Okul Bilgisi

Birmingham City University'de 1600 uluslararası öğrenci var

Birmingham City University, uluslararası öğrencilerin rağbet ettiği bir üniversite. Uluslararası Öğrenci Görevlisi Debbie Warren, bunu şu sözlerle anlatıyor: "Birmingham'a geldiğinizde bütün dünyanın buraya kalmaya, alışverişe, yiyip içmeye, güzel partilere ve yaşamaya geldiğini görürsünüz. Ve elbette okumaya ve mezun olmaya!"

Kısaca okulunuzdan bahseder misiniz?

Birmingham City University, Birmingham’daki küçük enstitülerin bir araya gelmesiyle meydana geldi. 6 Mart 1992‘de Further and Higher Education Act’a, bütün politekniklerin eğer isterlerse “üniversite” unvanını alma izni veren Kraliyet Onayı alma hakkı verildi. Bu sayede politeknikler, hem ayırt edici özelliklerini ellerinde bulundurup, hem de belirli alanlarda yüksek eğitime erişimi genişletme taahhütünde bulundular. Privy Council 16 Haziran 1992'de okula "University of Central England in Birmingham" adını verdi. Üniversitemiz, 1 Ekim 1997’de Birmingham City University adını aldı.

Öğrenci sayınız ve uluslararası öğrenci oranınız nedir?

24 bin öğrenciye sahibiz. Şu an 1600 uluslararası öğrencimiz mevcut. Uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu Çinli, Pakistanli ve de Hindistanli öğrenciler oluşturmakta.

Uluslararası öğrencilere sunduğunuz imkanlar neler?

Çok iyi çalışan bir uluslararası ofisimiz mevcut. Bu ofis kariyer danışmanlığı, ders seçme danışmanlığı ve vize danışmanlığı yapıyor. Aynı zamanda master'ı bitiren öğrencilerin İngiltere’de kalıp çalışma vizesi almalarına da yardımcı oluyor. Ayrıca, programlar başlamadan bir hafta önce oryantasyon programları düzenliyoruz. Böylece diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile tanışma fırsatı yakaladıkları gibi, kampüsü ve şehri tanıyabiliyorlar. Öğrencilere uluslararası pazarlama sunumlarına katılım imkanı da veriyoruz. Daha detaylı bilgi için öğrenciler aşağıdaki linkleri kullanabilirler:

http://www.bcu.ac.uk/students/international/downloads/BCU_Admission%20handbook.pdf

http://www.bcu.ac.uk/students/international/internat_grad_scheme.html

Uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce kurslarınız var mı?

Bütün programlar için temel İngilizce koşulu IELTS’den 6.0’dir. Bu yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler için 5 (IELTS’i 5.5 olanlar için) veya 10 (IELTS’i 5.0 olanlar için) haftalık ön hazırlık kurslarımız mevcut. Bu ön hazırlık kursunun sonunda öğrenciler İngilizce testine giriyorlar. Eğer hala yeterlilik alamamışlarsa İngilizce kursları ana programlarıyla paralel olarak devam ediyor.

Birmingham nasıl bir şehir?

Birmingham’i ziyaret ettiğinizde şunu görürsünüz: Bütün dünya kalmaya, alışverişe, yiyip içmeye, güzel partilere ve yaşamaya gelmiştir. Ve elbette okumaya ve mezun olmaya! Birmingham herkese göre seçenekleri barındıran güzel ve hareketli bir şehirdir. Birmingham’daki etkinliklerle ilgili bilgileri  www.beinbirmingham.com’da bulabilirsiniz.

Kampüsleriniz nerelerde?

Biz bir şehir üniversitesiyiz. Şehrin değişik bölgelerinde yer alan 8 farklı kampüsümüz mevcut.

•           Birmingham School Of Acting – Millennium Point Eastside

•           Birmingham Conservatoire  - Şehir merkezi

•           Birmingham Institute of Art & Design – Gosta Green Eastside

•           Business School – City North Campus, Perry Barr (şehir merkezinin kuzeyine 5 km uzaklikta)

•           Faculty of Education - City North Campus, Perry Barr (şehir merkezinin kuzeyine 5 km uzaklikta)

•           Faculty of Health – Edgbaston Campus, (şehir merkezinin bir buçuk km güneyinde)

•           Faculty of Law, Humanities, Development & Society - City North Campus, Perry Barr (şehir merkezinin kuzeyine 5 km uzaklikta)

•           Technology Innovation Centre – Millennium Point, Eastside

En fazla tercih edilen bölümleriniz hangileri?

Mühendislik, bilgisayar network, bilgi iletişim, görsel iletişim ve MBA programları.

Üniversiteniz hangi programlarla iddialı?

Technology Innovation Center, fen bilimlerinin merkezi ve yeni medya teknolojileri, bilgisayar bilimleri ve mühendisliklere kaynak sunuyor. Aynı zamanda Avrupa, Afrika, Orta Doğu için Cisco Systems Akademisiyiz. Böylelikle öğrenciler okurken oldukça sık Cisco Systems vasfını elde ediyorlar.

İşletme Okulu, mezun olduktan sonra iş bulmanız için profesyonel olarak 4382 full-time ve part-time öğrenciyle ilgili kursları sunmaya odaklanıyor. Yerli, ulusal veya uluslararası endüstrilerle olan mükemmel bağlantılar sayesinde öğrencilere mezun olmadan önce bir senelik sandwich kursu imkanı sunuluyor.

Birmingham Sanat ve Dizayn Enstitüsü; moda, 3D tasarım, mimarlık, güzel sanatlar alanlarında uzman öğretim kadrosu ile öğrencilerin yaratıcı yeteneklerini besleyici ve ilham verici, onlari bütün potansiyellerini kullanmaya yardım edici dinamik ve teşvik edici bir çevre sağlıyor.

Genel giriş koşulları neler?

Lisans için öğrencilerin A level almış olması ve UCAS 240’a ulaşmış olmaları gerekiyor. İngilizce için IELTS’den 6.0 istiyoruz.Cambridge Proficient ve Cambridge Advanced C ve üzerini de kabul ediyoruz.

Üniversiteyle ilgili güncel duyurular için : www.bcu.ac.uk

Adres

EdgbastonBirminghamB15 2TTUnited Kingdom

Telefon

+44 (0)121 414 3344

Faks

+44 (0)121 414 3971