Okul Bilgisi

UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA

Amy Miller / International Relations and Marketing Specialist

English Language Programs, University of Pennsylvania


Bizlere üniversitenizin tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Pennsylvania Üniversitesi 1740 yılında Benjamin Franklin tarafından kurulmuş, prestijli Ivy Ligi'nin üyesi bir üniversitedir.

Üniversitenizde kaç tane öğrenci öğrenim görmektedir ve uluslararası öğrencilerin oranı nedir?
Yaklaşık olarak 23,000 öğrencimiz bulunuyor bunun 3,500’ü yabancı öğrenciler oluşturuyor. Bunlara ek olarak 5 Nobel ve 5 Pulitzer ödülü sahibi 4,000 öğretim görevlimiz bulunuyor.

Uluslararası öğrenciler için ne tür olanaklarınız bulunuyor?
Uluslararası öğrenciler, tüm diğer öğrenciler gibi kampüs içerisindeki araştırma ve öğrenme merkezlerinden aynı şartlarda yararlanma haklarına sahipler, bunlara ek olarak uluslararası programlar hakkında danışmanlık ve rehberlik almak için dış ilişkiler ofisinden yararlanabilirler.

İkinci dil olarak İngilizce programınız mevcut mu?
Evet, Pennsylvania Üniversitesi öğrencilere kapsamlı bir İngilizce programı (ELP) sunmakta. Buna yoğunlaştırılmış programlar veya Üniversite bağlantıları da dâhildir.
 
Kampüsünüzün bulunduğu konum ve şehir hakkında bilgi verebilir misiniz?
Amerika’nin 1790-1800 yılları arasındaki başkenti olan Philadelphia, ülkedeki en tarihi şehirlerden birisidir. Bağımsızlık deklarasyonunun imzalandığı, ilk anayasanın hazırlandığı şehirdir. Bütün bunlara ek olarak Philadelphia, Birleşik Devletler’in en büyük 5. şehridir, ulaşım olarak tren ile New York City ve Washington DC’ye imkanları mevcuttur. İçerisinde bulunan 92 yüksek öğrenim kurumu ile Amerika’nin bu konuda en büyük ikinci şehridir.

Kampüsünüzün olanakları nelerdir?
İngilizce dil programlarının bulunduğu Fisher-Bennett Hall, 1925 yılında inşa edilmiş, kütüphane, spor salonu gibi imkânların bulunduğu bir alandadır, bu bina öğrencinin istekleri doğrultusunda 2006 yılında yeniden dekore edilmiştir. ELP tüm öğrencilere kampüs içerisinde ücretsiz internet bağlantısı sunmakta. Öğrenciler bizde eğitime başladıklarında kendilerine Penn Card adı verilen bir kimlik kartı veriliyor, bu kart ile birlikte yaklaşık 15 kütüphaneye, bilgisayar odalarına, dijital dil laboratuvarlarina, tenis kortları, spor salonları, saunalar gibi olanaklara ücretsiz veya indirimli olarak ulaşabiliyorlar.

Burs olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?
İngilizce dil programlarında öğrencilere yönelik herhangi bir burs imkânımız bulunmamakta.

En çok talep gören programlarınız hangileridir?
Yoğunlaştırılmış dil programları ile üniversite eğitimi bağlantılı programlarımız en fazla ilgiyi görmekte.

Genel kabul koşulları hakkında bilgi verebilir misiniz?
İngilizce programları kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere açıktır, bunun için öğrencilerin başvuru formunu doldurmaları, bir pasaport fotokopisi, eğitimlerini karşılayabileceklerine dair bir dekont, fotoğrafları ve 310$ Depozito ve 90$ kayıt ücretini ödemeleri gerekmekte.

Uluslararası öğrencilerin konaklama imkânları ve fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Öğrenciler için sunulan çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. ELP House içerisinde öğrencilerin konaklayabileceği yurt odaları mevcut. Amerikan aileleri ile birlikte kalacağı seçenekler de mevcut. Bunlara ek olarak otel tarzı konaklamalar da bulunmakta. Yaz dönemlerinde daha geniş yurt seçenekleri olabilmekte.

Web Sitesi

Adres

110 Fisher Bennet Hall 3340 Walnut Street Philadelphia, PA 19104-6274 USA

Telefon

1 (215) 898-5000