Okul Bilgisi

KINGSTON UNIVERSITY

Londra'daki üniversiteler içinde en çok başvuru yapılan okul seçilen Kingston Üniversitesi 23.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Kingston Üniversitesi yüksek standartlarda eğitim veren, iş imkânlarının en fazla olduğu olduğu dünyanın en eğlenceli aynı zamanda tarihi bir şehri olan kültür başkenti olarak anılan Londra’dadır. Kingston Üniversitesi kariyer amaçlı programları ve endüstri dünyası ile güçlü ilişkileri olan bir okuldur.

Kingston Üniversitesi 151 ülkeden 3600 uluslararası öğrencisi ile toplamda 23.000 öğrencisi olan gelişen bir üniversitedir. Londra’daki üniversiteler içinde en çok başvuru yapılan üniversite olmuştur. (2009 UCAS başvuru kayıtlarına göre)

Kingston Üniversitesi Londra’nin merkezine trenle 25 dakika mesafede River Thames'da çok güzel, nezih ve güvenli bir lokasyondadır. 2007'de Londra polisi tarafından başkent'deki en az suç işlenen bölge ilan etmiştir. Kendine ait gece hayatı, mükemmel alışveriş merkezleri, sinema, kafe, bar ve restaurantları vardır. Son başvuru tarihlerinden önce başvuran her uluslararası öğrenciye konaklama şansı sağlamaktadır.

Olanaklar;

Kingston yeni öğretim tesislerine 30 milyon £ yatırım yapmıştır ve önümüzdeki dört yıl içinde de 35 milyon £ daha yatırım yapmayı planlıyor. Sadece 2007 yılında açılmış 3 yeni binasında, birden çok projeksiyon sistemleri, video konferans, interaktif ekranlar ve elektronik oylama sistemleri dahil tesisleri ile devlet sanat eğitimi çalışma alanı sağlamaktadır.

Kingston da en son e-öğrenme teknolojileri, 2000 bilgisayar ve tüm binada ve konaklama binalarında ücretsiz internet vardır. Kampüsde Wi-Fi sıcak noktaları bulunur ve aynı zamanda muhteşem kütüphane kaynaklarına sahiptir. Laboratuvarlarında, tasarım stüdyoları ve atölye çalışmaları en son teknik ekipmanlar ile donatılmıştır. Ana kütüphaneler akademik dönemlerde 24 saat açıktır. Kütüphanelerde: 426.000 kitap, basılı 2.200 ve 28.000 elektronik dergi ve kapsamlı bilgi işlem tesisleri bulunur.


Burslar ;

Üniversitede her yıl Uluslararası öğrencilere 250.000 £ değerinde kısmi burs imkanlari sunulur.Her fakülte kendi içinde, programlarına göre uluslararasi ve Avrupalı öğrencilere özel burs imkanları sağlarlar. Ayrıca tam zamanlı bir program için başvuran ve aşağıdaki durumlardan en az birine uyan her uluslararası öğrenciye eğitim ücreti üzerinden % 10 indirim yapılır.
  •      Kingston Üniversitesinde başka bir programı başarı ile bitirmiş ise; veya
  •      Kingston Üniversitesinde aile fertlerinden biri okuyorsa; veya
  •      Kingston Üniversitesinde exchange program bitirdi ise.


Öğrenci olarak Kingston'da hayat ;

Kingston Üniversitesi'nde öğrenciler eğitimin yanında eğlenmeye de zaman ayırabilecekler. Özellikle öğrencilerin birbirleri ile tanışmaları ve kaynaşmaları için yıl boyunca sosyal etkinlikler düzenlenir. Thames Nehri üzerinde verilen tekne partisi, sonbahar partisi, geleneksel Pazar brunchları için okul çalışanlarından birinin evinde verilen yemeğe katılma şansı bunlardan birkaçıdır.

Kingston Üniversitesi Öğrenci Birliği vardır ve (KUSU) öğrenciler tarafından yürütülür. Öğrencilik hayatınız boyunca destek verir ve eğlenceler düzenler ayrıca  bünyesinde 30'a yakın spor kulübü barındırır. Bunlardan bazıları dalış, yelken, skydiving ve dövüş sanatları, badminton, futbol, kriket, rugby ve tenistir.

Gerçekler;

  •     111 yıllık geçmiş
  •     2,128 çalışan , £193 milyon yıllık gelir
  •     2008/09 akademik yılında verilmiş £4.2 milyonluk burs 
  •     Sanat, mimarlık, sosyal bilimler, işletme, hukuk, bilgisayar, bilgi işlem, matematik, mühendislik, fen, bilim ve sağlık alanlarında hazırlık, lisans, pre-master ve master programları imkanları.

Telefon

+44 (0)20 8417 9000