• Swinburne Üniversitesinden Atlasa Özel Burs
  • Swinburne Üniversitesinden Atlasa Özel Burs

Swinburne University Eğitim Bursu

Swinburne Üniversitesi 2016’nın ikinci akademik dönemi (Temmuz Ayı Başlangıcı) için Atlas Yurtdışı Eğitim’in öğrencilerine (yüksek lisans programları için) özel 2 öğrenciye %25 BURS vermektedir.

Swinburne Üniversitesi yüz yılı aşkın bir tarihi geçmişe sahip olup özellikle bilim, teknoloji, işletme, tasarım ve buluş alanlarında nüfuzlu bir eğitim imkanı sağlamaktadır. Avustralya’nın Melbourne şehrinde kurulmuş olan bu üniversitenin şehir içerisinde 3 farklı kampüsü mevcut olmasının yanı sıra Malezya’da 1 kampüsü bulunmaktadır.

Akademik Yönü

Öğrenciler bu üniversitede akademik eğitim anlamında birçok seçeneğe sahiptir. Örneğin yoğunlaşmak istedikleri eğitim alanındaki ders kredilerini sene içerisinde istedikleri miktarda alabilirler ve eğitim sürelerini kendilerini belirleyebilirler ve çeşitli ana dal seçeneklerinden birisini tercih edebilirler. 

Başlıca sunulan eğitimler Sanat ve Sosyal Bilimler, Havacılık, İşletme ve İş İdaresi, Tasarım, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, İngilizce Dili ve Çalışma Becerileri, Çevre ve Sürdürülebilirlik, Film/Televizyon, Bilgisayar Oyunu/animasyon, Sağlık, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Hukuk, Medya ve İletişim, Psikoloji, Bilim, Ticaret üzerinedir.

Okulun Avustralya dışında dünyanın farklı yerlerinde bulunan birçok partner üniversite ile anlaşması vardır ve öğrenci talep ederse bu okullardan birisine değişim öğrencisi olarak gitmesi için imkan sağlayabilir.

Ayrıca Swinburne Universitesi kampüs dışı online ders imkanı da sağlar. İlgisi olan öğrenciler online olarak Kimya, Temel Fizik, Hareketli Robotlar, Buluş ve Bilgisayar Oyunu Yaratma Konseptleri üzerine temel eğitimler alabilirler.

Kampüs İmkanları

Okulun Hawthorn, Wantirrna, ve Croydon isimli 3 kampüsü de Melbourne içerisinde bulunur. Hawthorn ve Wantirna isimli kampüsler şehir merkezine oldukça yakın olsalar da Croydon Kampüsü şehrin sınırlarına yakın kurulmuştur. Ama yine de tren istasyonu Croydon kampüsüne 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. 

Eğitim, araştırma ve geliştirme aktivitelerinin çoğu Hawtorn Kampüsü’nden yürütülmektedir ve multi-milyon dolarlık araştırma ve teknoloji kurumlarına sahiptir.

Okul Kampüslerinde kitapçı, donanımlı bir kütüphane, kafeler, kariyer ve iş danışma ofisi, çocuk bakım evi, spor salonu, sosyal kulüpler ve öğrenci toplulukları, bedava ve güvenilir hukuki danışmanlık, diş ve göz bakımını da kapsayan ücretsiz sağlık servisleri, emlak danışmanlığı, öğretim ve akademik beceri desteği ve mescit(bir çok dini mensuba ait kişilerin kullanabileceği düzeyde)mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin okul park alanlarını kullanması ücretsizdir.

Konaklama

Öğrenciler okul kampüsündeki yurt imkanlarını ya da okul kampüsü dışında bir ev kiralama seçeneğini tercih edebilirler. Okul konaklamanın özellikle yurtdışından gelen öğrenciler için oldukça karmaşık bir süreç olabileceğini öngördüğünden, uluslararası öğrenciler için özel olarak konaklama konusunda danışmanlık sağlamaktadır. 

Okulun belli başlı listelerdeki sırası

-The Good Universities Guide(İyi  Üniversiteler Rehberi)2016 okulu mezun öğrenci memnuniyetini ve okulun genel vasıflarını 5 yıldızla ve eğitim kalitesini de 4 yıldızla ödüllendirmiştir.

-QS Graduate Employability Rankings( Mezun İş Bulabilme Sıralaması)’de dünya üzerinde ilk 200 üniversite arasına girmiştir.

- Academic Ranking of World Universities (Dünya Üniversiteleri Arasında Akademik Sıralama) 2015’te araştırma odaklı üniversiteler arasında ilk 400’e ve yine aynı araştırma grubunun yaptığı başka bir listede fizik alanında eğitim veren fakülteler arasında dünyada ilk 100’e girmiştir.

Swinburne University’nin en çok dikkat çeken özelliği

Okul kampüsü içerisinde 10’dan fazla bilimsel araştırma binası yer almaktadır. Üniversite bilimsel araştırma ve buluşlar için çok ciddi bir fon ayırmaktadır. Örneğin okulun yeni iki araştırma binası (Üretim ve Tasarım Merkezi, İleri teknoloji Merkezi) için okul toplamda 100 milyon dolarlık yatırım yapmıştır. Avusturalya’daki tek Akıllı Yapılar Laboratuvarı bu binalar içerisinde yer almaktadır ve inşaat mühendisliği araştırmaları için kullanılmaktadır. 


Programlar hakkında daha detaylı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: