• Avusturya'da Dil Eğitimi Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
  • Avusturya'da Dil Eğitimi Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Neden Avusturya
Almanca dil eğitimi için Avusturya iyi seçeneklerden biridir. Avusturya üniversiteleri kalitesi yüksek standartta eğitim sunduğu için özellikle akademik eğtiim düşünen öğrenciler için dil eğitimini de bu ülkede almaları avantajlıdır.

Avusturya'da anlaşmalı olduğumuz okul seçenekleri Actilingua ve Cultura Vien'dir ve bu iki okul da Viyana şehrindedir. Okulların her ikisi de yıl boyu faaliyet gösteren ve 16 yaşın üzerindeki her düzeyse Almancası olan öğrenciye dil eğitimi sunabilen seçeneklerdir. Yani başlangıç düzeyindeki bir öğrencinin de, ileri düzeyde bir öğrencinin de katılabileceği program mevcuttur. Okullarda sınıf içinde Almanca eğitiminin yanısıra haftaiçi ve haftasonu aktivite olanaklarıyla da öğrencilerin dil gelişimine ve sosyalleşmesine fayda sağlamaktadırlar. Konaklama departmanları aracılığı ile de öğrencilere taleplerine göre aile yanı veya yurt gibi konaklamalar ayarlayabilmektedirler. 

Program seçeneği olarak genel Almancanın yanı sıra iş Almancası, sınav hazırlık kursları ve kış sporları ile birleştirilmiş program seçenekleri de mevcuttur. Yaz dönemlerinde de küçük yaştaki öğrencilere aktiviteli yaz okulu programları da vardır.

Viyana öğrenciye hem güvenli hem de kültür sanat içerikli bir yaşam ortamı sunabilmektedir.Gece hayatı son derece renklidir. Viyana geçmişten kalan kültür ve tarih mirası ile ve birçok imparatorluğa başkent olması dolayısıyla en güzel Avrupa şehirlerinden biridir. Avusturya Küçük bir ülke olmasının yanısıra suç oranı da birçok Avrupa ülkesine göre düşüktür. Alp dağlarının büyük bir kısmını bünyesinde barındıran Avusturya'da dağ turizmi ülkenin en önemli gelir kaynaklarındandır. Viyana'da yaşam maliyetleri anlamında çok pahalı bir şehir değildir, kiraların ortalama 300-400 Euro arası olduğunu söyleyebiliriz bunun haricinde de bol yeşillik alanları,uygun arazi yapısıyla rahat bir hayat sürebilir hatta bisikleti şehir ulaşımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vize Prosedürleri Avusturya'da dil eğitimi alacak öğrencinin shengen vizesine başvuru yapması gerekecektir. Bu da diğer birçok shengen ülkesinde olduğu gibi VFS aracılığı ile yapılmaktadır.

Avusturyada Dil Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın ATLAS Ofisimizi ziyaret edebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: