Bursu Kazanan Derya Güvercin şimdi Avustralya’da

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla başvurular Nisan-Aralık 2007 arasında yapılan Charles Sturt Üniversitesi burs başvuruları ön değerlendirme ve mülakatların ardından sonuçlanmıştı. Geçen ay ki sayımızda kazanan öğrencimizin Tekirdağ’dan Derya GÜVERCİN olduğunu duyurmuştuk.  Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili bölümü mezunu olan Derya Hanım şu anda Avustralya’da. Yüksek Lisans eğitimine başlayan şanslı öğrencimiz Derya Güvercin duygu ve düşüncelerini bizimle paylaştı.

K
endinizden kısaca bahseder misiniz?

 

12.06.1983 İstanbul doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Bilecik’te tamamladım. Liseyi Bilecik Anadolu lisesi, üniversiteyi Uludağ üniversitesinde  tamamladım. İngilizce öğretmenliği mezunuyum. Şu anda devlete bağlı bir ilköğretim okulunda kadrolu İngilizce öğretmeniyim. Hobilerim arasında Latin dansları, uzak doğu sporları, aşçılık ve seyahat bulunmaktadır. Dışadönük ve girişken bir insanım.

 

 

Bu bursa nasıl başvurmaya karar verdiniz?

 

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak zaten hep aklımda olan bir şeydi. Ülke olarak da liseden beri nedense hep Avustralya çekici geliyordu. Araştırmalarım esnasında Atlas ın internetteki ilanını gördüm. Benim için kaçırılmayacak bir fırsattı ve şansımı denemek istedim.

 

Kazandıktan sonraki duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

 

Açıkçası oldukça heyecanlıyım. Uzun zamandır hayalini kurduğum düş gerçek oldu. Hem yüksek lisans eğitimi, hem Avustralya hem de burs üçlemesinin hepsine birden sahip olacağım aklıma gelmemişti. Herşeyin beklediğimden daha iyi bir biçimde gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyum. Atlas a ( özellikle bu süreçte benimle ilgilenen Sinem ve Mergül hanıma) bana bu fırsatı sağladıkları için teşekkür ediyorum.

 

Bu önemli bursun ve eğitim fırsatının hayatinizi nasıl değiştireceğini düşünüyorsunuz ?

 

Açıkçası bu bursu hayatımın mihenk taşı olarak görüyorum. Çünkü bu bursla birlikte yaşadığım yerden tutun da kariyer olanaklarına kadar hayatımda her şey değişecek. Yurtdışında böyle bir tecrübe edinmenin bana hem hayat görüşü hem de kariyer olanakları açısından pek çok seçenek sunacağını düşünüyorum.

 

Eğitiminizi tamamladıktan sonra neler yapmayı planlıyorsunuz ?

 

Şu anda eğitim alacağım 2 yıllık uzun sürecin sonunda fikirlerim nasıl şekillenir bilemesem de, eğitimimi tamamladıktan sonra aldığım eğitim alanında iş hayatıma devam etmeyi düşünüyorum. Özellikle dış ticaret alanında kariyer yapmak istiyorum.

 

 ATLAS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizde öğrencimizi tebrik ediyor, bu önemli fırsatın hayatında yeni bir sayfa açmasını temenni ediyoruz….

Paylaş:
Yazdır