Newcastle Üniversitesi yeni açılan 3 master programı için burs veriyor

Avustralya’nın ve dünyanın en saygın üniversiteleri arasında bulunan Newcastle Üniversitesi 2008 yılında 3 yeni yüksek lisans programı açtı. Üniversite, bu programların tanıtımına katkı sağlamak için başarılı öğrencilere burs sağlayacak. Uluslararası öğrenci ofisinden Emma Laurence’la bu bursları ve koşullarını konuştuk.

Burslar hangi programlar için geçerli?
Master of Professional Accounting, Master of Pharmacy ve Master of Engineering Science.

Kaç öğrenci bu burstan faydalanabilecektir?
Üniversite her bir program için 2, toplamda 6 burs verecek.

Burs koşulları neler?
Burs Newcastle Üniversitesi’nde Ocak 2008’de master programına başlayacak ve tam zamanlı eğitim alacak uluslararası öğrenciler için geçerli. Burs  başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin en geç 31 Ekim 2007 tarihine kadar IELTS sınavından 6.0 almış olmaları gerekiyor. Ancak programa başlayabilmek için gerekli minimum skor 6.5. Rekabetin oldukça fazla olduğu burs başvurularında öğrenciler akademik durumlarına göre değerlendirilecek.
Öğrencilerin program süresince not ortalamalarının yüzde 65’in altında kalmaması şart.

Burs kapsamı nedir?
Her bir burs minimum program süresince eğitim ücretlerini kapsıyor. Sağlık sigortası, konaklama ve yaşam giderleri, vize ve uçuş ücretleri gibi masraflar bursun kapsamında değil.

Burs için son başvuru tarihi nedir?
31 Ekim tarihine kadar başvurularını gönderen uluslararası öğrenciler burs için otomatik olarak değerlendirilecekler.

80 FARKLI ÜLKEDEN 4000’İ AŞKIN ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BURADA EĞİTİM GÖRÜYOR

Newcastle Üniversitesi’nin Türkiye’deki resmi temsilcisi olan Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencilerin bütün başvuru işlemlerini ücretsiz olarak yürütüyor. Üniversitedeki eğitimi, Newcastle Üniversitesi Promosyon ve Pazarlama Sorumluları Rod Nelson ve Alex Tagaroulias’a sorduk.

Newcastle Üniversitesi’nin tarihçesinden kısaca bahseder misiniz?
Newcastle Üniversitesi Avustralya’nın en iyi araştırma kurumlarından ve önde gelen uluslararası üniversitelerinden biri. İşletme, Hukuk, Eğitim & Sosyal Bilimler, Mühendislik & İnşaat, Sağlık, Fen & Bilişim Bilimlerinden oluşan beş fakültesi aracılığıyla lisans ve yüksek lisans programları sunuyor. Üniversitemizde 26.000’in üzerinde öğrenci eğitim alıyor, 80 farklı ülkeden 4000’in üzerinde uluslararası öğrencimiz bulunuyor.

Uluslararası öğrenciler için İngilizce programlarınız var mı?
1988 yılından bu yana Üniversite Dil Eğitim Merkezi İngilizce düzeyleri üniversite eğitimi için yeterli olmayan uluslararası öğrencilere dil eğitim programları sunuyor. Aynı zamanda resmi IELTS test merkezi olan merkezin sunduğu bütün kurslar akredite durumda.

Üniversitenizin yer aldığı Newcastle şehrinden bahseder misiniz?
Sydney’in kuzeyine 2 saat mesafede, Avustralya’nın doğu sahilinde yer alan Newcastle, New South Wales eyaletinin ikinci, Avustralya’nın ise altıncı büyük şehri. Şehir Avustralya’nın nefes kesici nüfuslu şehir Pasifik Okyanusu kıyısından yer alan şehirde iş merkezi ile plaj ve liman aynı bölgede bulunuyor. 500.000 nüfuslu şehirde ticaret, sağlık ve eğitim endüstrileri oldukça canlı. Newcastle rahat bir hayat tarzı, harika bir iklim ve düşük yaşam maliyetleri sunuyor.

Üniversitenizin kampüs yerleşimini ve kampüs imkanlarını anlatır mısınız?
1965 yılında kurulmuş olan üniversite iki kampüste eğitim veriyor. En büyük kampüsü Newcastle şehir merkezine 12 km. mesafede olan Callaghan’da 125 hektarlık alana kurulu. Diğer kampüs ise Sydeny ve Newcastle şehirleri arasında, Ourimbah’da ulusal bir park alanıyla bitişik olarak 80 hektarlık bir alanda kurulu. Üniversitenin müzik konservatuvarı ve İşletme Fakültesi Newcastle şehir merkezinde bulunuyor.

Üniversitenizin en güçlü olduğu alanlar hangileri?
Davranış Bilimleri, Biomedikal Bilimler, İnşaat, İşletme, Eğitim, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, bilişim Teknolojileri, Çevre sistemleri, Kamu Sağlığı ve Sosyoloji.

Üniversitenizin genel kabul şartları neler?
Üniversitemiz başvuruları öğrencilerin akademik niteliklerine ve dil seviyelerine göre değerlendirir. Kabul edilecek öğrencilerin İngilizce seviyelerinin IELTS 6.5 skorunun altında olmaması bekleniyor.

Üniversitenizde eğitim almak isteyen öğrenciler başvurularını ne zaman yapmalılar?
1. dönemde başlayacak öğrenciler için şubat, 2. dönemde başlayacak öğrenciler için ise temmuz ayı başvurular için en uygun zamanlar.

Paylaş:
Yazdır