8000’den fazla öğrenci SBIT’den Macquaire Üniversitesi’ne geçiş yaptı

Macquaire Üniversitesi ile Sydney Institute of Business and Technology (SIBT), 10 yılı aşkın süredir öğrencilere üniversite eğitimi yolunda alternatif ve destek olacak bir program sunmak için birlikte çalışıyor. Şu ana kadar 8000’in üzerinde SIBT mezunu Macquaire Üniversitesi’nin 2’nci yılına geçiş yaptı. Bu kişilerin birçoğu Macquaire Üniversitesi’ndeki eğitimlerini başarıyla tamamlayıp kariyerlerine adım attı. Bazı mezunlar ise lisansüstü eğitime devam etmeyi tercih etti.

 İNGİLİZDE DESTEK PROGRAMLARI DA VAR
Macquaire Üniversitesi’nin 2’nci yılına geçişin yolu, SIBT Diploma Advanced Diploma programlarını başarıyla tamamlamak. Çünkü SIBT Diploma ve Advanced Diploma dersleri Macquaire Universitesi’nin 1. ve 2. yıl derslerinden oluşuyor. Öğrencilerin seçimlerinde esnek davranma imkanları da var. SIBT’nin yılda 3 defa (Şubat, haziran ve Ekim aylarında) başlangıç dönemi var. Standart ve Hızlandırılmış program seçenekleri öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre hareket etmelerine imkan sağlıyor. İngilizce eksiği olan öğrencilere ek desteğin sağlandığı İngilizce programları da mevcut.

HIZLANDIRILMIŞ VE STANDART PROGRAM
Bazı geçiş programları üniversite eğitiminiz için ekstra yıl demek olabilir. Ama SIBT ile öğrenciler Diploma ve Üniversite derecelerini 3 yılda tamamlayabilirler. Sertifika ve Diploma kurslarında öğrenciler 8 ünite alırlar. Hızlandırılmış programda 1 sömestr da 4 ünite alıp 2 sömestr da (8 ay) programı tamamlayabilirler. Standart programda öğrenciler 8 üniteyi 3 sömestr da (12 ay) tamamlayabilirler.
 
Advanced Diploma
Advanced Diploma 4 ünite ve SIBT Diplomasının tamamlanmasıyla olup, Macquiare Üniversitesi’nin ikinci yılının birinci sömestrına denk gelir.
 
 Diploma Programları:
İşletme Diploması (Diploma of Business Administration)
Ticaret Diploması (Diploma of Commerce)
Muhasebe Diploması (Diploma of Computing)
İletişim Diploması (Diploma of Communication)
Sanat Diploması(Diploma of Arts)

Kimler başvurabilir?Avustralya’da 12 yıllık eğitim mezunu olanlar,
Üniversitelerin Foundation Yılında Sertifika IV’ü tamamlamış olanlar,
Sertifika ve Diploma mezunları (Post-school Certificate).

İngilizce yeterlik:
IELTS 5.5
IELTS 6 (Hızlandırılmış programa giriş için)

Macquaire Üniversitesi’ne geçiş için ise:
8 Diploma ünitesinden geçmiş olmak ve
Bazı programlar için minimum not ortalama değeri isteniyor.

Master’a Geçiş Programları (Graduate Certificate Courses)
Bu programlar ocak, haziran ve ekim aylarında başlar. 4 ünitenin başarıyla tamamlanması durumunda öğrenciler Macquaire Üniversitesi’nin master programlarına geçiş yapıp 1 yılda tamamlayabilirler. Programa kabul edilmek için en az 2.70 not ortalamasına sahip olmak ve IELTS’den en az 6.5 almış olmak gerekiyor.

EĞİTİM ÜCRETLERİ

Sertifika IV

14.000 AUD$


Diploma kursları

16.800 AUD$


    Advanced diploma kursları

     8.400 AUD$


Paylaş:
Yazdır