• Mühendislere en uygun eğitimler Avustralya'da proje yönetimi sertifika programları!

Sunduğu sayısız avantaj ile her geçen gün daha fazla Türk öğrencinin eğitim için tercih ettiği Avustralya'da son dönemde ön plana çıkan eğitimler proje yönetimi sertifika ve diploma programları. 

Özellikle özel kolejlerde sunulan proje yönetimi sertifika programları makine, yazılım, bilgisayar, inşaat, mekatronik, haberleşme vb çok sayıda mühendislik alanı için en çok tercih edilen eğitim konumunda. Ortalama 1 yıllık sürelerde sunulan bu eğitimlerde; projelerin zaman yönetimi, bütçe yönetimi, kalite yönetimi, risk yönetimi gibi dersleri alıyorlar. 

Haftanın 1 tam ya da 2 yarım günü gidilen eğitimlerin dışında öğrencilerin şu anda geçici de olsa yasal olarak tam zamanlı çalışma izni bulunuyor. Normalde eğitim alan bütün öğrencilere part-time çalışma hakkı sunan Avustralya hükümeti içinde bulunduğumuz süreçte geçici olarak tam zamanlı çalışma hakkı veriyor. 

Sertifika ve diploma eğitimleri içerikleri dışında maliyet olarak da Avustralya'daki en uygun fiyatlı eğitimlerin başında geliyor. Zaman ve maliyet dengesinde en bütçe dostu eğitim denilebilir. Ayrıca dil okullarına göre daha fazla taksit opsiyonu sunulması da bu programları bu anlamda daha değerli kılıyor. 

Proje yönetimi gibi sertifika ve diploma eğitimlerine katılmak isteyen mühendislerden okulların beklentisi IELTS 5.5, PTE 43 ya da karşılığı seviyede İngilizce yetkinliğine sahip olmak. Buna ek olarak IELTS ya da PTE dışında kendi sınavını yapan okullar da mevcut. Level 1 vize risk değerlemesine sahip olan kolejlerin ücretsiz sunduğu İngilizce sınavlarına giren öğrenciler ilgili skora ulaştıkları takdirde IELTS ya da PTE gibi skorlara gerek duymadan okuldan kabul alırlar. 

Avustralya'da sunulan sertifika ve diploma eğitimlerinin detaylı gereklilikleri, fiyatları-taksitleri, eğitim içerikleri gibi bütün detaylar için Atlas danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  • Paylaş: