CLLC (Kanada/Toronto) Hakkında Genel Bilgiler

Okul Tipi
Butik Okul

Lokasyon
Merkeze 30 dakika

Kapasite
120

Sınıf Sayısı
22

Sınıf Mevcudu
12

Alt Yaş Sınırı
16


Neden CLLC?

the Canadian Language Learning College (CLLC) Toronto şubesi en popüler şubeleri, Bedford Parkın hemen yanında bulunan okulun lokasyonu şehir merkezine toplu taşıma ile 25 30 dakika mesafede ve öğrenciler için çok güvenli bir bölgede. Okulda ortalama 76 farklı milletten öğrenci mevcut ve Türk öğrenci oranları çok düşük,. 120 öğrenci kapasitesi olan okulda 22 sınıf var ve her bir sınıfta 12 şer öğrenci var bu sayede öğretmenler öğrenciler ile bire bir ilgilenebiliyorlar. Okul aktif olarak öğrencileri için  aktivite takvimi yapmakta ve yakın lokasyonlardaki turistik yerlere de geziler düzenlemektedir.

Neden Toronto?

Toronto, Kanada'nın finans merkezi ve en büyük şehridir. Şehir çok fazla ulustan insanın bir arada yaşadığı bir merkezdir. Ontario bölgesinin en büyük şehri olan Toronto'nun bulunduğu lokasyon da pek çok merkeze yakındır. Şehrin multicultural yapısı sayesinde her kültürden insana uygun aktiviteler ve merkezler mevcuttur. Aynı zamanda öğrenciler için çok çeşitli konaklama imkanları da mevcuttur. Toronto müzeleri, eğlence merkezleri, sanat galerileri, opera ve tiyatroları vb merkezleri ile öğrencilerin yaşaması için uygun ve güvenli bir şehirdir.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce
İş İngilizcesi
Sınav Hazırlık Programları

Dil Seviyeleri

Başlangıç seviyesinden itibaren öğrenciler programlara başvuru yapabilmektedir

Sosyal Aktiviteler

Yılda ortalama 300 Aktivitenin yapıldığı okul gezi ve aktiviteler yönünden öğrencilere düzenli haftalık takvimler hazırlamaktadır. Toronto şubesinde öne çıkan aktiviteleri şöyledir;

  • Trips to Niagara Falls
  • Watching Toronto Football Club
  • Organized trips to New York City

Double Banking (Çoklu Ders Programı)

Yok

İmkanlar

Modern Sınıflar
Wi-Fi
Bilgisayar Odası

Konaklama Alternatifleri

Aile Yanı

Konaklama Özellikleri: Tek Kişilik Oda

Öğün Planı: Yarım Pansiyon

Banyo: Paylaşımlı Banyo


CLLC hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.