Atlas Ofislerinde La Trobe Üniversite’si öğrenci görüşmeleri

Avustralya’'nın ve Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan  La Trobe Üniversitesi Türk öğrencilerle buluşuyor. Yurtdışında, saygın bir üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerimizin bu önemli buluşmayı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Üniversite yetkilisi Victor Rajeevan, programlar ve kabul şartları, Avustralya’da eğitim ve yaşam hakkında bilgi vermek üzere Atlas ofislerinde olacak.

ANKARA – 17 Nisan Cumartesi, Atlas Ankara Ofis
Tunalı Hilmi caddesi caddesi No:70 K:5 D:28 Kavaklıdere / ANKARA Tel: 0312 466 63

İZMİR – 19 Nisan Pazartesi Atlas İzmir Ofisi
Hürriyet Bulvarı Kavala Plaza No:4 / 1 Buro No: 402 Çankaya / İZMİR Tel:0232 441 97 55

İSTANBUL- 21 Nisan Çarşamba , Atlas Taksim Ofis
Adres : Mete Cd. Suren Apt. 8/3 Taksim Istanbul Tel:(0212) 249 53 10

Bütün görüşmeler ve danışmanlık ve yerleştirme işlemleri ÜCRETSİZDİR. Görüşmelere katılmak isteyen öğrencilerimizin mutlaka randevu almaları gerekmekte.

Bilgi ve randevu için:
Havin Berksoy CAN
Adres : Mete Cd. Suren Apt. 8/3 Taksim Istanbul
Tel: (0212) 249 53 10
E-mail: havin@atlasedu.com 

La Trobe Universitesi Hakkında

Avustralya’nın en saygın üniversitelerinden biri olan La Trobe Üniversitesi, Dünyanını en iyi 250 üniversitesi arasında bulunmakta.
1967 yılında kurulan üniversitede 26,000’den fazla öğrenci eğitim almakta olup bu öğrencilerin 3500’ünü 90 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmakta.

Fakülteler

Eğitim
Sağlık Bilimleri
Sosyal ve Beşeri Bilimler
Hukuk ve İşletme
Fen, Teknoloji ve Mühendislik

Kampüsler

La Trobe Üniversitesinin Victoria eyaletinde 7 kampüsü bulunmakta:

Melbourne
Melbourne kampüsü La Trobe Üniversitesinin  ana kampüsüdür. Şehir merkezine 1 saat mesafe olan kampüs oldukça canlı ve dinamik bir atmosfere sahiptir.  90 dan fazla ülkeden gelen yabancı öğrenciler Avustralya’nın en büyük üniversite kampüslerinden birinde eğitim alma imkanına sahiptir.
Albury-Wodonga
Gelişmekte olan bu bölge istihdam imkanları, kültürel hayatı, spor ve eğlence fırsatları ile hem eğitim hem de yaşam için ideal bir ortam olusturmakta.  La Trobe Universitesi’nin Albury-Wodonga kampüsü geniş kaynakları, öğrenci desteği ve güçlü akademisyenleri ile pek çok öğrencinin ilgisini çekmekte.
Bendigo
33 hektarlik bir arazi üzerine kurulmuş, güvenli bir eğitim ve araştırma imkanı sunan Bendigo Kampüsü La Trobe Üniversitesi’nin ikinci büyük kampüsüdür. 
Melbourne (Şehir)
Kampüsünde sağlık bilimleri,hukuk ve işletme programları sunulmakta olup ayrıca kampüs birçok araştırma merkezine ev sahipliği yapmakta. Şehir merkezindeki konumu ile öğrencilere bir çok etkinlik için erişim imkanı sağlar.
Mildura
Mildura kampüsü sadece eğitim ve öğretimde mükemellik ve öğrenci merkezli yaklaşımı ile değil aynı zamanda nefes kesen doğal güzellikleri ve düşük yaşam maliyetleri ile de öne çıkmakta.
Shepparton
Shepparton  kampüsü Yüksek standartlarda eğitim, rahat ve samimi bir eğitim ortamı sağlamakta. Öğrenciler küçük sınıf mevcutlarının daha fazla kişiselleştirilmiş eğitimin tadını çıkarmakta.
Beechworth
Üniversite’nin çok amaçlı merkezlerinden biridir. Kültür mirası olarak kabul edilen merkez bir çok konferans ve seminere ev sahipliği yapmakta. Ayrıca yıl boyunca 200 civarında öğrenciye konaklama imkanı sunmakta.

Burs olanakları

Uluslar arası öğrenciler için sunulan burs olanakları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.latrobe.edu.au/scholarships/

Çalışma İzni

Avustralya’da öğrencilerin eğitim dönemlerinde part time , tatillerde full time çalışma izinleri vardır. Öğrencilerin ayrıca üniversite yada 2 senelik master eğitimleri sonrasında Avustralya’da 18 aylık kalma ve full time çalışma izinleri de mevcuttur.

Uluslar arası Öğrenciler İçin Sağlanan Olanaklar

Havaalanından karşılama, varış oryantasyonu uluslar arası öğrencilere sunulan hizmetler arasında. Ayrıca kampüste Uluslar arası öğrenci danışmanları da bulunmakta.

Ululararası öğrenciler için Akademik eğitim sırasında ve öncesinde birçok İngilizce kursu mevcut. İngilizce kursları, üniversite ve master programlarıyla beraber paket halinde alınabilir. İngilizce Programları ile ilgili detaylar ve tarihler için aşağıdaki  siteyi ziyaret edebilirsiniz. http://www.latrobe.edu.au/icollege/english-courses/

Başvurular ve Kabul Koşulları

Her programa göre farklı kabul şartları vardır. Türk öğrencilerin lisans programlarına kabulu için dört yıllık lise mezunu olmaları ve kendi ülkelerinde üniversite birinci sınıfı okumuş olmaları yada Avustralya’da foundation eğitimi almış olmaları gerekmekte.  Master programı için ise üniversitelerinden iyi bir ortalama ile mezun olmaları gerekmekte . Bunun dışında İngilizce yeterliliklerini göstermek için IELTS sınavından lisans eğitimi için 6,0 master eğitimi için  6,5  almaları gerekli. İngilizceleri yeterli olmayan öğrencilerin üniversite bünyesinde İngilizce eğitimi almaları da mümkün. Başvuruların Programların başlangıcından en az 6 ay önce yapılması tavsiye ediliyor.

Fakülte ve Bölümler

La Trobe  Universitesi, öğrencilere birçok farklı program sunmakta. Bunlar arasında İşletme ve Mühendislik popüler olanları.  Programlar ve kurs içerikleri hakkında daha fazla bilgi için web sitesi ; http://www.latrobe.edu.au/coursefinder/

Üniversite’nin Turkiye deki temsilcisi “ATLAS” Bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz olarak yurutmekte.

  • Paylaş: