• Kent Üniversitesi Bölümler Harçlar ve Bilgiler
Kent şehrinde ve Londra’ya sadece birbuçuk saat uzaklıktaki üniversite Paris ve Brüksel gibi yurtdışı kampüsleriyle de öne çıkmaktadır.

KENT UNIVERSİTESİ  İNGİLTERE
www.kent.ac.uk

Kent Üniversitesi , İngiltere’nin en dinamik ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Ülkede üniversite sıfatını alan ilk kurum olan bu Üniversitenin şu anda Canterbury, Medway, Paris ve Brüksel’de eğitim gören 17.000 öğrencisi vardır ve Üniversite Kent çapında büyü bir eğitimsel, ekonomik ve kültürel güçtür.

Kent Üniversitesi, yurtdışında eğitim görmek isteyen tüm dünyadan öğrencilerin arasında da popülerdir. Üniversite, % 26’sı yurtdışından gelen öğrencilerinin çeşitliliği ile gurur duymaktadır. Uzmanlık alanlarına tutkuyla bağlı akademisyenlerimiz, vakitlerini, desteklerini ve ilhamlarını cömertçe paylaşırken, okullarımız tatmin edici bir ortam sunmaktadır.

2011 Guardian Üniversite Kılavuzu’nda 27. sırada yer alan Kent Üniversitesi, tutarlı bir şekilde Ulusal Öğrenci Anketlerinde (NSS) öğrenci tatmini açısından iyi puanlar almaktadır. 2011 Sunday Times Üniversite Kılavuzu’nda, Kent Üniversitesi öğrenci tatmini konusunda 10. Sıradadır. En son Araştırma Değerlendirme Çalışmasında (RAE 2008), personelin % 97’sinin araştırmaları dünya lideri olarak sınıflandırılan okullarda veya merkezlerde çalıştığı belirtilmektedir.

2008 Ulusal Araştırma Değerlendirme Çalışmasında, dünya lideri araştırma temelinde Kent 159 İngiliz kurumu arasında 24. Sırayı alırken, Kent’in 18 departmanı uluslararası ve dünya sınıfı konumda araştırma yapan organlar olarak sınıflandırılmıştır. RAE ayrıca beş konu alanında en yüksek puanı Kent’e verirken, sekiz alan da ülkenin önde gelen on alanı içindedir.

  • Eğitim faaliyetlerimize bilgi taşıyan dünya sınıfı araştırma
  • Canterbury ve Medway az bulunur güzellikte, Londra’ya bir saatten daha az mesafede tarihi çalışma yerleridir.
  • Brüksel (Uluslararası İlişkiler, Geliştirme çalışmaları, İktisat ve Hukuk) ve Paris’te (Güzel Sanatlar, Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar) uzmanlık yüksek lisans programları.
  • Geniş kısa süreli ve hazırlık sınıfı yurtdışı eğitim olanakları.
  • Mükemmel konaklama tercihleri , IT, spor, müzik, kültürel, dil eğitimi ve kişisel destek olanakları.
  • Uluslararası kalite araştırmaları ile şekillendirilen öğretim
  • Mükemmel bir mezun iş bulabilirlik kaydı ile  Üniversite; Kent Hukuk Kliniği çalışması ilede prestijli Yüksek ve Lisansüstü Eğitim Kraliçe Yıl dönümü Ödülü’ne layık görülmüştür.

Fakülte ve Bölümler

 

İşletme, Ekonomi, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Hukuk, Bilişim Teknolojileri, Güzel Sanatlar ve Tasarım, Fen Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler

Uluslararası Öğrenciler İçin Sağlanan Olanaklar ve İngilizce Eğitimi

Havaalanından karşılama, varış oryantasyonu uluslar arası öğrencilere sunulan hizmetler arasında. Ayrıca kampüste Uluslar arası öğrenci danışmanları da bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için Akademik eğitim öncesinde kendi bünyesinde İngilizce kursu mevcuttur. İngilizce kursları, üniversite ve master programlarına kabulleri olan öğrenciler içindir .

Konaklama

Eğer tercihiniz kampüse yakın veya kampüs içinde yaşamaktan yanaysa, Üniversite yurtları yada öğrenci  apartmanları da tam size göre. Kampüslerde öğrencilere tartışmasız yüksek  standartlarda ve farklı fiyat kategorilerinde konaklama imkanları sunulmaktadır.

Burslar

Üniversite, master ve doktora programları için bölüm ve Uluslararası öğrenciler içinde genel bursları mevcuttur. Bunlar için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz;

http://www.kent.ac.uk/scholarships/undergraduate/international/index.html

http://www.kent.ac.uk/scholarships/postgraduate/international/index.html

Çalışma İzni

İngiltere’de öğrencilerin eğitim dönemlerinde partime ( Haftada 20 saat ) , tatillerde full time çalışma izinleri vardır. Part time işlerde çalışan öğrenciler yaşam giderlerinin bir kısmını karşılayabilir.

Başvurular ve Kabul Koşulları

Her programa göre farklı kabul şartları vardır. Türk öğrencilerin foundation ve sonrasında da  lisan programlarına kabulü için dört yıllık lise mezunu olmaları gerekmekte.  Master programı için ise üniversitelerinden belirli  bir ortalama ile mezun olmaları gerekmekte . Bunun dışında İngilizce yeterliliklerini göstermek için genellikle IELTS sınavından 9 üzerinden en az 6,5  almaları gerekli.

Ne zaman Başvurmalı ?

Lisans ve Yüksek lisan düzeyindeki programlar her yılın genellikle ekim ayında başlar.Başvuruların vize suresi ve değerlendirme suresi göz önüne alındığında program başlangıcından en az 6 ay önce yapılmaları tavsiye edilir. Bazı programların spesifik bir son başvuru tarihi de olabilmektedir.

İngiltere Üniversitelerinin Türkiye'deki temsilcisi ATLAS Bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz olarak yürütmektedir.

İngiltere’de eğitim alan binlerce öğrenci gibi sizleri de Atlas’ın 21 yıllık tecrübesi ile tanışmaya, yurtiçi ve Londra ofislerimizde ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerimizden faydalanmaya davet ediyoruz.

  • Paylaş: