Times’a gore Avustralya’nın en iyi 5, Dünya’nın en iyi 50 üniversitesi arasında

Avustralya’nın ve Dünyanın en saygın üniversitelerinden Monash Üniversitesi yetkilisi Nicolas So Avustralya’da Eğitim ve yaşam, Monash Üniversitesi, programlar ve kabul şartları hakkında bilgi vermek üzere Türk öğrencilerle buluşuyor. Yurtdışında, saygın bir üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerimizin bu önemli buluşmayı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz

 

Seminer Yerleri :

 

ANKARA – 14 Nisan Çarşamba, 18:00-21:00

RAMADA HOTEL

Tunalı Hilmi caddesi No:66 06660 Kavaklıdere

 

İZMİR – 15 Nisan Perşembe, 18:00-21:00

KARACA HOTEL

Necatibey Bulvarı 1379 Sokak No:55 Alsancak

 

İSTANBUL- 17 Nisan Cumartesi , 18:00-21:00

THE MARMARA TAKSİM HOTEL

Taksim Meydani Taksim Istanbul 34437

 

 

Seminere katılmak isteyen öğrencilerimizin isimlerini bildirmelerini rica ederiz. Önceden isim bildirmeyen öğrenciler seminer girişinde de isimlerini bildirebileceklerdir.

 

 

Ücretsiz Bilgi ve İsim Bildirmek için 
Tel:  (0212) 249 53 10  (0212) 249 53 10
mail: havin@atlasedu.com www.atlasedu.com

 

 

Monash  Üniversitesi Hakkında

 

Tarihçe ve Repütasyon

 

Monash Üniversitesi  8 Kampüsü ve 10 Fakültesiyle Avustralya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Avustralya’nin araştırma ve eğitimde en başarılı üniversitelerinin oluşturduğu “Group of 8 “ üyesi üniversitelerden biridir.

 

Bir devlet üniversitesi olarak 1958 yılında kurulan Monash Üniversitesi Times Higher Education Supplement tarafından,  Avustralya’nın en iyi 5, dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında gösteriliyor. Ödülü akademisyenlere sahip olan  üniversite  öğrencilerine birinci sınıf eğitim ve araştırma imkanları sunuyor.

 

Monash  Üniversitesinin  55,000 den fazla öğrencisi bulunmakta, Üniversitede  19.000 uluslar arası öğrenci eğitim almakta.  Öğrencilerin 75% ini  üniversite öğrencileri,  %25  ini  yüksek lisans öğrencileri uluşturmakta.

 

Kampüsler ve Lokasyon

 

Monash üniversitesi kampüsleri Melbourne şehrinde yer almaktadır. Victoria eyaletinin başkenti olan Melbourne, 3,7 milyon nüfusuyla Avustralya’nın en büyük 2.şehridir.   Bir çok  farklı kültürün ve topluluğun buluşma noktası olan Melbourne  2002 ve 2004 yıllarında The Economist dergisi tarafından, kültürel nitelik, iklim, yaşam giderleri, sağlık, suç oranı ve sosyal koşullar bakımından Dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilmiştir. Melbourne Avustralya’nın en büyük 3 şirketine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Formula, Avustralya Açık Tenis Tunuvası gibi ülkenin en büyük spor müsabakaları da bu şehirde düzenlenir.

 

Clayton

 

Monash üniversitesinin 8 kampüsünün en büyüğü olan Clayton ikamet bölgelerinin ve teknoloji parklarının ortasında yer almaktadır. Üniversitenin 10 fakültesinin 8’i bu kampüste temsil edilmektedir. Calyton kampüsünde 26,000 öğrenci eğitim almaktadır. 1. Sınıf spor tesislerine sahip olan kampüste mağazalar, bankalar, postane, kütüphaneler ve öğrenciler için sosyal alanlar mevcuttur.

 

Caulfield

 

Kampüs şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. İşletme, Güzel sanatlar ve Bilişim Teknolojileri fakültelerinin ana merkezidir. 13,000 öğrenciye ev sahipliği yapan kampüste kütüphane, kafeler ve gym bulunmaktadır.

 

Berwick

 

Melbourne şehir merkezinin 40 km güney doğusunda yer alan kampüs 2000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

Parkville

 

Parkville kampüsü şehir merkezine 3 km mesafede bulunan bu kampüste Eczacılık Fakültesi yer almakta, 1500’den fazla öğrenci eğitim almaktadır.

 

Gippsland

 

Monash üniversitesinin 10 fakültesinin 8’inin temsil edildiği, 2000 öğrencinin eğitim aldığı bu kampüs Melbourne’un 2 saat dışında yer almaktadır.

 

Peninsula

 

Peninsula kampüsünde hemşirelik ve sağlık bilimleri fakülteleri yer almaktadır.

 

Monash Üniversitesinin ayrıca Güney Afrika, Malezya ve İtalya’da da kampüsleri bulunmaktadır.

 

 

Burs olanakları

 

Uluslar arası öğrenciler için sunulan burs olanakları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz http://www.monash.edu.au/scholarships/

 

Çalışma İzni

 

Avustralya’da öğrencilerin eğitim dönemlerinde part time , tatillerde full time çalışma izinleri vardır. Öğrencilerin ayrıca üniversite yada 2 senelik master eğitimleri sonrasında Avustralya’da 18 aylık kalma ve full time çalışma izinleri de mevcuttur.

 

Uluslar arası Öğrenciler İçin Sağlanan Olanaklar

 

Havaalanından karşılama, varış oryantasyonu uluslar arası öğrencilere sunulan hizmetler arasında. Ayrıca kampüste Uluslar arası öğrenci danışmanları da bulunmaktadır.

 

Uluslararası öğrenciler için Akademik eğitim esnasında ve öncesinde birçok İngilizce kursu mevcuttur. İngilizce kursları, üniversite ve master programlarıyla beraber paket halinde alınabilirler. İngilizce Programları ile ilgili detaylar ve tarihler için aşağıdaki  siteyi ziyaret edebilirsiniz  http://www.monash.edu/englishcentre/

 

Başvurular ve Kabul Koşulları

 

Her programa göre farklı kabul şartları vardır. Türk öğrencilerin lisans programlarına kabulü için dört yıllık lise mezunu olmaları ve kendi ülkelerinde üniversite birinci sınıfı okumuş olmaları yada Avustralya’da foundation eğitimi almış olmaları gerekmekte.  Master programı için ise üniversitelerinden iyi bir ortalama ile mezun olmaları gerekmekte . Bunun dışında İngilizce yeterliliklerini göstermek için IELTS sınavından lisans eğitimi için 6,0 master eğitimi için  6,5  almaları gerekli. İngilizceleri yeterli olmayan öğrencilerin üniversite bünyesinde İngilizce eğitimi almaları da mümkün. Başvuruların Programların başlangıcından en az 6 ay önce yapılmasını tavsiye ediliyor. .Bazı programların başvuru tarihleri farklı olabiliyor.

 

Fakülte ve Bölümler

 

Monash Universitesi bünyesinde yüzlerce birçok farklı program sunmaktadır. Bunlar arasında İşletme, Mühendislik ve Tıp en popüler olanlarıdır.  Programlar ve kurs içerikleri hakkında daha fazla bilgi için web sitesi ; http://www.monash.edu.au/faculties/

 

Ayrıca Monash  Üniversitesi birçok araştırmanın merkezidir ve bu bazı alanlarda lider konumdadır.

 

Fakülteler

 

İşletme

Mühendislik

Tıp, Sağlık Bilimleri

Eczacılık

Eğitim

Hukuk

Bilişim Teknolojileri

Güzel Sanatlar ve tasarım

Fen Bilimleri

Sosyal Bilimler

 

 

Üniversitenin Türkiye'deki temsilcisi ATLAS Bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz olarak yürütmekte

 

  • Paylaş: