Boston’un sertifika programlarını bitirenlerin 4 ay staj ve 1 yıl çalışma hakkı var

Boston Üniversitesi hem dünyanın en büyük dördüncü üniversitesi, hem de ABD’nin beşinci büyük araştırma merkezi. 43 farklı ülkeden yaklaşık 4500 yabancı öğrenciyi bünyesinde barındıran okul ABD’nin en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor.

 

Üniversite bünyesinde 22 kütüphane, 2 büyük havuz ve tırmanma duvarının bulunduğu büyük bir rekreasyon merkezi bulunuyor. Üniversitenin kurulu olduğu Boston, dünyadaki en büyük 5 yatırım firmasının 4’ünün genel merkezinin bulunduğu bir şehir. Boston borsası da dünyanın en büyük üçüncü yatırım yönetim merkezi. Genel merkezi Boston’da bulunan reklam firmalarının toplam cirosu 2005 verilerine göre 560 milyon dolar. Boston limanından her yıl 14 milyon metrik ton ihraç malı geçiyor. Kısacası, Boston öğrenci şehri olmasının yanı sıra ticaretin ve para piyasasının da merkezi.

 

Boston Üniversitesi bünyesinde 4 ay süren sertifika programları bulunuyor. Birçok okulun sunduğu sertifika programlarından süre anlamında daha kısa fakat içerik olarak daha kapsamlı bu programlar öğrencileri iş yaşamına hazırlıyor. Tamamlayan kişilerin 4 aylık staj olanağı ve 1 yıllık çalışma hakkı (OPT) de elde ettikleri bu sertifika programları şöyle:

 

-          Graduate Diploma in Banking and Financial Services

-          Graduate Diploma in International Marketing

-          Graduate Diploma  in Sustainable Economic Development via Tourism

 

Diploma programlarının bir diğer avantajlı yanı da ardından MSc Administrative Studies master programlarına devam etme ve 20 krediye kadar muafiyet imkanı sağlaması.

 

Bu programların dönemleri ocak ve eylül aylarında başlıyor. Başvuru kabulleri başlangıç tarihlerinden 2 ay evvel sona erdiriliyor. Bu nedenle programlara başvuruları mümkün olduğunca erkenden yollamak gerekiyor. 4 aylık programların ücretleri 12.500 dolar. Başvuru ücreti 70, kayıt ücreti de 40 dolar. Başvuru için en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak ve 550 PP/213 CBT/79 IBT  TOEFL skoru almak gerekiyor. Bu programlarda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sonrasında 4 ay staj hakkı elde ediyor.

 

Boston University Global bünyesinde ayrıca 3 ay süren fakat ardından staj imkanı sunmayan

-          Graduate Certificate in IT Project Management

sertifika programı da mevcut. Eylül ve ocak aylarında başlayan bu programın ücreti 8.300 dolar, başvuru ücreti 70 dolar, kayıt ücreti de 40 dolar. İstenen minimum TOEFL skoru yine 550 PP/213 CBT/79 IBT. Ayrıca en az 2 yıl iş tecrübesi isteniyor. Bu programın ardından da MSc Administrative Studies master programlarına başvuru yapılabiliyor ve 16 krediye kadar da muafiyet sağlanabiliyor.

 

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

-          Okulun başvuru formu (Atlas ile doldurulacaktır)

-          Lisans diploması,

-          Transkript,

-          CV,

-          TOEFL sonucu,

-          Durumunuzu anlatan, sizi tanıtan bir kompozisyon

-          2 adet referans mektubu

 

Programlarla ilgili ayrıntılı bilgi, ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmeti için Atlas ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

  • Paylaş: