• Üniversiteli Olmak için Yurtdışı Eğitim Seçenekleri Sizi Bekliyor

Yurtdışı üniversiteleri, giderek üniversite sınavına giren binlerce Türk öğrenci için cazip bir seçenek haline geliyor. Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için ise neredeyse sayısız seçenek mevcut. Her geçen yıl daha fazla öğrenci Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ile yaklaşık aynı maliyetlerde olan yurtdışı üniversitelerini tercih etmekte, ya da kazanmış oldukları bölümü dondurarak, İngilizce hazırlık yılını yurtdışında tamamlamaktadır.

ÖSYM verilerine göre   Bu sene  26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen  (YKS) Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) yaklaşık 2,5 milyon, Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) de yaklaşık 1 milyon 780 bin aday katıldı. YKS sonuçları 28 Temmuz tarihinde açıklandı. Adayların 5-13 Ağustos tarihleri arasında tercih yapması gerekmekte.

Üniversite Sınavında istediği sonucu elde edemeyen yada Türkiye’de üniversiteye girebildiği halde uluslararası standartlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için elbette ki başka seçenekler de mevcut. 

Birçok öğrenci Türkiye’deki özel üniversitelerle yaklaşık aynı maliyetlerle yurtdışında üniversite eğitimi almayı tercih etmekte, yada kazanmış oldukları bölümü dondurarak en azından hazırlık yılını yurtdışında değerlendirmektedir

Yurtdışında Üniversite Okuyun

Yurtdışında YÖK denkliği olan üniversitelerde istediğiniz bölümde eğitim görme şansına sahipsiniz. Tercihlerinizi bir sınavdaki performansınıza göre yönlendirmek zorunda değilsiniz. Yurtdışında öncelikle dil sonrasında da üniversite eğitimi alabilirsiniz, yada İngilizceniz yeterli ise direkt üniversite  eğitimine başlayabilirsiniz. İngilizce Hazırlık Yılını Yurtdışında Değerlendirin
Hazırlık yılını yurtdışında okuyarak gerçekten İngilizce öğrenebilir, aynı zamanda yurtdışında eğitim ve yaşam deneyimi kazanabilirsiniz. Yurtdışında sürekli İngilizce konuşarak ve pratik yaparak sadece eğitim hayatınız için değil iş hayatınız için de ihtiyacınız olan İngilizceyi akıcı seviyede öğrenebilirsiniz. Yurtdışındaki dil eğitim programlarına istediğiniz zaman başlayarak istediğiniz süreyle eğitim alabilirsiniz.


Yurtdışında Kısa Sürede Meslek Edinin
Kısa sürede meslek edinmek isteyen öğrenciler yurtdışında yabancı dillerini geliştirerek, işletme, pazarlama, finans, turizm, reklamcılık, halkla ilişkiler gibi alanlarda 3-6-9 ay süreyle Sertifika yada Diploma eğitimi de alabilir, eğitim aldıkları alanda staj yapabilir. Ayrıca yurtdışında 1 ya da 2 yıl süreyle ön lisans seviyesindeki mesleki eğitim programlarına devam ederek uygulamaya dönük eğitim methodlarıyla iş hayatına hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında iş ve Kariyer Kapılarını Açın
İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde üniversite öğrencilerinin eğitim alırken çalışma izni vardır. Öğrenciler hem okuyup, hem çalışarak masraflarına katkı sağlayabilir. Ayrıca Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde öğrencilerin eğitimden sonra bulundukları ülkede iş bulma ve çalışma şansları vardır. Kazanacağınız uluslararası iş deneyimi ile ülkenize dönebilir, ya da kariyerinize yurtdışında devam edebilirsiniz.


Neden Yurtdışında Üniversite
Uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi, Uluslararsı şirketlerin ve yabancı sermayenin Türkiye’ye giriş hızının artması yabancı dilin ve yurtdışında eğitimin önemini arttırıyor. Çünkü birçok uluslararası firma özellikle de yurtdışında eğitim ve yaşama deneyimi olan, yabancı dil bilgisi çok iyi düzeyde olan kişileri öncelikle istihdam etmeyi tercih ediyor. Eğitim standartlarının ülkemize kıyasla çok yüksek olduğu gelişmiş ülkelerde, dil eğitimi, üniversite, mastır, sertifika yada mesleki eğitim programlarına katılan öğrenciler  ülkemizde yada yurtdışında büyük oranda kariyer hedeflerine ulaşabiliyor.

Yurtdışı Üniversiteleri Maliyetleri
Yurtdışı üniversite eğitim ücretleri gideceğiniz üniversite ve programa göre aşağıda belirtilen aralıklarda değişmektedir.


Yurtdışında Üniversite Eğitim Ücretleri:
İngiltere 10.000 - 25.000 £
Amerika 8.000 - 40.000 USD$
Kanada 15.000 - 35.000 CAD$ 
Avustralya 20.000 - 35.000 AUD$
Polonya 3.000 - 10.000 EURO
Ukrayna 1.500 - 3.500 USD$
Almanya 700-3.000 EURO

Hazırlık Yılını Yurtdışında Okumak İsteyen Öğrenciler için Eğitim Ücretleri
6 Ay
İngiltere  2.500 – 6.000 £  
Amerika 3.000– 10.000 US$ 
Kanada 4.200 – 8.400 CA$ 
Avustralya 6.000 – 8.000 AU$
İrlanda 3.000 - 4.300 EUR

9 Ay
İngiltere  3.500 – 6.600 £  
Amerika 3.500 – 10.000 US$ 
Kanada 6.200 - 9.100 CA$ 
Avustralya 8.000 -14.000 AU$
İrlanda 4.200 – 6.000 EUR

İndirimli dil okulu fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Üniversite listemizi incelemek için tıklayınız.

Yurtdışında üniversite eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Atlas ofisleri ile iletişime geçebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilir, ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  • Paylaş: