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeye, beklentilerine göre kendilerini tanımaya, isteklerini hedeflerini belirlemeye ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiği nasıl bir kariyer planlamasına ihtiyacının olduğunu belirlemeye yardımcı olmaktayız. Üstelik bu hizmeti alabilmek için Atlas öğrencisi olmaya gerek yoktur.

     11.  TURSAB, A grubu üyeliği;

Atlas Türkiye Seyahat Acenteler Birliğinin A grubu üyesidir. TURSAB 1972 yılında kanun ile kurulmuş resmi bir birliktir ve kanun ile belirlenmiş meslek disiplininin sağlanması ile ilgili yetkilere sahiptir.

     12.  Dil okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği;

Atlas Yurtdışı eğitimi 1000’den fazla dil okulu ve Üniversitenin resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir ayrıca Dünya’da ilk 50 Sırada bulunan Sydney Üniversitesi ve 7 nobel ödüllü Melbourne Üniversitesi gibi bazı üniversitelerin Türkiye deki tek resmi temsilcisidir.

     13.  Yılda 2 kere yapılan Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları;

Atlas Yurtdışı danışmanlığı olarak Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları sponsorlarından birsi ve ortağıdır. AKARE yılda 2 kez eğitim fuarı düzenlemekte bu organizasyona bir çok yabancı üniversite ve dil okulu katılımcısı getirerek Türk öğrencilerle buluşturmakta ve fuar süresinde farklı ülkeler hakkında eğitim ve yaşam koşulları hakkında içeriği zengin seminerler organize etmektedir.

     14.  Her ay güncellenen web sitesi ve e-dergi;

atlasedu.com sayfasında web sitesi içeriğinin yanı sıra her ay güncellenen e-dergisinin zengin içeriğiyle eğitim sektöründeki son haberlere yer vererek siz öğrencilerimize destek vermektedir.

     15.  En uygun uçak bileti ve bağlantılarının “outsource” edilmeden kurum içerisinden takibi ve kontrolü;

Taksim ofisimizde bulunan biletleme departmanı personelimiz öğrencilerimizin bilet araştırmalarını kendi AMADEUS ekranlarından yaparak en uygun, fiyat rota ve sınıf için rezervasyon seçenekleri çıkarmakta ve öğrencilerimize iletmektedir.

  • Paylaş: