Yaz döneminde her yaş grubuna ve her ihtiyaca uygun programlar düzenleniyor

 Yaz döneminde her yaş grubuna ve her ihtiyaca uygun programlar düzenleniyor. İşte bu programların içerikleri.

 

7-18 yaş grubu öğrenciler için

7-18 yaş gurubu öğrencilere yönelik yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olması. Sabah saatlerinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak İngilizcelerini geliştirmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır. 
 

Genç ve yetişkin öğrenciler için

Genç ve yetişkin öğrenciler yaz süresince standart,  yarı yoğun ya da yoğun programlara istedikleri süreyle katılarak hem yaz tatillerini değerlendirebilir hem de İngilizcelerini geliştirebilir. Bu programlara yaz süresince herhangi bir hafta başlamak mümkün. Öğrenciler İngilizce seviyeleri ne olursa olsun kursa başlamadan önce seviye tespit sınavına alınarak kendi seviyelerine uygun bir sınıfa yerleştirilirler. Yurtdışında bulunma, öğrencilerin sadece İngilizce seviyelerini değil, birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak farklı kültürler tanımalarını sağlar ve vizyonlarını geliştirir. Öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek için İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkeleri ya da İspanyolca, İtalyanca, Fransızca gibi diller öğrenmek için Avrupa ülkelerini tercih edebilirler.

 

Sertifika programlarına katılmak isteyenler için

İngilizcesi orta seviyede olan öğrenciler yaz süresince İş İngilizcesi veya çeşitli alanlarda sertifika programlarına katılabilir. İş İngilizcesi Programları, işletme, hukuk, bankacılık, mühendislik gibi pek çok farklı alanda yapılıyor. İş hayatınızda gerekli güncel bilgileri içeren sertifika programları, mesleki yönden hedeflerine kısa zamanda ulaşmak isteyenler için en iyi çözüm. Bu programların içeriği teoriden çok uygulamaya yönelik. Ayrıca, birçok okul sertifika programı sonrası bir şirkette staj olanağı sağladığı için, katılımcılar kısa sürede kendilerini geliştirip iş yaşamına atılabilirler.

 

Profesyoneller için

"Executive English" olarak tanımlanan yöneticilere yönelik İngilizce programlarının en önemli özelliği program içeriğinin esnek ve kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenebilir olması. Kurs kapsamı genellikle katılımcıların doldurduğu ihtiyaç analiz formları doğrultusunda belirlenir. Bu programlarda, haftalık 20 ila 65 saat arası ders alınabilir. Eğitim sadece özel derslerden ibaret olabileceği gibi, mevcudu 3 ile 8 arasında değişen grup dersleri ya da özel dersler ve kombine gurup dersleri şeklinde olabilir. Executive English programların fiyat listesi için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlananlar için

Öğrencileri TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, SAT, CAE, FCE gibi uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara hazırlamak için oluşturulmuş bu kurslara katılacakların İngilizcelerinin yeterli düzeyde olması gerekir. Amaç, İngilizce seviyesini arttırmaktan ziyade, öğrencileri sınav yapısına ve test tekniğine yönelik hazırlamaktır. Program süresince deneme sınavları ve soru tipleri çalışılarak sınavdaki başarının artırılması hedeflenir.

 

Üniversite öğrencileri için

İngilizce seviyesi yeterli üniversite öğrencileri, University of California Los Angeles (UCLA), London School of Economics gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaz süresince yoğun bir eğitim alabilir, lisans programlarına 1 ya da 2 derslik kredi transfer edebilir.

 

ERKEN KAYIT AVANTAJLARI

 

Önümüzdeki yaz tatili dönemini yurtdışında dil eğitimi alarak daha verimli bir şekilde geçirmeyi planlayanların, okullarda ve uçuşlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle erken başvurmaları gerekiyor. Erken kayıt yaptıranlar ayrıca vize, uçak bileti, konaklama yeri gibi konularda da daha avantajlı oluyor.  

Sizin için en uygun yaz okulu ve ülke seçenekleri ile ilgili Atlas ofislerinde ayrıntılı bilgi alabilir, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. “Atlas ile adım adım yurtdışına doğru” linkimize tıklayarak Yurtdışı Eğitiminizi planlarken hangi aşamalarda neler yapmanız gerektiğini inceleyebilir ya da ofislerimize telefon ederek danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

7-18 yaş grubuna yönelik yaz okullarında sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler bir arada

 

7-18 yaş gurubu öğrencilere yönelik yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olması. Sabah saatlerinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak  İngilizcelerini pratik yapmaları ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır.

 

Dersler Öğrenciler İngilizce derslerini 10-15 kişilik uluslar arası sınıflarda alılar. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.     

 

Çevre gezileri Yaz okulu öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli geziler düzenlenir. Gezi programları kapsamında tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner.

 

Sosyal aktivite ve spor Öğrencilerin İngilizce derslerinden arta kalan zamanları zengin sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi aktiviteler, turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek şovları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlardaki aktivitelerden sadece bazıları.

 

Konaklama

Aile yanında konaklamayı seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir İngiliz ailelerin yanında misafir edilir. Ancak yaz tatili kurslarında ailelerinden beklenen verimlilik diğer kurslara kıyasla düşüktür. Bir ailenin yanında çoğu zaman 4-5 öğrenci kalabilir. Dolayısıyla ailenin öğrenciler için verebileceği zaman bölünür. Öğrenciler akşam saatlerinde evde olmaları gerektiğinden sosyal ve kültürel aktivitelerden daha az faydalanır.

Okul yurdunda konaklama eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimli. Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin

gözetiminde bulunuyor.

 

Sağlık ve güvenlik Gurup programlarına katılan öğrencilere İngiltere’de geçirdikleri eğitim süresince sağlık sigortası yapılıyor, herhangi bir rahatsızlık halinde tedavileri sağlık kuruluşlarında yapılıyor. Yaz okulu programlarına bireysel katılan öğrencilere de isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yapılıyor. Okullarda 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yetkililer bulunuyor, yaşı küçük öğrencilere en yüksek düzeyde ilgi gösteriliyor.

 

Yaz okulu programlarına katılan öğrencilerin eğitim, konaklama, uçuş ve havaalanı transfer işlemleri Atlas tarafından organize ediliyor. Programlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve fiyat listesi için Atlas Yurtdışı Eğitim ile iletişim kurabilirsiniz.

Yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi için size en yakın ofisimize uğrayabilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: