Başarı dolu 25 Yılın ardından öğrencilerimizin bizlere ilettiği mesajları sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz…

 


The University of Birmingham, 'Railway Systems Engineering & Integration' bölümünde yapmış olduğum master eğitimim öncesinde ve sırasında hem okul seçimi hem de yurt dışındaki eğitim ortamına adaptasyon için paylaşmış olduğunuz deneyimleriniz, dökümanlarınız ve desteğiniz için ben ve sayenizde aynı dönemde master yapan diğer arkadaşlarım olarak teşekkür ederiz. ATLAS gibi büyük bir ailenin ferdi olarak size teşekkürü bir borç bilir ve ATLAS'ın 25. yılının hayırlı olması temennilerimi canı gönülden iletirim.  En iyi dileklerimle,
Şükrü Safa Çınar 


Yeditepe Üniversitesi’nde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra İngiltere’de master eğitim almaya karar vermiştim. Bir eğitim fuarında karşılaştığım Banu Birben ile bu hayalim gerçekleşti. Kendisiyle burs verme olasılığı olan çok sayıda okula başvurduk ve sonucunda Londra’da bulunan University of Westminster’dan burslu kabul alarak master eğitimime başladım. Tabi Atlas Edu’nun desteği bu kadarla sınırlı kalmadı. Londra’da eğitim aldığım zaman zarfında Atlas Londra ofisinde çalışma imkanım oldu. Master eğitimim sonrasında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Hazırlık Okulu’nda Okutman olarak çalışmaya başladım ve yine aynı üniversitede PhD yapmaktayım. Bu süreçte verdikleri destek için başta danışmanım Banu Birben olmak üzere tüm Atlas ailesine teşekkürlerimi iletiyorum J
Gözde TatATLAS Yurtdisi Egitim (Danismanim Sevilay Yilmaz), yuksek lisans yapma talebimi inanilmaz derecede hizli sonuclandirarak Birmingham Universitesine kabul edilmemi sagladi. Konaklama tercihinde, vize basvurusu ve egitim surecindeki destekleri mukemmeldi. Birmingham'da aldigim egitim sayesinde Durham Universitesi doktora programina kabul edildim ve danismanlik konusunda tercihim yine ATLAS oldu.25.yilinizi kutluyorum ve ileriki yillarda bu danismanlik kalitenizi koruyacaginiza inaniyorum.

Basak Oren


 

İngilizce eğitimini yerinde yani konuşulduğu ülkede almak çok önemli. Ancak daha da önemli olan eğitim almak için hangi ülkeyi tercih etmeniz gerekiyor, nerede kalacaksınız, ne kadar süre eğitim almanız gerekir, gittiğiniz ülkede kaldığınız yerle ya da okulla ilgili bir sorun yaşarsanız muhatap olarak Türkiye’den sizi gönderen ajans sizin arkanızda duracak mı, sorunlarınızı en kısa sürede çözecek mi.....vb. Daha nice sorunun yanıtı gittiğiniz ülkede aldığınız eğitimin kalitesini artıran faktörlerin başında geliyor. Atlas Eğitim Danışmanlığı öğrencilerinin memnuniyetlerini onları yurt dışına gönderdikten sonra da devam ettirmelerini sağlamak için bu çabayı sarf eden kurumların başında geliyor. Kendilerinin 25. yıllarını kutlar eğitim konusunda insanlarımıza çizgilerini bozmadan güvenli ve kaliteli hizmet vermeye devam etmelerini dilerim.  

Dr. Selçuk Bora Çavuşoğlu, Kanada Vancouver


"Yurtdışında bir dil okuluna gitmek,şu ana kadar verdiğim en mantıklı kararlardan birisiydi. İnsanın her açıdan kendisini geliştirmesini sağlayan,özgüvenini tazeleyen çok önemli bir fırsat. Atlas, bu süreçte gerek çalıştığı kaliteli okullarla, gerek danışmanımın ilgi ve tecrübesiyle bana her anlamda yardımcı oldu.Teşekkürler."

Hande Güvendik

 

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığını seçmem tesadüf değildi. İlk aşamada neredeyse Ankara’daki tüm firmaları gezdikten sonra son aşamada Atlas’ı tercih ettim. Farklı zaman dilimlerinde İngiltere‘de aldığım İngilizce dil eğitimi sayesinde sekreterya kısmında çalışmaya başladığım şirketimde, yönetici asistanlığı  sonrasında operasyon sorumlusu son olarak da operasyon müdürü olarak terfi aldım. İngiltere’de aldığım eğitimin dil bilgime katkısının yanı sıra yaşantıma da katkıları oldu. Önyargılarım kırıldı, iletişimim güçlendi ,özgüvenim tazelendi, birtakım fobilerimi dahi yendim. Bu süreçte profesyonel olarak çalışan Sıla Hanım’ın beni doğru yönlendirmesi hatta psikolojik danışmanlığımı da yapması sonucu faydalı ,keyifli ve rahat bir yurtdışı eğitim süreci geçirdim.Tercihimde yanılmadığımı görerek Atlas’ın 25.yılını tebrik ediyorum ve tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Atlas yurtdisi egitimden   dil egitimi, master ve doktora egitimleri  basvurusu suresinde  danismanlik hizmeti aldim.  Benimle  arkadastan öte  ilgilenerek  genis ağları ayricaligiyla  ihtiyaçlarıma çözüm bulup  islerimi kolaylastirdiklari icin Nuray bey ve Nurgul hanim’a tesekkur eder ve Atlas yurt disi egitim ailesinin  25.yilimizi  Kutlarim. 

Hasan Basak


Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. 2012 yazında yaz tatilimi İngiltere’de dil eğitimi alarak  geçirmeye karar verdim. Ülke şehir, okul, vize, uçak, prosedürler ve aklınıza gelebilecek her durumda Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hep yanımdaydı. İlk kez yurtdışına çıkıyor olmama ve yabancı dilime güvenemiyor olmama rağmen Atlas sayesinde asla yalnız hissetmedim ve şu zamana kadarki en keyifli en verimli yaz tatilimi geçirdim. Bu bağlamda kazandığım özgüven  ve alanımdaki çalışmalar sonucunda 2014 yazında dünyanın en iyilerinden olan Stanford Üniversitesi ve Johns Hopkins Üniversitesi’nde sırasıyla Kardiyoloji ve Radyoloji alanlarında “Visitor Medical Student and Researcher” (Misafir Tıp Öğrencisi ve Araştırmacı) olarak kabul edildim ve bu kurumların öğrenicisi olma hakkını kazanarak pek çok çalışmada yer aldım. Bu yıl 25. Yılını kutlayan Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı kutlar, sundukları profesyonel danışmanlık hizmetleri için teşekkür ederim.

Stj. Dr. Ömer Selvitop Yurtdışında aldığım master eğitimi kariyer planımın gerçekleşmesinde çok önemli bir rol oynadı. Uzun süre farklı kültürlerle iç içe yaşamak sadece eğitim anlamında değil sosyal anlamda da farklı ufuklar açılmasına sebep olmaktadır. Adaptasyon sürecinin sancısız ve beklediğimden çok daha keyifli geçmesinde Atlas’ın payı çok büyüktür. Bu sürecin başından sonuna kadar yanımda olduğu için bütün Atlas ailesine teşekkür ederim. 25.kuruluş yılını tebrik eder daha nice serüvenlerde bir arada olmayı dilerim.

Serhat Ziya Akkaş
 

 

Üniversiteyi bitirdiğimde yurt dışında İngilizce eğitimi almak için danışmanlık hizmeti veren birçok şirketle görüştüm; Atlas'a karar verdim. 3 aydır İngiltere Bournemouth'tayım. Keyifler yerinde :)  Benim Atlas'tan beklentim: yurt dışında bir sıkıntı yaşadığım zaman danışmanlara rahatça ulaşabilmekti. Siz aramasanız da onlar sizi arayıp gezilecek yerleri bile tarif ediyorlar.
Cemil Can Vural
Yurtdışı dil eğitimi için Atlas'ı seçtiğim için çok mutluyum ve kendimi şanslı hissediyorum. Her türlü sorun için bana yardımcı olan personellere ve bütün Atlas ailesine teşekkür ediyorum ve Atlas ailesinin 25. yılını kutluyorum.

Selim Şener 

 

Herşey için ATLAS'a teşekkür ediyorum. ATLAS sayesinde güzel dostlarım oldu. 25. yılınız kutlu olsun daha nice birlikte yıllara :D

Zeynep Gur

 Atlas ile başladığım yurtdışı maceramın şuan tam olarak ortasındayım. Master için çıktığım bu yolda okulumun bu sene İngiltere’de alanında yılın okulu seçilmesi ise danışmanımın bana bir hediyesi.”

Oguzhan AKIN

 

  • Paylaş: