Ukrayna’da okumak için 10 sebebiniz vardır.

*Eğitim Maliyetlerinin Ucuzluğu

Dünyanın sayılı eğitim kurumları arasına girme yolunda sağlam adımlar atan Ukrayna üniversiteleri, bu nedenle yakaladıkları eğitim standartlarını günden güne daha da yükselterek, edindikleri birikimi öğrencilerine en iyi şekilde vermektedirler.Bu eğitimi de Türkiye , diğer Avrupa ülkeleri ve dünyanın çoğu ülkesindeki üniversitelerin çok altında fiyatlarla siz değerli öğrencilerimize sunmaktadırlar.

 

*Kaliteli Eğitim Alma Şansı

Ukrayna üniversiteleri, eğitim seviyeleri bakımından dünyaca kabul görmüş, dünyada alanında öne çıkan bilim adamlarını yetiştirmişlerdir.Örneğin helikopterin mucidi ve dünyaca ünlü Sikorsky helikopterlerinin tasarımcısı Igor Ivanovich Sikorsky, periyodik cetvelin yaratıcısı Dimitri İvanoviç Mendeleev’de Ukrayna üniversitelerinden mezun olmuşlardır. Avrupa’da ilk bilgisayarda Ukrayna Üniversitelerinde 1951 yılında yapılmıştır. Sovyetler birliğinin bilim alanında sahip olduğu geniş ve köklü potansiyelin verdiği olanaklarla, alt yapılarını uzun yıllar önce hazırlamış olan Ukrayna üniversiteleri, deneyimlerini bugünün modern eğitim anlayışıyla birleştirerek, dünyada eğitim, araştırma ve geliştirme alanında saygın bir yer edinmişlerdir.

 

*3 Dilde Eğitim İmkanı

Ukrayna’da  öğrenciler Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 dilde eğitim görme imkanının yanında bu dilleri aktif  olarak sosyal hayatlarında da kullanma şansına  sahiptirler.


*LGS Stresine Girmeden İstediğiniz Bölümde Okuma İmkanı

Ukrayna’da lisans eğitimini almak için LGS sınavına girmeye gerek yoktur.Lise diploması ile dilediğiniz bölümü okuyabilme imkanınız vardır.


*Sosyal ve Kültürel İmkanlar

Ukrayna üniversitelerinin vermiş olduğu eğitimin yanında, sosyal ve kültürel imkanlarıda ön plana çıkmaktadır.
• Spor kompleksleri
• Konferans salonları
• Kütüphaneleri
• Tiyatro ve aktivite kulüpleri gibi kültürel organizasyonları
• Kampüs içerisinde bulunan kafeterya ve restoranları
• Öğrencilerine sunduğu sağlık imkanları( eczane, revir vb. ) ile, hem eğitsel hem de yaşamsal açıdan öğrencilerine en iyi şartları sunarak, kampüs yaşamının tadını yaşatmakta, öğrencinin bu ortamda üniversite hayatı ile güven içerisinde sosyalleşmesini sağlamaktadır.


*Yurtdışı Tecrübesi ve Uluslararası Çevre Edinme İmkanı

Ukrayna’da dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerle tanışma,  yeni arkadaşlıklar edinme, dünya kültürlerini tanıma, çok uluslu bir ortamda yaşamaya alışma, gelecekte iş hayatınızda da faydalanabileceğiniz  uluslararası bir sosyal çevreye de sahip olma şanslarını yakalayacaksınız. Kısacası ufkunuz açılacak ve bir dünya vatandaşı olacaksınız.

 

*Eğitim Özgürlüğünü Yaşama İmkanı

Ukrayna’da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz. Başörtülü öğrencilerimizin ülkemizde çektiği  sıkıntıları herkes bilmektedir. Ukrayna’da böyle bir kısıtlama olmadığından birçok başörtülü öğrencimiz bu sebepten dolayı Ukrayna’yı tercih etmektedir.Ukrayna’daki üniversitelerde din ve inanç özgürlüğüne saygı duyulmakta, bu konuda öğrencilere herhangi bir kısıtlama ve yaptırım getirilmemektedir.


*Ezbere Dayanmayan Eğitim Sistemi

Ukrayna’da öğrencinin belirleyip seçeceği bütün programlarda uygulanan teorik eğitimle birlikte,branşının gerektirdiği seviyede verilen pratik eğitimle öğrencinin bilgisi pekiştirilip, alanında uzmanlaşması sağlanmaktadır.
 

*Ucuz ve Konforlu Konaklama

Üniversite yurtları sunduğu imkanlarla hem üniversite hayatını özgürce yaşamanıza olanak verirken hem de diğer ülkelerdeki yurtların çok altında bir fiyatla Türk öğrenciler için oldukça hesaplı bir seçenek haline gelmektedir.


* Yök Denkliği

Ukrayna’daki Yüksek Öğretim kurumlarının tamamından alacağınız diplomalar LİZBON Antlaşması ile tüm avrupa bir  ülkelerinde geçerlidir. Bu antlaşma ile dilediğiniz Avrupa Birliği ülkesine yatay geçiş yapma hakkınız vardır.Ülkemizde de özel sektörde çalışmayı tercih edecek olan kişiler bu üniversitelerden aldıkları diplomalar ile rahatlıkla iş bulabilmekte ve önemli konumlara gelmektedirler. Ukraynada devlet üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır.

  • Paylaş: