Neden Avustralya’da Dil Okulu?

Avustralya Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Avustralya harika iklimi, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleri ile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Avustralya’da eğitim alan öğrencilerin bir çok kültürü bir arada tanıma şansı vardır. Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde, çalışma olanakları da vardır. Part-time çalışma izni ile öğrenciler hem okuyup hem çalışarak yaşam giderlerine katkı sağlayabilir. Avustralya, Dünya’nın eğitim standartları en yüksek ülkeleri arasındadır. Avustralya kanunları yabancı öğrencilere sunulan kursların yüksek standartta olmasını temin eder ve kurs ücretlerini garanti altında tutar. Yabancı öğrencilere yönelik kursların mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Avustralya'da Hangi şehri tercih etmeli?
Avustralya’da dil okulları Sydney, Melbourne, Brisbane gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır. Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. Dinamik bir metropolde eğitim almak isterseniz Dünya'nın en yaşanılabilir sehirlerinden Sydney’i tercih edebilirsiniz.  Avustralya’nın kültür başkenti ve en Avrupai şehri, Melbourne ise maliyetlerin nispeten daha ekonomik olduğu bir alternatiftir. Yarı tropik iklimi ve rahat yaşam tarzı ile Brisbane en popüler şehirler arasındadır. Perth, Cairns, Gold Coast ise Türk öğrenciler tarafından daha az tercih edilen şehirlerdendir.

Avustralya'da Program Seçenekleri Nelerdir?
Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin Avustralya’da kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Avustralya'da dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları;

  • Genel ve Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS hazırlık kursları
  • Yönetici ve İş Adamlarına Yönelik programlar
  • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
  • Özel Dersler

Öğrenciler haftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir. Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri süreyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür.

Avustralya'da Nerede Konaklayabilirim?
Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin önemli bir parçasıdır. Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Avustralya'da konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır.  Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz.

Avustralya'da Nasıl iyi bir okul seçeceğim?
ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi  özel dil okulları ya da üniversiteler tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede TAFE kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır. Avustralya’da dil okullarının English Australia, NEAS gibi kurumlara üyeliği kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bu ve benzeri kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. Bu onay ve üyelikler belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır.

ATLAS’ın hizmetleri nelerdir?
Atlas öğrencileri Avustralya’da ki eğitimleri süresince her konuda yardim ve destek almaya devam ederler.

Birçok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize islemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir.

Ayrıca Avustralya’ya gidecek bütün Atlas öğrencileri seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır Avustralya'da eğitim, yasam, sosyal hayat ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler de binlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, Atlas’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: