• Atlas & Edcon Uluslararası Eğitim Konferansı 2019

Atlas & Edcon Ailesi için yılın en önemli buluşmalarından biri 18-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. 

Ekibimizin yanı sıra British Study Centres , Emerald Cultural Institute, EC, Celtic English Academy, CES, Eurocentres, Hilderstone College, International House London, International House Dublin, ILSC, ILAC,  New College Group, Kaplan International, Kings School, Oxford International Group, Oxford House College, St Giles, Swan, Stafford House,Go Britiania gibi uluslarası eğitim sektörünün önde gelen kurumlarının temsilcilerinin bir araya geldiği Uluslararası Eğitim Konferansı bu sene de Tuzla Radisson Blue Otel’de düzenlendi.  

20 farklı Atlas ve Edcon ofisinden 140 çalışanımız, yerli ve yabancı misafirlerimiz üç gün süresince mesleki ve kişisel eğitimlerin yanı sıra paneller, seminerler, grup çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları, workshop  ve sunumlara katılma fırsatı yakaladı. Kurumsal geleneğimizi, bilgi ve tecrübemizi en üst düzeyde paylaştığımız bu önemli organizasyon bu sene 9.kez düzenlendi.

Konferansımız Genel Müdürümüz Nazım Özsoylu ve Direktörümüz R. Mesud Yılmaz’ın 2018 ve 2019 yılları ile ilgili değerlendirmelerini paylaştıkları açılış konuşması ile başladı.

Konferansımız kapsamında Avustralya Baş Konsolosu Sn. Jeffie Kaine, British Council Türkiye Eğitim Müdürü Semra Yalçın Doğan, Nuffic, Neso Hollanda Eğitim Ofisi temsici Merve Kalyoncu, Yeni Zelanda Büyük Elçiliği Politika Danışmanı Ceren Kumova’nın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz “Current Issues in International Education” konulu panelimiz büyük ilgi gördü.

Konferansımızın son gününde okul temsilcileri ile danışmanlarımız arasında gerçekleştirdiğimiz workshop programımız partner okullarımız ile yakın işbirliğimizi pekiştirdi. Sektörümüzün önemli isimlerinden Thomas Jones’un moderatörlüğünde yaptığımız yuvarlak masa toplantılarında uluslararası eğitim ile ilgili güncel konular ve stratejiler tartışıldı

30.yılımızı kutladığımız Gala Gecemiz sırasında grubumuz bünyesinde 5.10.15.20. yılını tamamlayan çalışanlarımıza plaketleri sunuldu. Yarışmalar, eğlenceli aktiviteler ve ödül seremonisinin de yer aldığı gala yemeği ile oldukça renkli geçen konferansımız yöneticilerimiz Nazım Özsoylu, R. Mesud Yılmaz, Fulya İnanç ve Sinem Bayraktutan’ın kapanış konuşması ile sona erdi.

Bu önemli bir organizasyonla başladığımız ve 30.yılımızı kutladığımız 2019 yılında da hedefimiz öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde kendimizi sürekli geliştirmek ve yenilemek.

1990’dan dan beri her yıl binlerce Türk öğrenci Atlas ayrıcalığı ile yurtdışına seyahat etmekte. Aynı anlayış ve heyecanı kaybetmeden nice seneleri daha geride bırakmayı arzuluyoruz. Bu yolculukta emek ve katkılarıyla rol alan tüm çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve partnerlerimize sonsuz teşekkürler. 

Paylaş:
Yazdır