IELS adı altında 2 farklı lokasyonda bulunan okulumuz, özellikle yetişkin öğrenciler açısından oldukça caziptir. Sliema ve Gozo’da bulunan okullarımızdan herhangi birinin tercih edilmesi mümkündür.

LAL Dil okullarının pazarlama direktörü, Chris Nolan ile Malta okulları hakkında yaptığımız röportaj  ve Türk öğrencilere sağladıkları özel promosyonlar hakkında detaylı bilgiler şu şekilde; 

 

Öğrenciler neden okulunuzu tercih ediyorlar?

 

IELS adı altında 2 farklı lokasyonda bulunan okulumuz, özellikle yetişkin öğrenciler açısından oldukça caziptir. Sliema ve Gozo’da bulunan okullarımızdan herhangi birinin tercih edilmesi mümkündür.

Avrupalı öğrenci sayısının çoğunlukta olması, eğitim kalitesi farklı ders seçenekleri ve sosyal faaliyetlerin çeşitliliği sebebiyle, her dönem olduğu gibi okulumuz büyük ilgi görmektedir. Modern merkezleri ve konaklama seçenekleri ayrıca öğrenciler için oldukça caziptir.

 

Öğrencilerin dil öğrenmek için IELS Merkezlerine gelmelerinin başlıca sebepleri nedir?

 

Herşeyden önce, Malta lokasyon olarak  gerek iklim şartları, gerekse yaşam kalitesi açısından öğrenciler için oldukça caziptir. İtalya’nın güneyinde bulunan bu sevimli ada da öğrenciler kısıtlı bütçeleri olmalarına rağmen yüksek standartlarda kaliteli İngilizce eğitimini elde edebilirler. Ada da birçok dil okulu bulunmasına rağmen, bunlar içerisinde her zaman kalitesi, modern tesisleri ve ana dili İngilizce olan alanında yetkin eğitim kadrosu ile IELS öğrencilerine kusursuz bir hzimet sağlar. Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin hepsi , yaşadıkları deneyimden oldukça memnun kalarak ve İngilizce seviyelerini diledikleri düzeye getirerek ayrılırlar.

 

Bize okullarınızdan bahsedebilir misiniz?

 

Sliema ve Gozo da bulunan iki farklı lokasyonumuz mevcuttur. Sliema, Valetta ya 7 km uzaklıkta bulunan oldukça popüler sahil kenarı yerleşkesidir.  St Julians  içerisinde bulunan birçok farklı restaurant , cafe ve barlardan ve renkli gece hayatından dolayı, hareketli yaşam tarzını seven öğrenciler için ve yerel halkla daha çok iletişim içerisinde olmak isteyenlere  özellikle tavsiye ettiğimiz merkezdir.

 

Gozo’da bulunan merkezimiz ise sadece Mayıs- Ekim ayları arasında faaliyet göstermektedir. Gozo adası, Malta ana karasına uzaklığı feribotla 20 dk mesafededir.  Burada yaşam stili daha sakindir.  100 kişilik öğrenci kapasitesine sahip merkezimiz oldukça modern dizayn edilmiştir.  Sınıf mevcudunun ortalası ise genellikle 6-7 kişiliktir.

 

Türk öğrencilerin oranı nedir?

 

Şu andaki Türk öğrenci sayımız olduykça düşük , %1’lik sveiyededir. Türk öğrencielre sunduğumuz oldukça cazip kurs fiyatlarımız ve yeni promosyonumuzla bu sayının artmasını ümit etmekteyiz.

 

Herhangi bir promosyonunuz var mı?

 

Eğer Malta’ya 4 ay ve üzerinde gelmek istiyorsanız , konaklamanız ücretsiz sağlanmaktadır. Bu da öğrencinin minumum €2500 tasarruf etmesi anlamına gelmektedir. IELS tarafından sahip olunan Day’s Inn adlı residence’da ücretsiz konaklamanın yanı sıra, Üniversite yerleştirme servisimizde ücretsiz olarak sunulmaktadır.  Uzun dönem öğrenciler için bu şu ana kadar Malta adasında yapılmış olan en büyük promosyondur. 

 

 

Malta’yı tercih eden öğrenciler için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

 

Malta geleneksel olarak kısıtlı bütçeye sahip olan öğrencilerin tercih ettiği bir lokasyondur. Rahat ve kaliteli bir yaşam tarzı ile tanışmak ve bunu yaparken kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerimizi muhakkak IELS ‘e bekliyoruz. Ayrıca uzun dönem gelmeyi tercih eden öğrencilerimizi desteklemek adına, onlara ücretsiz konaklama olanakları ve oldukça cazip kurs fiyatları sağlayarak bu lokasyona teşvik etmeye çalışıyoruz. Şu dönem itibari ile yurtdışında dil eğitimi görmek isteyen öğrencilerimize Malta’yı kesinlikle tavsiye ediyorum ve özellikle uzun dönem gelmelerini öneriyorum

  • Paylaş: