• Bournemouth University Tercih Etmek İçin 9 Neden

Bournemouth Üniversitesi Hakkında

Okul Medya ve İletişim bölümleriyle dikkatleri üzerine çekmekle birlikte, Business (işletme), Design (Ürün tasarımı), Computing(IT, Software), Law (hukuk) ve Tourism (turizm) alanlarında da eğitim vermektedir.

Geçtiğimiz yüzyılın başında 'Technical College' olarak temelleri atılan okul, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Bournemouth Üniversitesi’nin toplam16,000 öğrencisi olup bunun 1600’ü 130 kadar farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Öğrenci merkezli modern bir okul olan Bournemouth Üniversitesi, iş dünyasına hazırlayıcı geniş program yelpazesini gerek lisans gerekse lisansüstü seviyede sunmaktadır. Bournemouth Üniversitesi’nden mezun olup iş bulan öğrenci sayısı tüm İngiltere genelindeki üniversiteler içinde yüksek oranıyla ön sıralarda yer almaktadır.

Bournemouth Üniversitesi İngiltere'nin en güzel yerlerinden biri olan, güney kıyısında kuruludur ve Londra'ya trenle 2 saat mesafededir. Güzel bir şehir ortamını kaliteli eğitimle birleştiren Bournemouth Üniversitesi, İngiltere'nin iklimi en uygun ve havası en temiz yerlerinden birisinde yer almaktadır. Profesyonel başarıyı kendine ilke edinmiş ultra modern ve yenilikçi Bournemouth Üniversitesi 6 farklı fakülteden oluşur. Okulun başlıca 3 adet öğrenci yurdu bulunur.

 Toplam Öğrenci Sayısı: 8168

Lisans / L.üstü Dağılımı: 94% Lisans - 6% Lisansüstü

Konaklama: Üniversite bütün yeni öğrencilerine yer sağlama gayreti içindedir. Okulun her iki kampüsüyle 5 millik bir kapsama içinde bulunan yurtların ücretleri haftalık £72 - £88 arasında değişmektedir.

Olanaklar: Bournemouth Üniversitesi’nin ödüllü pek çok olanağı mevcuttur. İngiltere’de Sony HD TV’ye sahip tek stüdyo Bournemouth Üniversitesi’ndeydi. Ayrıca National Centre for Computer Animation merkezi de bu anlamda tektir. Okulun kriket sahaları ve su sporu olanakları da harikadır.

Ulaşım: Bournemouth Londra’ya otobüsle iki saat mesafede kuruludur. Kampüsler arası otobüsler mevcut olup, kasabada yoğun bir bisiklet kullanım oranı vardır. Bournemouth’un son derece yaygın, kara, deniz ve demiryolu ulaşım linkleri vardır.


2018 Program Ücretleri Ortalama: £11,500 - £15,000

Bournemouth Üniversitesi'ni Tercih Etmek için 9 Neden

  1. Bournemouth güney ingiltere'nin 11kmlik plajı ile ilk tercih edilen yerlerden birisidir.
  2. Lisans mezunlarının %92.3'ü Lisansüstü mezunlarının ise %91'i mezuniyet sonrasında 6 ay içinde iş bulabilmektedir.
  3. Bütün lisans programlarında eğitim süresince çalışma imkanı.
  4. Yüksek lisans programlarının bir çoğunda mezuniyet sonrası 1 senelik iş yerleştirme imkanı.
  5. Klinik psikoloji alanı öğrencilerine eğitim süresi ve sonrasında alanlarında araştırma ve çalışma fırsatı
  6. İngiltere'nin önde gelen ve sektörle iç içe çalışan öğretim görevlileri
  7. Oscar finalisti kısa film üreten Bilgisayar Animasyonu ve Görsel Efekt bölümü
  8. Siber güvenlik bölümü mezunları Google gibi dev şirketlerde yer alabiliyor.
  9. Tasarım ve Mühendislik bölümleri uluslararası standartlarda entegrasyonlara sahip.

Giriş Koşulları

lisans düzeyi: %70 başarı ortalamasıyla lise diploması

lisans üstü: en düşük 2.50 not ortalamasıyla lisans diploması

ingilizce yeterliliği: Akademik IELTS(ortalama 6 skor), Toelt, Cae, Pearson ve Password. Eğer mezun olunan üniversite eğitim dili %100 ingilizce ise denklik konusunda danışmanlarımızdan bilgi alınız. 

Paylaş:
Yazdır