• Skema Business School
  • Skema Business School
  • Skema Business School

 Biliyoruz ki eğitim alacağınız üniversiteyi seçmek, yaşamınızdaki en önemli kararlardan biridir. Doğru seçimi yapmak ve  kariyer hedefinize ulaşmak için en doğru yolda, hızla ilerlemek önemlidir. SKEMA’nın  başarılı iş yaşamınız için mükemmel bir basamak olduğuna işaret eden nedenleri aşağıda görebilirsiniz:

1-     Kampüslerimiz:  Skema Business School; Fransa ( Lille, Paris La Defense ve Sophia Antipolis), Çin ( Suzhou) ve Amerika ( Raleigh) olmak üzere üç ülkede ,  beş farklı kampüste eğitim veren  bir kurumdur. Bu kampüslerin tümünde ortak, tek bir amacımız vardır: Uluslararası akademik ve profesyonel deneyimleri kombine ederek , öğrencilerimize kaliteli eğitim sunmak,

2-     Güçlü Akademik Yapı:  Skema, EQUIS  ve AACSB ‘den onaylı sayılı okullardan biridir.

3-     Alan Seçimi:   % 100 İngilizce eğitimi veren 22 Universite, 17 Master Programı bulunmaktadır.

4-     Yenilikçi , Güncel Programlar:  SKEMA’daki MSc Programlerı özellikle günümüz iş koşullarına uygun olarak hazırlanmıştır. Luxury & Fashion Management gibi gelişmekte olan sektörlerden birini seçebilirsiniz.

5-     İş Deneyimi: Tüm SKEMA öğrencileri , bu anlamda SKEMA’nın Fransa ‘da ve  yakın işbirliği içinde olduğu diğer ülkelerde sağladığı iş deneyimi imkanlarından yararlanabilirler.

6-     Farklı İş Kültürlerini Tanıma : Üniversite ve Master öğrencilerimiz birden fazla Skema kampüsünde eğitim alarak değişik kültürleri tanıma şansına sahiptir. Üniversite öğrencilerimiz SKEMA ile işbirliği içinde olan, titizlikle seçilmiş diğer üniversitelere de transfer olabilirler.

7-     İş İmkanı:  SKEMA  2012 MSc  mezunlarının  % 92 ‘si mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içinde, diledikleri alanlarda çalışmaya başlamışlardır. Bu oranın %  41’i mezun olmadan önce full time iş imkanı bulabilmişlerdir.

8-     İki ya da daha fazla diploma şansı: Her SKEMA Universite öğrencisinin  4 yıllık eğitimi süresince , en az iki diploma alma şansı  vardır.

9-      Konum:Fransa’da eğitimi seçen   SKEMA  öğrencileri, yıl boyunca devam eden mükemmel iklimi, nefis yiyecekleri  ve zerafeti ile tanınan French Riviera’da yaşamanın ve eğitim almanın mutluluğunu  tadacaklardır.

10-  Yeni bir dil öğrenme şansı:  SKEMA öğrencileri, eğitimleri boyunca ücretsiz Fransızca dersleri alarak, CV ‘lierini  zenginleştirebilirler.

11-  Ekonomik olma özelliği:  SKEMA , tüm öğrencilerine, çok ekonomik koşullarda , seçkin bir mesleki eğitim olanağı sunar.

12-   SKEMA Business School Bachelor’s Programları’ndan bazıları:

Management & Business Administration

Marketing & Business Develpoment

Engineering & Innovation Management

Management of the Marine Environment & Sustainable Development

Aeronautical Science& Management

 

SKEMA Business School Master Programları’ndan bazıları:

 

Finance

Marketing

Management

Business & Strategy

  • Paylaş: