Okul Bilgisi

Melbourne'un teknik üniversitesi RMIT'de 470 farklı eğitim var.

Avustralya'nın Melbourne şehrinde yer alan RMIT Üniversitesi 1887'de, Melbourne'de yaşayanlara teknik eğitim sağlamak amacıyla kuruldu. Avustralya'nın en büyük ve başarılı eğitim kurumlarından biri olan RMIT, 9500'ü uluslararası olmak üzere 60.000'in üstündeki öğrenciye eğitim veriyor. İşte RMIT Üniversitesi'nin programları;

Melbourne'un teknik eğitim Üniversitesi RMIT'de 470 farklı program var. Avustralya'nın Melbourne şehrinde yer alan RMIT Üniversitesi 1887'de, Melbourne'de yaşayanlara teknik eğitim sağlamak amacıyla kuruldu. Avustralya'nın en büyük ve başarılı eğitim kurumlarından biri olan RMIT, 9500'ü uluslararası olmak üzere 60.000'nin üstündeki öğrenciye eğitim veriyor. İşte RMIT Üniversitesi'nin programlari İngiliz dili Üniversite Foundation Programları Sertifika ve diploma programları Ön lisans programları Lisans programları Lisans üstü sertifikalar ve diploma programları Master Programları Mesleki veya araştırmaya dayalı doktora programları Öğrenim seçenekleri Mimarlık, İnşaat ve Planlama Sanat ve Tasarım, İşletme, Toplum Hizmetleri ve Sosyal Bilimler Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Öğrenim ve Eğitim Mühendislik ve İlgili Teknolojiler, Çevre, Sağlık ve Tıp Bilimleri Üretim ve Basım Medya ve İletişim Bilim Ayrıca öğrenciler, TAFE ve derece programları arasında çift dereceler, ikili krediler ve geçiş yolları içinden seçim yapma esnekliğine sahiptir. RMIT 2005 yılında Good Guide Üniversite rehberine göre kültürel çeşitlilik, akademik hizmetler, uluslararası alanlarında beş yıldız değerlendirmesine layık görülmüştür. Ayrıca Times'a göre de dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır.

RMIT Üniversitesinin ana kampüsü Melbourne şehir merkezindedir ve bu nedenle öğrencilere şehrin her bölgesine rahatça ulaşım imkanına sahiptir. Diğer kampüsleri ise Melbourne banliyölerinde bulunmaktadır. Ayrıca RMIT programları bazı partner enstitüler işbirliği ile yurtdışında da verilmektedir. Melbourne şehir merkezinin 18 km kuzeydoğusunda yer alan 42 hektar büyüklüğündeki Bundoora kampüsü 6,000 öğrenci barındırıyor. Kampüsün bazen kanguruların bile göründüğü mükemmel bir doğası var. Spor imkanları arasında atletizm parkurları, tenis kortları ve futbol sahaları sıralanabilir. Brunswick kampüsü şehir merkezine 5 km mesafede. RMIT Üniversitesi, öğrenciler için dostça, canlı ve güvenli bir ortam sunar. Öğrenciler, akademik, mali, kişisel ve mesleki hedeflere ulaşılmasına yardım eden, çok çeşitli birinci sınıf tesisler ve hizmetlerden yararlanırlar.

Sunulan hizmetler ve tesisler arasında şunlar bulunur: Varış ve karşılama hizmetleri Üniversite rahipliği Bilgisayar tesisleri Derslerle aynı zamanda İngilizce dil desteği Danışma hizmetleri Mali Destek hizmeti Uluslararası Öğrenci Bilgi ve Desteği (ISIS) Öğrenme Becerileri Ünitesi Kütüphane Yönlendirme Dua odaları RMIT Konut Danışma Hizmeti (paylaşım, kira, yurt veya aile yanında ikamet) RMIT Uluslararası Öğrenci Bilgi Merkezi (SIC) Jimnastik Merkezi Sportif ve Sosyal Kulüpler Eğitim ücretleri İngilizce: 370 AUD / hafta Foundation programları: 14.610 - 20.250 AUD (yıllık) Sertifika programları: 12.480 - 12.720 AUD (1 yıl) Diploma programları: 24.960 - 26.400 AUD (2 yıl) Üniversite: 16.320 - 23.760 AUD (yıllık) Master: 16.320 - 23.040 AUD (yıllık)

Web Sitesi

Adres

Level 10, 235-251 Bourke Street

Telefon

+61 3 9925 2000