• International House Sydney
International House Sydney

 

Neden ögrenciler sizin okulunuzu tercih etmeliler?

İlk olarak farklı milletlerden gelen öğrencilerin dağılımını çok iyi yapıyoruz, 21 farklı ülkeden öğrencimiz var. Anadili İngilizce olan öğretmenlerimizin bir çoğu öğretmenlik sertifikası kursuna gitmişlerdir. International House eski ve büyük bir kuruluştur, 50 ülkede 150 okulu ile birlikte hizmet vermektedir. İngilizce öğretmenlerine yönelik kurslarımız da vardır. Öğrenciler sabahtan ya da öğleden sonra programlarını seçebilirler; bu, iş bulup çalışan öğrencilerimiz için çok önemlidir. Okulumuz Sydney şehir merkezinde bulunmaktadır. Opera binasına ve liman köprüsüne kolayca ulaşabileceğiniz bir lokasyondadır.

Yüksek ve düşük sezonda okulunuzda öğrenci sayısı nasıldır ve Türk öğrenci oranınız nasıldır?

Okuldaki öğrenci sayımız 200-250 arasındadır.  Okulumuz 1/3 Asyalı, 1/3 Avrupalı ve 1/3 Latin Amerikalı öğrencilerden oluşmaktadır. Sadece bir kaç tane Türk öğrencimiz vardır.

Bize eğitim sisteminiz ile ilgili bilgi verebilir misiniz lütfen?

Yoğun İngilizce programımız haftada 25 saattir ve sabah saatleri için geçerlidir. Ayrıca öğrenciler Genel İngilizce, Akademik İngilizce veya sınava hazırlık seçebilir. Bunun yanında yarı yoğun İngilizce programımız haftada 20 saattir, öğrenciler sabah ya da aksam derslerini seçebilirler.

İngilizce öğretmenlerine yönelik öğretmen kurslarımız da vardır.

Öğrencileriniz için nasıl servisler veriyorsunuz?

Öğrencilerimize havaalanı transferi, sağlık sigortası, konaklama aile yani, apartman ve residence ayarlama hizmetlerimiz vardır.

Bize ülkeniz ve okulunuzun bulunduğu şehir ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Avustralya eğitim sektöründeki önemli ülkelerden bir tanesidir. Avustralya göçmen alan bir ülkedir bu yüzden farklı milletlerden insanlar bir arada yaşamaktadır. Sydney çok güzel bir şehirdir, limanı ve plajları ile ünlüdür. Şehir; kültür, doğa, alışveriş ve gece hayati sunmaktadır. Sydney; Macquarie Üniversitesi, UNSW, Western Sydney Üniversitesi ve daha bir çok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Okulunuz ve lokasyonu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Okulumuz 3 kattan ve 14 sınıftan oluşmaktadır. ücretsiz internet, klima, mikrodalga, buzdolabı ve bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Sydney şehir merkezinde yer almaktadır.

Kurs ücretleriniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Türk öğrencilere indirimler sunuyoruz. Haftalık 20 saat kurs $205, haftalık 25 saatlik kurs ise $245.

Yaşam giderleri nasıldır?

Tek kişilik oda, paylaşımlı banyo genel olarak haftalık $200-250.

Haftalık toplu taşıma $43, aylık giderler ise yaklaşık $1500-2000. Öğrenciler ingilizce seviyelerine göre iş bulup restoranlarda ya da süpermarketlerde çalışabilirler.

Okulunuzda eğitim almak isteyen türk öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Okulumuzda çok fazla Türk öğrencinin olmaması, gelecek Türk öğrenciler için büyük bir avantajdır aslında. Böylece farklı milletten arkadaşlar edinip İngilizce pratik yapabilirler. Ayrıca öğrenciler ücretsiz aktivitelerimize katılarak pratik yapabilirler. http://english.meetup.com/cities/au/sydney/

International House Sydney

www.ihsydney.com.au

Daha detaylı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir, veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz

  • Paylaş: