Okul Bilgisi


UNIVERSITY OF CINCINNATI

Üniversite yetkilisi Lindsey Fulcher Üniversite'nin öğrencilere vize, havaalanı karşılama, oryantasyon ve daha bir çok konu için öğrencilere yardımcı olmakta olduğunu söylüyor.

Okulunuzun geçmişinden bahseder misiniz?
Cincinnati Üniversitesi 1819 yılında kurulmuş 13 kolej ve 5 kampüsten oluşmakta ve birçok alanda top 10 arasında yer almakta. 400'e yakın seçeneğiyle oldukça geniş yelpazede program seçeneği sunmakta. Ayrıca 1905 yılında kurucusu olduğumuz kooperatif eğitim alanında da şu anda 4. sırada yer almakta.

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde kaç öğrenciniz bulunmakta ve bunların içinde uluslararası öğrenci oranı nedir?
Cincinnati Üniversitesi bünyesinde 20000 lisans 16000 yüksek lisans olmak üzere toplam 36000 öğrenci bulunmakta. Bunların içinden yaklaşık 2000'i uluslararası öğrencidir ve bu 2000 içinden de sadece 200'ü lisans programı öğrencisidir.

Uluslararası öğrencilere sunulan hizmetler nelerdir? 
Cincinnati Üniversitesi bünyesinde uluslararası öğrenci ofisi öğrencilere vize, havaalanı karşılaması, oryantasyon ve bir çok konuda yardımcı olmakta olup uluslararası öğrenciler için birçok organizasyon düzenlenmekte ve yıl boyu bir çok aktiviteye yer vermekte.

Uluslararası öğrencilere okul bünyesinde dil eğitimi de alabilecekleri bir seçenek sunuyor musunuz?
Eylül 2008'den itibaren Cincinnati Üniversitesi kampüsünde ELS dil okulu eğitime başlayacak. ELS bünyesinde yoğun İngilizce programına kayıt yaptırarak öğrenciler, 112. düzeyi bitirmek şartı ile Cincinnati Üniversitesinden istedikleri bölümden şartli kabul alma ve direk geçiş yapma şansına erişebilecekler. Dil eğitimlerini Cincinnati Üniversitesi ana kampüsünde alacak öğrenciler tüm kampüs imkanlarından üniversitenin bir öğrencisi gibi faydalanabilecekler. ELS hakkında daha fazla bilgi için www.els.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okulun yer aldığı Cincinnati şehirden biraz bahseder misiniz?
Üniversitemiz Cincinnati şehrinin 3 mil kuzeyinde yer almakta. Şehir merkezinde olmamakla beraber tüm şehir olanaklarına ulaşabilecek konumdayız. Büyük bir kampüse sahip okulda 7 adet yurt bulunmakta. 2 milyon nüfusa ve birçok is olanağına sahip Cincinnati şehir merkezinde Proctor and Gamble, GE Aircraft Engine Plant, 5/3 Bank ve Chiquita gibi birçok büyük firma bulunmakta. Cincinnati ayrıca 2 büyük takımı ile ünlüdür. Biri Cincinnati Bengals futbol takımı diğeri Cincinnati Reds basketbol takımıdır. Ayrıca 2 tarihi müzesi, bir sanat müzesi ve birçok gösteri salonu ile sanat aşığı bir şehirdir.

Burs imkânlarınız nelerdir?
Yabancı ögrenciler için "UC Global Scholarship" adı altında burs imkanı sunulmakta. SAT sınavından 1200 ( mühendislik programları için 1240) veya Cincinnati üniversitesi Matematik düzey sınavından 530 puan alan öğrenciler yıllık 7000 USD'lik burs vermekte.

En popüler programlarınız hangileridir?
400 üzerinde program seçeneğine sahip Cincinnati Üniversitesinde en çok ün yapmış ve başarılı olduğumuz olanlar mimarlık, dizayn programları, gösteri sanatları, mühendislik ve işletme'dir.

Okula giriş şartlarından bahseder misiniz?
Her programın giriş koşulu değişmekle beraber başvuran öğrencilerin iyi bir lise ortalamasına ve en az TOEFL 66 (IBT) almaları gerekmekte. Burstan faydalanabilmek için de SAT veya okulun Matematik düzey belirleme sınavına girmeleri gerekmekte.

Başvurular ne zaman gönderilmelidir, son başvuru tarihi var mı?
Cincinnati Üniversitesinde başvurular yıl boyunca yapılabilmekte. Tabii öğrencilere tavsiyemiz erken başvuru yapmaları. Bu genelleme haricinde Mimarlık ve Dizayn programları için son başvuru tarihi 1 Aralıktır.

Mezunlara sunduğunuz özel hizmet veya servisler var mı?
Oldukça aktif bir mezunlar birliğine sahip Cincinnati Üniversitesi'nin dünyanın birçok yerinde merkezleri bulunmaktadır. Mezunlar birliğiyle ilgili daha detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.http://www.alumni.uc.edu/.

Web Sitesi

Adres

Cincinnati, OH USA 45221-0091

Telefon

513-556-1100