Macquarie üniversitesinin 114 farklı ülkeden gelen, yaklaşık olarak 31.000 öğrencisi bulunmakta. Bu öğrencilerden 8.800’ ü uluslararası öğrenci olup, Macquarie Üniversitesi’nin çeşitliliğini ve farklı renklerini oluşturmakta

 

Macquarie üniversitesinin 114 farklı ülkeden gelen, yaklaşık olarak 31.000 öğrencisi bulunmakta. Bu öğrencilerden 8.800’ ü uluslararası öğrenci olup,  Macquarie Üniversitesi’nin çeşitliliğini ve farklı renklerini oluşturmakta.

 

Avustralya’nın en iyi dokuz üniversitesi ve Asya-Pasifik bölgesinin en iyi 40 içinde yer alan (Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Dünya Üniversite’lerinin Akademik Sıralaması, 2009), Macquarie üniversitesi; yenilikçi müfredat programı, yüksek kalitede eğitim-öğretim ve araştırma merkezleri ile  essiz kampüs çevresi olarak tanınmakta. Macquarie üniversitesi, öğrencilerine kalite, yetenek ve bilgi gelişimi ile değişen dünyada, başarıya ulaşmanın esas yolunu sunmakta.

 

 

Mezunlar

 

Derslerin ve öğretim üyelerinin kalite ve yetenekleri ile, Macquarie’nin mezunlarının, çok rağbet görmesi şaşırtıcı bir sonuç değil. Mezunlarının işe başlangıç ücretleri, -son 10 yıldan fazla bir suredir-,  Avustralya’nın en yüksek ücretleri arasında yer almakta. (The Good Universities Guide 1998-2009).

 

 

Kampus mevkii, tesis ve imkanlari

 

Macquarie Üniversitesi’nin, Kuzey Ryde kampüsü,  Sydney Limanının ve Sydney Ticaret Merkezi’nin  kuzey-batısında 30 dakika araba mesafesinde (15 kilometre) bulunmakta.

 

Modern ve tam donanımlı kampüsü, 126 hektar huzur dolu park alanında, Avustralya’nın birinci yüksek teknoloji geçidi olarak adlandırılır. Kampüste yiyecek, eğlence ve dinlenceyle ilgili tesislerine ek olarak, geniş kapsamlı kütüphane ve bilgisayar tesisleri, spor ve su aktiviteleri merkezi, heykel parkı, müzeler ve 2 otel bulunmakta. Macquarie Center ve  alış veriş kompleksi kampüsün işlevselliğini tamamlamakta.

 

2009 yılında Avustralya’nın; kampüs içerisinde, kendi tren istasyonuna sahip ilk üniversitesi haline geldi. Otobüs servisleri modernize edilip, Üniversite’ ye hiç olmadığı kadar  kolay ve rahat ulaşım sağlandı.

 

Ayrıca öğrencilere, Sydney’ in şehir merkezinde bulunan, Macquarie City Kampüsünde, ders alma imkanları sunulmakta.

 

 

Araştırma Çalışmaları

 

Macquarie Üniversitesi’nin fakülteleri ve öğrencileri tarafından, dünyanın ileri gelen araştırmaları üstlenilmiş ve birçok buluş, hızlı bir şekilde endüstrinin, toplumun ve çevrenin ihtiyaçlarına adapte edilip, uygulanır hale getirilmiş durumda. Macquarie’ nin temel hedefi 50. Kuruluş yıl dönümünde 2014 yılında, Avustralya’nın araştırma yoğunluklu en iyi 8 üniversitesinden biri olmak ve dünya da ki ilk 200’ e girmektir.

 

Son zamanlarda Macquarie, Avustralya gelişmiş tip fakültesini kurup, yüksek teknoloji mühendisliği ve tanımlanmış üstün araştırma olarak adlandırılan araştırma alanlarında en yüksek kaliteyi sağladı. Ayrıca Macquarie doktora araştırmalarıyla ilgili 22 ülkeden 53 üniversiteyle işbirliğini yürütmekte.

 Dersler

 

Macquire Üniversitesi, endüstrinin, toplumun ve çevrenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde oluşturulmuş bölümlerinin çeşitliliği ve kalitesiyle, diğer üniversitelerden ayrılmakta. Finans alanında yüksek lisans programı, dünyadaki en büyük mastır programı özelliğine sahip. MBA programı ise Avustralya’da 3. sırada ve dünya sıralamasında da 57. Sırada yer almakta. ( Economic Intelligence Unit)

 

Üniversitenin sunduğu bölümler:

 

·         Muhasebe

·         Biyoteknoloji

·         İşletme

·         Kimya

·         Fizik tedavi bilimi

·         Ticaret

·         İletişim

·         Eğitim

·         Mühendislik

·         Çevresel bilim

·         Bilgi teknolojisi

·         Uluslar arası ilişkiler

·         Hukuk

·         Dil bilimi

·         Yönetim

·         Pazarlama

·         Medya

·         Psikoloji

ULUSLAR ARASI BAĞLANTILAR

 

Gittikçe sınırsızlaşan bir dünyada, uluslar arası deneyim gerekli bir hale geldi. Macquarie üniversitesi dünya genelinde 60 ülkeden 250 partner bağlantısıyla çok kapsamlı bir öğrenci değişim programına sahip.

Macquarie, aynı zamanda milletlerarası ve uzaktan eğitim programları da öğrencilerine sunmakta, böylelikle Avustralya dışında ikamet eden öğrenciler de üniversitenin anlaşmalı olduğu kurumlarda Macquarie derslerini alabilmekte.

 

Liderlik becerisini kazanmak

 

Üniversitenin öğrencileri, küresel liderlik programına katılabilme fırsatına sahip. Staj ve yurtdışı programları, kişisel yeteneklerinizi, becerilerinizi, karşılıklı kültürel uzlaşmalarınızı, yöneticiliğinizi ve liderliğinizi geliştiren programlar olmakla birlikte, öğrencilerine gelişen uluslardaki küresel konuları daha iyi anlama yeteneğini sunmakta.

 

Öğrenci servisleri

 

Macquarie’de, hiçbir soru sormadan size kalacak yer, sağlık, ücret, sosyal aktiviteler, çalışma atölyesi, kişisel huzur konusunda hizmet sunan,  kendini uluslar arası öğrencilerine adamış bir takımı var. Yeni başlayan uluslar arası öğrencilere her sömestr başında kapsamlı bir oryantasyon programı düzenlenir ve yıl boyunca sosyal aktivitelere devam edilir.

 

Süreklilik

 

Macquarie Üniversitesi, yüksek eğitim sektöründe ve daha geniş bir kitle içerisinde süreklilik konusunda lider konuma gelmeyi amaçlar. 2010’da açılacak olan yeni kütüphanesi,    Avustralya’nın Yeşil Bina Konseyi’nin ( Green Building Counsil) 5 yıldız derecelendirmesini alma yolunda. Aynı zamanda gelecekte olabilecek değişiklikleri sürdürülebilir hale getirmek için, süreklilik prensiplerini müfredatına dahil etmekte.

 

Gidiş yolu

 

Macquarie Üniversitesinde ve Macquarie Şehir Kampüsünde yer alan Sydney iş ve teknoloji enstitüsü, öğrencilerine 2. yılında, Macquarie Üniversitesi lisans bölümlerine giriş sağlayan bir diploma verir. Ayrıca Maquarie İngilizce Merkezi, Macquarie Üniversitesindeki ve Sydney İş ve Teknoloji Enstitüsündeki akademik programlara,  İngilizce programlarına direk giriş sağlamakta.

 

 

MACQUARİE ŞEHİR KAMPÜSÜ

 

Wynyard tren istasyonu, Macquarie Şehir Kampüsü Sydney’in merkezi iş bölgesinde yer alır. Macquarie Şehir Kampüsünde,  North Ryde’deki Macquarie Üniversitesi’ndeki gibi,  lisans ve lisansüstünde aynı eğitime, aynı içeriğe ve aynı akademik eğitim standartlarına sahiptir. Macquarie Şehir Kampüsünde, eğitiminde endüstri deneyimi, bilgi ve uzmanlık dersleri verilmekte. Bu dersler Macquarie Üniversitesi’nde ve bütün ileri gelen Avustralya üniversitelerinde kabul edilmekte.

Macquarie Şehir Kampüsünde mükemmel servisler, özel kütüphane kursları, yeni ders odaları ve bilgisayar laboratuarları bulunmakta. Ayrıca öğrenciler North Ryde Kampüsündeki servislere katılabilmekte.

 

Sydney Ticaret ve Teknoloji Enstitüsü (SIBT)

 

SIBT, İngilizce düzeyi yeterli olmayan öğrenciler için Macquaire’e geçiş yapabilmek adına doğru bir yol seçeneği.  SIBT öğrencileri Ticaret, işletme, Bilgisayar, İletişim, Mühendislik ve Sanat alanlarında çalışmalarını tamamladıktan sonra Macquaire Üniversitesi’ne girme fırsatına sahip. SIBT, Macquaire mastır programlarına girmek isteyen öğrencilere yardımcı geçiş belgeleri sunmakta. Kampüs yaşam tarzının ve faaliyetlerinin bir parçası olmak istiyorsanız, sizler için kaçırılmayacak bir fırsat.

 

Kuzey Ryde’ da bulunan Macquarie Universitesi Kampüsü, içerisinde bulunan küçük sınıflarda hizmetler sunarak, sizlere Avustralya’daki üniversite hayatına güzel bir başlangıç yapma fırsatı ve imkânı sunulmakta.

 

Sydney CBD’de bulunan Marquarie Şehir Kampüsü’nde öğrencilerin Ticaret, İşletme ve İletişim Diploması alma ve aynı sömestr dönemi içerisinde, iki kampüste çalışma imkanı bulunmakta.

 

 

MACQUARIE ÜİVERSİTESİ İNGİLİZCE MERKEZİ

 

MIM (Macquarie Üniversitesi İngilizce dil merkezi) kampüs içerisinde ulaşımın rahat olduğu, Macquarie Uluslar arası Binasının yanında yer almakta. MIM öğrencileri,  kampüsün bütün olanaklarına ve servislerine erişim olanağına sahip.

 

Neden MIM İngilizce Öğrenmek İçin Harika Bir Yer?

 

  • MIM’in İngilizceye direk giriş programları Macquarie Üniversitesi ve Sydney İşletme Enstitüsü tarafından tanınmakta.
  • MIM öğrencileri, İngilizce’ ye Direk giriş programını eğitim planlarına göre seçebilmekte. Bu programlar, üniversiteden öğretim görevlilerine danışılarak geliştirilir. Böylece öğrenciler, sadece İngilizce seviyeleri geliştirmekle kalmaz; eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyacakları iletişim becerilerini de geliştirir.
  • Öğretmenlerin çoğu IELTS sınavını yapan kişiler.
  • Öğrenciler, kampüs içerisindeki sosyal aktivitelerin keyfini çıkartabilir, dünyanın farklı yerlerinden gelen diğer öğrencilerle arkadaş olabilme imkanı bulur.
  • Paylaş: