• İngiltere Öğrenci Vizelerinde Değişiklik Yapıldı

İngiltere, öğrenci vizelerinde yeni güncellemeler yaparak bazı sınırlamalar ve geliştirmeler yaptı ve göze çarpan değişiklikler var. Gelin bu değişikliklere yakından bakalım.

TIER -4 VİZESİ

- Öğrenciler part-time eğitim alabilecekler. Bunun için kursun RQF level 7 veya SCQF 11 ve üstü bir kurs olması ve sponsorun Higher Education Institution olması gerek. Part-time eğitim sırasında öğrencilerin çalışma izni(iş yerleştirmesi dâhil)  olmayacaktır. Ayrıca part time tier 4 öğrenciler dependant getiremeyecekler. TIER-4 vizelerini Birleşik Krallık içinde uzatamayacaklar. Eğitim sonrası çalışma izni içeren herhangi bir vize kategorisine de geçiş yapamazlar.

- Yurtdışında okumak ve eğitiminin bir parçası olarak işe yerleşmek için TIER 4 başvurusu yapması gereken ya da bunu uzatma yapması gereken öğrenciler, akademik ilerlemesiyle ilgili herhangi bir dokuman istenmesinden muaf tutulacaktır. 

SVV- KISA DÖNEM ÖĞRENCİ VİZESİ

- SVV başvuru yaşı 18’den 16’ya indirildi. Yani 16 yaş ve üzeri kişiler 11 aya kadar İngilizce eğitim alabilirler. 

- 6 aylık kısa dönem vizesi olan öğrenciler eğitimleri sona erdiğinde 30 gün daha kalabilecekler. 

- Öğrenciler 6 aylık vizeleri boyunca aynı anda ya da ard arda farklı eğitimler alabilirler.

- Tıp, Veterinerlik, Bilim ve Diş Hekimliği bölümlerine en az degree seviyesinde kayıtlı öğrenciler, Birleşik Krallık’ta başka bir eğitim kurumu kabul ettiği takdirde seçmeli ders alabilirler.


Eğitim Sonrası Çalışma İzni

- PhD hariç TIER-4 vizesine sahip kişilerin TIER -2 vizesine geçebilmeleri için eğitimlerini tamamlayıp derslerini geçmeleri gerekecektir. Yani öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarından sonra hemen başvuru yapabilirler. Mezuniyet belgesi ya da transkript hazırlanana kadar, mezuniyeti kanıtlamak için tüm sınavlar ve akademik belgeler sunulabilir.  

Diğer değişiklikler

- İngiltere dışından yapılan başvurularda elektronik vize uygulaması tanıtıldı ve denendi. Yani başvuru yapıldığında, immigration permission passportunuzun üzerine eklenecektir, bazı durumlarda elektronik olarak da gönderilebilecektir.

Detaylı bilgi için ofislerimize ulaşabilirsiniz.

  • Paylaş: