Okul Bilgisi

ODESSA MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ


Ukrayna’nın Odessa şehrinde kurulu olan ve Odessa Müh. ve Mimarlık Akademisi, ülkenin en büyük eğitim merkezlerinden biridir. Yabancı dil ve özel laboratuvarlar, geniş bir kütüphane ve bilgisayar odaları gibi 7 tane eğitim binası çerçevesinde kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Okula kayıt olan yabancı öğrenciler adına tanınan yurt imkânı büyük bir önem teşkil etmektedir. Geniş bir olanağı bünyesinde tutan okulun içerisinde ayrıca tüm öğrenciler adına öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda sportif ve kültürel alanda farklı alternatifler verilmekte ve öğrenim süresi boyunca bütün bu olanaklardan yararlanılabilmektedir.

Rusça dili ile eğitim verilen okulda, diğer farklı dilleri de öğrenmek adına kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilen bir okul olarak ön plana çıkmaktadır. Mezuniyet sonrası ana dilleri gibi Rusça konuşma fırsatı yakalayan öğrenciler için iş olanakları oldukça bir seçenek halini almaktadır. Okul İçerisinde Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi, Endüstri ve Mühendislik Fakültesi, İnşaat Teknolojileri Fakültesi ya da Yapı Hidrolik Sistemleri ile Sıhhi mühendislik Fakültesi için üniversite puanına bakılmaksızın tüm öğrenciler adına istediği bir bölümü seçerek eğitim hayatına başlama fırsatı verilmektedir.

Lisans eğitimi ile birlikte yüksek lisans ve doktora fırsatlarının da sunulduğu okulun lisans süresi 1 yılı hazırlık olmak şartı ile 5 yıldır. Tüm bölümler 1700 ila 2000 dolar arasında değişiklik göstermektedir.