• Avustralya’dan Öğrenciler için Umut Verici Haber

Covid 19 sebebiyle seyahat kısıtlaması devam Avustralya'da hükumet geçen ay vize düzenlemeleriyle ilgili  bir dizi değişiklik açıklamıştı.

 

Açıklanan beş önlem arasında öğrenci vizeleriyle ilgili umut verici gelişmeler öne çıkmıştı. Bunlardan birisi vize verme sürecinin yeniden başlayacağı ve  yeniden yapılan öğrenci vizesi başvurularının ücretsiz olacağıydı.

 

Önlemlerin bir parçası olarak,  uluslararası öğrencilerin COVID-19 nedeniyle çalışmalarını orijinal vize geçerlilikleri içinde tamamlayamadıkları takdirde ücretsiz olarak başka bir öğrenci vizesi başvurusu yapabilecekler.

 

5 Ağustos 2020 gece yarısından itibaren yapılacak yeni uluslararası öğrenci vizesi başvurularında vize başvuru ücreti alınmayacak.

 

Bu durum 1 Şubat 2020 tarihinde veya sonrasında öğrenci vizesi alan ve COVID-19'un etkileri nedeniyle vize geçerlilik süresi içinde kurslarını tamamlayamayan öğrenciler için geçerli olacak.

 

 

Eğitim sonrası çalışma izni (post-study work visa) ile ilgili açıklanan değişiklikler de artık yürürlüğe girdi.

 

Eğitim sonrası çalışma izni (post-study work visa)  ile ilgili geçen ay açıklanan değişiklikler şu şekildeydi:

 

Öğrenci vizesine sahip ancak pandemi sebebiyle Avustralya dışında online eğitimine devam etmek zorunda olan öğrenciler eğitim sonrası çalışma izni (post-study work visa) başvurusu yapma hakkına sahip olacak. 

Programlarını tamamlayan ancak pandemi sebebiyle Avustralya dışında olan mezunlar da eğitim sonrası çalışma izni (post-study work visa) başvurusu yapabilecek. 

 

Yukarıda bahsedilen başvurular için İngilizce yeterliliğini sağlayamayanlara ekstra süre verilecek. 

 

Eğitim sonrası çalışma izni vizesi değişiklikleri hem mevcut öğrencilere hem de yeni öğrencilere uygulanacaktır

 

Akademik eğitimlerin online ve hibrid modellerle yürütüldüğü ülkede eğitim almak isteyen öğrenciler, detaylı bilgilendirme için @atlasedu ofislerine gelebilir ya da online ve telefondan Atlas danışmanlarıyla iletişime geçebilir.

  • Paylaş: