Shafston, Avustralya'’nın Brisbane şehrinde konaklaması kampüs içerisinde olan tek okulu ve dört hektarlık bir alana sahip. Kampusü ,birçok mesleki programı ve indirimli fiyatlarıyla dikkat çeken okul öğrencilerin öncelikli tercihleri ara

Shafston, Avustralya’nın Brisbane şehrinde  konaklaması kampüs içerisinde olan tek okulu ve dört hektarlık bir alana sahip. Kampüsü ,birçok mesleki programı ve indirimli fiyatlarıyla dikkat çeken okul öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında. Pazarlama müdürü Gyorgy Csisizar ile Shafston ve Brisbane hakkında görüştük.

 

1.Neden öğrenciler sizin okulu seçiyor?

 

Shafston, Avustralya’nın, konaklaması kampüs içerisinde olan tek okuldur ve dört hektarlık bir alana sahiptir. Shafton ayrıca Avustralya’nın en büyük Cambridge ve IELTS sınav hazırlık merkezidir. Öğrenciler için olanaklara (tenis ve basketbol sahaları, yüzme havuzları, kütüphane vb.)  ve çok çeşitli öğrenci popülâsyonuna sahiptir. Şu anda kampüsümüzde 35 farklı kültürden öğrenci bulunmaktadır.

 

2.Yüksek ve düşük sezondaki öğrenci nüfusunuz nedir?

 

Düşük sezonda ortalama 710 öğrenci yüksek sezonda ise yaklaşık 800 öğrencimiz bulunmaktadır.

 

3.Programlar ve öğretim sisteminiz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

 

GE, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, TOEIC ve 5 farklı seviyede  geniş bir İngilizce programına sahibiz ayrıca çoğu öğleden sonra olmak üzere Akademik İngilizce, İş İngilizcesi ve Telaffuz gibi.

 

Eğitim politikamızın amacı en yüksek standartta eğitim vermek olması nedeniyle öğrencilerimize 25 saat yüz yüze eğitim sunmaktayız.

 

Akşam programlarımıza (orta İngilizce seviyesi ve üstü için IELTS ve GE kursları ) katılan öğrencilerimiz haftalık 20 saat tam zamanlı kur almaktadır.

 

4. Öğrenciler için sunduğunuz servisler nelerdir?

 

Shafston, Brisbane’daki kampüs içi konaklaması ( 175 müstakil öğrenci apartmanı ) , yüzme havuzu, teniz kortu, basketbol kortu, kütüphanesi, seyahat merkezi, restaurantı, bilgisayar laboratuarı, ücretsiz internet bağlantısı, ücretsiz öğlen kulüpleri ve iş klübü olan tek okuldur. Is klübümüzde öğrenciler Brisbane’da iş bulma konusunda yardım almaktadırlar. 12 yıldır iş klübümüz 10.000’den fazla öğrenciyi ücretli pozisyonlara yerleştirmiştir.

 

5.Öğrencilerin gidecekleri bir yer olarak ülkeniz ve Brisbane şehri için neler söyleyebilirsiniz?

 

Avustralya ve Brisbane öğrencilerinin eğitim alabileceği yerler arasında en iyi lokasyondur. Brisbane, Avustralya’da en hızlı gelişen şehirdir. Bunun anlamı gelişen iş imkânları ve eğlence opsiyonlarıdır. Brisbane yarı tropikal iklime sahip bir şehir olarak, yaşamak için mükemmel bir yerdir. Özellikle, güneşi sevenler için.

 

 

6.Okulun lokasyonu ve imkânlarından bahseder misiniz?

 

Kangaroo Point ‘de etkileyici nehir kıyısında inşa edilmiş olan kampüs 5 hektarlık inanılmaz manzaraya sahip bir alanda kurulmuştur. İnanılmaz mirasın merkezi olarak listeden Shafston House 1851 yılında inşa edilmiştir. Shafston, genel İngilizceden IELTS ve Cambridge programlarına kadar birçok alanda seçenekler sunup öğrencileri bir araya getiren bir ortamdır. Ayrıca Kangaroo Point kampüsünde bulunan Sydney Üniversitesi apartmanları 352 öğrenciye tek kişilik, çift kişilik odalar ve yurt şeklinde odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler için sunulan diğer imkânlar: kütüphane, öğrenci kafeteryası, bilgisayar odasıdır.

 

 

7. Okul ücretleri, özendirme ve indirimler hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

 

SHAFSTON

 

2008 ÖZEL FİYAT TABLOSU
TÜRKİYE

 

Shafston International College

1 KASIM 2007DEN SONRA ALINMIŞ  KAYITLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

 

 

      HAFTALAR

ÜCRETLER ( TÜM KURSLAR )

 

1-23 HAFTA

 

$310 / haftalık

 

24 - 43 HAFTA

 

$255 / haftalık

Başvuru ücreti yok

44 HAFTA VE USTU

 

$225 / haftalık

Başvuru ücreti yok

 

IELTS ve GE Akşam sınıfları ( sadece orta ve üstü seviyedeki öğrenciler için )) 16.00-20.30 (haftalık 20 saat, FULL-Time)

Promosyon $195/haftalık (hafta sayısına bakmaksızın ) + $12/hafta kitap ücreti

 

 

                                                           Diploma Programları

 

Diploma Hospitality Management Inc Cert.III in Commercial Cookery

$195 başvuru ücreti  ve $19000 okul ücreti 4 sömestır için (2 yıl )

 

Başlama tarihleri , diğer programlar ve diğer ücretler için 2008 Shafton Başvuru Formuna bakabilirsiniz.

 

 

 

 

8.Avustralya’da ki yaşam masrafları ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

 

Brisbane’da yaşam masrafları Sydney ve Melbourne’e göre 15-21% oranında daha uygundur.

 

9. Sitemizde yayınlamamızı istediğiniz güncel bir bilgi ya da öneriniz var mı?

 

Ben kişisel olarak akşam kurslarımızı ( GE ve IELTS ) tavsiye ediyorum.

  • Paylaş: