• İtalya'da Dil Eğitimi ve İtalya Dil Okulları Hakkında Ayrıntılar
Güney Avrupa’nın göz bebeği olan İtalya, Akdeniz’in en büyük iki adası Sicilya ve Sardunya’yı da içinde barındıran bir Avrupa ülkesidir.
Neden İtalyanca (Parliamo Italiano) sorusuna yönelerek, 16. Yüzyılın İtalya’sında ortaya çıkan Rönesans bir diğer adıyla “yeniden doğuş” hareketiyle birlikte İtalyanca artık bir kültür dili haline gelmiştir. 

Diğer dillerin siyasi ve ekonomik önemi olmasına rağmen, İtalyanca bir kültür dilidir, sanatçıların, ressamların, şairlerin, yazarların, filozofların dilidir. İtalyanca, Hint-Avrupa Dil Ailesinin Romans dilleri kolunda Latinceye en sadık kalanıdır, bu sebepten “Modern Latince” olarak da adlandırılmaktadır. Diğer Romans dilleriyle (İspanyolca, Portekizce, Fransızca gibi) büyük benzerlikler gösterir. İtalyancayı iyi öğrenen birisi diğer Romans Dillerini de kolayca öğrenebilir. Günümüzde İtalyanca, İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan yaklaşık 60 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir.
Tipik Akdeniz iklimine sahip olan İtalya’da dil öğrenmek için en çok tercih edilen şehirlerin başında başkent Roma gelmektedir. “Tarihin yazıldığı yer” olarak bilinen Roma hem İtalyan tarihini koklamak hem de dil öğrenmek için en popüler şehirlerden birisidir. Alternatif olarak Rönesans’ın canlı kanıtı olan Floransa, moda dünyasının kalbi ve mimarisiyle ünlü olan Milano’da diğer en çok tercih edilen şehirler arasındadır. 

Dil öğrenmek için tercih edilen okulların başında Eurocentres, Scuola Leonarda Da Vinci ve Sprachcaffe gelmektedir.
Birleşik Krallık ve İrlanda dışındaki diğer tüm Avrupa Birliğine bağlı olan 26 ülke arasında (Fransa, İspanya, Almanya, Malta gibi) İtalya da Schengen vizesine tabi tutulmaktadır. Schengen vizesi isteyen ülkelerin vize başvurularında talep ettikleri evraklar ve kriterler benzerdir. İtalya’da dil eğitimi alacak olan öğrenciler 3 aya kadar ya da 3 aydan fazla süreli eğitim vizesine başvuru yapabilirler.

Detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için size en yakın ATLAS Ofisini ziyaret edebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: