Okul Bilgisi

Avustralya'nın Sydney şehrinde 1964 yılında kurulmuş yüksek öğrenim kurumudur. Dünyanın 110’u aşkın ülkesinden gelen öğrenciler, global kariyer yolculuklarına Avustralya’nın en prestijli ilk 10 üniversitesi sıralamasında yer alan ve dünyanın en saygın üniversitelerinden Macquarie Üniversitesi’nde başlıyorlar.  Üniversite burada eğitim almak isteyen öğrenciler için farklı fakülte ve içinde bulundurduğu bölümleri ile geniş bir yelpaze sunmaktadır. MBA, İşletme, Finans, Enformasyon Teknolojileri, Mühendislik, Psikoloji ve Dilbilim gibi programların yanısıra İstihbarat ve Terörle Mücadele, Uluslararası İlişkiler, Kiropraktik, Hukuk, Medya, Eğitim Bilimleri ve Muhasebe’ye kadar sayısız farklı dallarda eğitim alan mezunlarımız dünya çapında oldukça talep görmektedir. Bunun yanında CME Dil Kolejide dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine tecrübeli ve geniş kadrosuyla eğitim vermektedir. Macquarie Üniversitesi, öğrencilerine ücretsiz Global Liderlik Sertifikası edinme imkanı sunan ve İşletme alanında profesyonel staj imkanları sağlayan Avustralya’da lider, dünyada sayılı üniversitelerden biridir. Sydney şehrinin kuzey yakasında bulunan üniversite Sydney şehir merkezine trenle sadece 20 dakika mesafededir ayrıca kampüs içindeki öğrenci konaklama seçenekleri ile de çok popülerdir.

Çok büyük bir alana kurulmuş olan üniversite kampüsünün yeşil ve doğal güzelliği ile bilinmektedir. Macquarie Üniversitesi kendi bünyesinde Australian National Sözlük geliştirmiştir.

Macquarie Üniversitesi kendine ait yeraltı tren istasyonu, hastane, iş araştırma departmanı, olimpik boyutta yüzme havuzu, spor merkezi, alışveriş merkezi v.s. ile öğrencilerine en iyi şekilde eğitim ve hizmet vermeyi hedeflemiştir.

Adres

8 Sir Christopher Ondaatje Avenue Macquarie University NSW 2109 Australia

Dosyalar