Global Village, Kanada’nın popüler dil okullarından biri. Okul yetkilisi Robin Adams, amaçlarının her bir öğrencinin beklentileriyle bire bir örtüşen eğitimi verebilmek olduğunu söylüyor: “Sınıflarımız küçük ve çok kültürlü. Ö

Global Village, Kanadanın popüler dil okullarından biri. Okul yetkilisi Robin Adams, amaçlarının her bir öğrencinin beklentileriyle bire bir örtüşen eğitimi verebilmek olduğunu söylüyor: “Sınıflarımız küçük ve çok kültürlü. Öğretmenlerimiz özel eğitimli. İş tecrübesi olanağı sağlayan programlarımız var. Aktivitelerimiz öğrenmeyi destekliyor.”

Global Village’de verilen eğitimin diğer dil okullarından farkı ne?
Ciddi bir eğitim sistemi uyguluyoruz. Herkesle bire bir ilgileniyoruz. Öğrenci beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlanan özelleştirilmiş kurslarımız var. Sınıflarımız küçük ve çok kültürlü. Öğretmenlerimizin tamamı özel eğitimli. Okul içinde İngilizce konuşma zorunluluğu var. Öğrencilerimiz ücretsiz internet erişimi ve bilgisayar imkanlarından yararlanabiliyorlar. Okullarımız ideal lokasyonlar da bulunuyor. İş tecrübesi olanağı sağlayan programlarımız var. Ayrıca, öğrenmeyi destekleyen aktivite garantisi veriyoruz.

Programlarınız neler?
Global Village genel İngilizce, özelleştirilmiş business veya sınav hazırlık programları ve University Pathway programları ile çeşitli lokasyonlar da öğrencilere faydalı programlar sunan bir dil okulu. Okulda tüm öğretmenler öğretmenlik alanında uzman ve çeşitli milletlerden öğrencilere eğitim vermek alanında tecrübelere sahipler. Amacımız her bir öğrencinin beklentileriyle bire bir örtüşen eğitimi verebilmek. Öğrencilerin eğitimleri süresinde geçen dönemi sorunsuz ve unutulmaz geçirmeleri amacıyla uyguladığımız 360 Personalised Care servisi sayesinde öğrenciler hem okula ilk vardıklarında, hem de okula devam ettikleri sürece belli aralıklara istek, talep ve şikayetlerini dile getirme imkanına sahipler.

Okulun bulunduğu şehirler hakkında bilgi verir misiniz?
Okulun Vancouver, Toronto, Calgary, Victoria ve Hawaii’de şubeleri bulunuyor. Vancouver, Toronto ve Hawaii şubeleri büyük; Calgary ve Victoria ise dinamik, geleneksel ve modern şehirler. Bu şehirlerde fiyatlar nispeten daha uygun.

Okullarınızdaki öğrenci sayısı nedir?
Öğrenci sayımız Vancouver’da 700 – 450, Toronto’da 500 – 300, Calgary’de 300 – 200, Victoria’da 200 – 120, Hawaii’de ise 300 – 200 arasında değişiyor.

2008 yılında Türk öğrencilere özel bir promosyonunuz var mı?
Evet. Temmuz ve Ağustos 2008 de başlayacak olanlar hariç Türk öğrenciler için bir kampanyamız mevcut. Buna göre 1-23 hafta eğitim görecek öğrencilere eğitim ücretinden yüzde 22,5 indirim, 24 hafta ve üzeri eğitim görecek öğrencilere eğitim ücretinden yüzde 25 indirim sağlıyoruz.

İngilizce öğrenmeye gelen Türk öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?
Türk öğrenciler genel İngilizce programını bir sınav hazırlık programı(IELTS, TOEFL gibi) ile kombine ederlerse hem İngilizcelerinde istedikleri gelişmeyi elde ederler hem de uluslararası geçerliliği olan bir sınavda İngilizce yeterliliklerini kanıtlamış olurlar. Böylece katıldıkları programın çift yönlü faydasını görürler.

  • Paylaş: