• Deakin Üniversitesi
Avustralya’nın yeni nesil üniversitelerinden biri olan Deakin Üniversitesi aynı zamanda Dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında yer almaktadır. Deakin Üniversitesi çağdaş eğitim metotları nedeniyle son beş yılda birçok ödül almıştır ve mezunlarının memnuniyeti açısından en üst sıralarda yer almaktadır. Deakin Üniversitesi teknolojiyi akılıca kullanması ve endüstri ile başarılı iş birliği nedeniyle iki kere yılın üniversitesi seçilmiştir. Deakin Üniversitesi’nin şu anda 32.000’nin üzerinde öğrencisi vardır.


Deakin Üniversitesi Hakkında

Tarihçe

Deakin Üniversitesi ismini Avustralya’nın ikinci devlet başkanı Alfred Deakin’dan almıştır. Üniversite 1974 yılında kurulmuştur, şu anda ikisi Geelong’da, ikisi Melbourne’de ve biri Warnambool’da olmak üzere Victoria eyaletinde beş kampüsü bulunmaktadır.

Avustralya’nın yeni nesil üniversitelerinden biri olan Deakin Üniversitesi, eğitim ve araştırma üzerine yoğunlaşan geleneksel yapı ile uygulamaya dönük ve yeni gelişmelere açık eğitim metotlarını birleştirmiştir.

Deakin Üniversitesi çağdaş eğitim metotları nedeniyle son beş yılda birçok ödül almıştır ve mezunlarının memnuniyeti açısından en üst sıralarda yer almaktadır. Deakin Üniversitesi teknolojiyi akılıca kullanması ve endüstri ile başarılı iş birliği nedeniyle iki kere yılın üniversitesi seçilmiştir.

Deakin Üniversitesi’nin şu anda 32.000’nin üzerinde öğrencisi vardır. Lisans öğrencilerinin oranı % 75, yüksek lisans öğrencilerinin oranı % 25, uluslar arası öğrencilerin oranı %20 dir.

Uluslar arası öğrenciler için sağlanan imkanlar

Deakin Üniversitesi öğrenci merkezli bir üniversite olmakla gurur duymaktadır. Öğrencilerine kaliteli bir diplomanın yanında destek, danışmanlık ve teşvik sağlamaktadır.

Öğrencilere sağlanan hizmetler arasında

• Ücretsiz hava alanı karşılaması ; Melbourne hava alanına varan öğrenciler Deakin Üniversitesi görevlileri tarafından karşılanmakta, kampuslerine yada konaklamalarına bırakılmaktadır.

• Uluslar arası öğrenci danışmanlığı ; Deakin Uluslar arası öğrenci danışmanlığı takımı kampus öğrencilerine danışmanlık ve destek sağlamaktadır, uluslar arası öğrencilere eğitimleri süresince verimliliklerini arttırabilmek üzere yardım etmektedirler.

• Uluslar arası kayıt ve oryantasyon programı ; Her semestırın başında düzenlenen bu zorunlu program öğrencilere eğitim kadrosunu ve önemli aktiviteleri tanıtır.

• Deakin üniversitesi uluslar arası öğrenciler ile Avustralya’li öğrencilerin kaynaşmasını sağlayarak uluslar arası öğrencilerin yerel hayat ve kültür hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

İngilizce Eğitim Programları

Deakin Üniversitesi İngiliz dili enstitüsünde İngilizce kursları sunulmaktadır. Akademik amaçlı dil eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Deakin lisans ve master programlarına direkt başlayabilmektedir. Yoğun Akademik İngilizce programı öğrencilerin üniversite eğitimine hazırlar.

Kampüsler

Melbourne, Geelong ve Warnambol’da yer alan kampüslerin her birinin kendine has atmosferi ve karekteri vardır. Melbourne şehri güvenli, ilginç ve kozmopolitan olmasının yanı sıra dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında yer almaktadır. Geelong ve Warnambool şehirleri de büyük şehirlerin sahip olduğu bütün imkanlara sahiptir ve öğrencilere gerçek Avustralya deneyimini yaşamaları için mükemmel bir fırsat sunar.

Melbourne Burwood Kampusü

Melbourne; ülkenin kültür ve spor merkezidir. Şehir müzük ve kültürel festivalleri, kaliteli restoranları, eğlence ve alışveriş merkezleri, park ve bahçeleri ile ünlüdür. Melbourne temiz ve güvenli ortamı, düşük yaşam maliyetleri ve kaliteli eğitim ve emlak imkanları ile dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilmiştir

• Deakin üniversitesinin Burwood’da bulunan ve sürekli gelişen metropolitan kampusünde yaklaşık 13,000 öğrenci eğitim almaktadır.
• Kampus şehir merkezine 45 dakika mesafede yer almaktadır.
• Kampus modern mimarisi, mükemmel eğitim ve öğretim imkanları, birçok cafe, restoran ve barı, dükkan ve kitapçıları ve spor tesisleri ile dikkat çekmektedir.

Geelong Waurn Ponds Kampusü

Geelong ; Victoria eyaletinin ikinci büyük şehri olan Geelong 240,000 nüfusa sahiptir. Melbourne 1 saat mesafede olan Geelong büyük bir sahip olduğu bütün imkanlara sahip olan küçük bir sahil şehridir. Şehirdeki iş ve imalat sektörü öğrencilere endüstri ile ilişki içnde olma imkanı sağlamaktadır.

• Kampus yerel Avustralya kuş ve hayvanlarını da barındıran bir doğa içinde yer almaktadır.
• Kampus imkanları arasında öğrenci yurtları, Uluslar arası öğrenci danışmanlığı, spor tesisleri, banka, kitapçı, seyahat acentası sıralanabilir.
• kampusten şehir merkezi ve civarındaki bölgelere düzenli otobüs servisleri yapılmaktadır.
• kampuste yaklaşık 4000 öğrenci eğitim almaktadır.

Geelong Waterfront Kampusü

• Kampus şehir merkezindeki Corio körfezine bakmaktadır.1893 yılında yün deposu olarak kullanılan bina yenilenip yeniden restore edilerek modern ve etkileyici bir kampus yapılmış ve mimari tarzı dolayısıyla ödül almıştır.
• kampuste 1200 civarında öğrenci eğitim almaktadır.


Warnambool Kampusü

Warnambool ; Victoria eyaletinin beşinci büyük şehri olan Warnambool 30,000 nüfusa sahptir. Şehrin nüfusu yazları ikiye katlanmaktadır. Warnambool balinaları, ormanları, şelaleleri ve doğal hayatı izlemek isteyenler için ideal bir merkezdir. Dünyanın en muhteşem sahil şeridlerinden birine sahip olan Warnambool hayat tarzı, düşük yaşam maliyetleri ve temiz havası ile dikkat çekmektedir.

• Hopkins nehri kenarında kurulu olan kampus samimi ortamıyla ünlüdür.
• Kampus modern eğitim imkanları, laboratuarları, bilgisayar odalarına sahiptir.
• kampuste ayrıca uluslar arası öğrenci danışmanlığı, golf kursu, görsel sanat ve bilim laboratuarları yer almaktadır.
• kampuste yaklaşık 1200 öğrenci eğitim almaktadır

Fakülteler

Sosyal Bilimler, Eğitim, İletişim, Siyasi Bilimler
İşletme, Hukuk
Sağlık Bilimleri, Tıp, Hemşirelik, Davranış Bilimleri, Psikoloji
Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Mimarlık


Deakin Üniversitesi işletme, hukuk, hemşirelik ve tıbbi bilimler, medya ve iletişim, mimarlık ve eğitim alanlarında güçlüdür.

Deakin üniversitesi lisans ve yüksek lisans düzeyinde geleneksel programların çoğunu sunmaktadır ayrıca geleceğin kariyer alanlarında birçok özel program sunulmaktadır. En popüler yüksek lisans programları arasında aşağıdaki programlar sıralanabilir

• İş idaresi mastırı
• Profesyonel muhasebe mastırı
• Uluslar arası muhasebe mastırı
• Bilişim teknolojileri lisans programları
• Sosyal bilimler ve Yönetim lisans programı
• Hukuk lisans programı
• Uluslar arası finans ve muhasebe mastırı

Güncel kurs bilgilerine www.deakin.edu.au/international adresinden ulaşılabilir.

Kabul Şartları

Lisans Programları

Lisans programlarına kabul edilmek isteyen uluslar arası öğrencilerin MIBT sertifika yada diploma programlarını okumaları gerekmektedir.. Bazı kursların ek gereklilikleri de olabilmektedir.

Yüksek Lisans Programları

Yüksek lisans programlarına başlamak isteyen öğrenciler lisans mezunu olmalıdır. Gereklilikler doktora, master ve diploma programlarına göre farklılık göstermektedir. Bazı programlar için iş tecrübesi sahibi olmak avantaj sağlamaktadır. Master programlarına giriş için yeterli kriterlere sahip olmayan öğrenciler MIBT bünyesinde sunulan Postgraduate Qualifying programlar vasıtasıyla master programlarına geçiş yapılabilir.

Kabul koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi www.deakin.edu.au/international/ sayfasında bulunabilir.

Başvuru Zamanları

Resmi bir son başvuru tarihi olmamakla birlikte, özellikle Avustralya dışından başvuracak öğrencilere vize başvurularını da göze alarak erken başvuru yapmalarını tavsiye ederiz.

Mezunlar İçin

Eğer Deakin mezunu iseniz Mezunlar birliği öğrenciler ve profesyonellerle iletişim halinde kalmanız için mükemmel bir yoldur. Mezunlar birliği üyeleri birçok sosyal ve profesyonel hizmete ulaşma ve profesyoneller yönelik organizasyonlara katılma hakkına sahiptir.

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Deakin Üniversitesinin resmi temsilcisi olarak bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz yürütmektedir

Deakin Üniversitesi ile ilgili daha fazla bilgi için
www.deakin.edu.au
sitesini ziyaret edebilirsiniz.


  • Paylaş: