Londra'daki Türk öğrencilerin ikinci adresi, Atlas'ın ofisi olacak

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'nın Londra ofisi açıldı. Barons Court daki ofis konumu itibariyle hem havaalanına hem de merkeze kolay erişilebilir bir noktada bulunuyor. Atlas Londra ofisinde verilen hizmetler şöyle sıralanıyor:
"Türkçe iletişim kurulabilecek Atlas Danışmanı, eğitim danışmanlığı, internet erişimi, konaklama organize etme hizmeti, havaalanından karşılama hizmeti ve oryantasyon programı yani toplu taşıma, ulaşım, telefon etme, banka hesabı açtırma, posta hizmetleri, polis kaydı, sağlık hizmetleri gibi konularda günlük ve sosyal hayata yönelik pratik bilgilerin edindirilmesi.

Atlas İngiltere Temsilcisi Talha Yılmaz, ofis sayesinde öğrencilere ihtiyaç duydukları her aşamada destek vereceklerini söylüyor. Yılmaz ofisin işlevlerini şöyle sıralıyor: "Amacımız özellikle ilk defa yurtdışına çıkan öğrencilerimizin hem İngiltere ye alışma süreçlerini daha sıkıntısız bir şekilde aşmalarını sağlamak hem de karşılaşabilecekleri herhangi bir problemi en hızlı ve etkili bir şekilde çözmek."

Yılmaz, bir yurtdışı eğitim firmasının eğitim verilen ülkelerde ofislerinin bulunmasının önemli olduğunu söyleyerek, "Yurtdışında ofis açmak şirkete ve çalışanlara vizyon kazandırıyor. Ayrıca şirketin uzun vadeli hedeflerine ulaşabilmesi açısından iyi bir fırsat oluşturuyor" diyor:
"Atlas olarak öğrencilerimiz üzerindeki sorumluluğumuzu Türkiye ye dönene kadar taşıyoruz. Burada da yardim ve desteklerimizi her konuda her zaman vermeye hazırız. Örneğin yabancı dil bilmeyen bir öğrenci için bazı durumlarda tercümanlık gerekebiliyor. Bu noktada öğrenci benimle irtibata geçiyor. Ben okulda yetkilileri ziyaret edip sorunu çözebiliyorum. Diğer yandan öğrencinin kendi ayakları üzerinde durabilmesi önemli, en fazla fayda bu şekilde sağlanabilir."


"" Yılmaz, öğrencilerin Londra da karşılaşabilecekleri sorunlara şu örnekleri veriyor: "Öncelikle aile yanına yerleşmiş öğrencilerimiz aileyle uyuşma problemi yaşayabiliyorlar. Odayı, banyoyu, her şeyi paylaşmak zorunda kalabiliyorlar. Yol tersten işlediği için, yolda yürürken ve karşıdan karşıya geçerken dikkatli olunması gerekiyor. Birçok öğrencim acele işleri olduğu durumlarda kaza tehlikesi atlattı. Londra da yaşam masrafları pahalı olduğu için öğrencilerin part-time iş bulmaları gerekebiliyor. Ancak burada part-time çalışanların tümü öğrenci olduğu için, yeterli İngilizcesi olmayan arkadaşlarımız iş bulmada sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bazı öğrencilerimiz burayı tamamen yabancı kabul edebiliyorlar. Bu olasılığı en aza indirmede, öğrencileri ilk günlerinde karşılayan ve kaygılarını en aza indiren biz temsilcilerin rolü büyük."

  • Paylaş: