IrvineUniversity of California Kampüsünde indirimli Sertifika Programları

1965 yılında kurulan University of California Irvine kampüsü, dünyaca üne sahip, güçlü araştırma üniversitelerinden biri. ABD’nin dinamik iş çevresinin yer aldığı Güney California bölgesinde bulunan UC Irvine, üstün akademik programları ve temel araştırmalardaki başarıları nedeniyle US News ve World Report tarafından en iyi devlet üniversiteleri sıralamasında 12’nci sırada yer aldı. Üniversitede, uluslararası öğrenciler için İngilizce ve sertifika programları da bulunuyor. Profesyonel bilgiyle donatılmış 40 farklı sertifika programıyla öğrencilerin, bugünün rekabetçi global iş dünyasında başarılı olmaları hedefleniyor. UC Irvine 2008 yılı Ocak ayı ve bahar dönemi kayıtları için Türk öğrencilere indirim fırsatları sunuyor. ELS ve ACP programlarına ocak ve nisan dönemleri için kayıt yaptıracak öğrencilere 500 dolar indirim yapılacak. 4 Ocak- 20 Mart arasında yapılacak International Hospitality Management programına kayıt yaptıracak öğrencilere ise 1000 dolar indirim yapılacak.

EĞİTİM VE SERTİFİKA PROGRAMLARI VE İÇERİKLERİ

10 Haftalık Yoğun İngilizce Programı

Haftada 25 ve 30 dersten oluşan bu programlarda İngilizce yazma, konuşma,dinleme ve okuma konularında alacağınız eğitimden sonra üniversite eğitiminizde kullanabileceğiniz akademik seviyeyi yakalayabilir, iş alanında daha yüksek kariyere ulaşabilir veya kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak dil becerilerinizi bu akademik ağırlıklı programda geliştirebilirsiniz.

Charles Sturt Üniversitesi, Sydney ya da Brisbane öğrenim merkezlerinde eğitim alacak bir Türk öğrenciye yüksek lisans eğitim bursu verecek. Burs kapsamında öğrencinin bütün eğitim ücretleri karşılanacak. Burs başvuruları Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla yapılacak. Başvurular Nisan-Aralık 2007 arasında yapılacak.

4 Haftalık Conversation and Culture Programı

Günlük hayatta kullanılan İngilizceyi konuşmaya ve anlamaya yönelik olarak düzenlenmiş bu programda, İngilizceyi interaktif derslerle ve de değişik öğretim teknikleriyle Amerikan kültürüyle iç içe olarak öğrenebilir ve İngilizcenizi günlük hayatta kendinize güvenerek kullanabilecek hale getirebilirsiniz.

4 Haftalık Business English Programı

İş alanında İngilizce iletişim kurmanızı kolaylaştırmak için düzenlenen bu kurs sonunda mesleğinizde çok daha başarılı olabilir veya katılacağınız takdirde Hızlandırılmış Sertifika Programlarına ön hazırlık yapabilirsiniz.

Hızlandırılmış Sertifika Programları (ACP)

Hızlandırılmış Sertifika Programları aktif profesyonellere kendi iş alanlarındaki gereksinimleriyle alakalı olarak kısa sürede sertifika programı sunmaktadır. Sertifika programı sundukları alanlar şunlardır:

 • Business Administration
 • Marketing
 • International Business Operation and Management
 • International Hospitality Management
 • Teaching English as a Foreign Language (TEFL)

Bu programlar sayesinde gün içi derslerine katılarak diğer uluslardan gelen öğrencilerle bir arada olabilir, dünya genelinde arkadaşlar edinebilir ve 3 ay gibi kısa bir sürede full-time derslere katılarak sertifika programınızı tamamlayabilirsiniz. Profesyonel iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için TEFL haricindeki sertifika programlarında staj yerleştirmesi de yapılmaktadır. Maaş ödemesinin yapılmadığı staj programlarının süresi tercihe göre 3 ile 5 ay arasında değişmektedir.

 

Akşam Sertifika Programları (ECP)

Yaklaşık 40 farklı sertifika alanı bulunan Akşam Sertifika Programları uluslararası profesyonellere yerel profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlamakta ve eğitim politikasını bu çizgide devam ettirmektedir. Akşam derslerine katılarak full-time derslerle 6 ayda istediğiniz alanda sertifika programınızı tamamlayabilirsiniz. Sertifika eğitimi verilen bazı başlıklar şunlardır:

 • Business Analyst
 • Database Management
 • Human Resources Management
 • Systems Engineering
 • Six Sigma Lean etc.
 • Clinical Trials

 

Sertifika programlarına katılım şartları:

 • Lisans diplomasına sahip olmak ve/veya
 • Akademik veya profesyonel iş deneyimine sahip olmak
 • TOEFL IBT’den 71, PBT’den en az 530 puan almak
 • UC Irvine Kabul Komitesi’nden başvuru onayı almak

PROGRAMLARIN ÜCRETLERİ

UC Irvine 2008 yılı Ocak ayı ve bahar dönemi kayıtları için Türk öğrencilere indirim fırsatları sunuyor. ELS ve ACP programlarına ocak ve nisan dönemleri için kayıt yaptıracak öğrencilere 500 dolar indirim yapılacak. 4 Ocak- 20 Mart arasında yapılacak International Hospitality Management programına kayıt yaptıracak öğrencilere ise 1000 dolar indirim yapılacak.

 

ELS programlarının fiyatları:
- 10 Week Intevsive English 2.775 $
- 4 Week Conversation and Culture 1.485 $
- 4 Week Business English 1.485 $
   
ACP programlarının fiyatları:
- Business Administration 6.000 $
- International Business Operation and Management 6.000 $
- International Hospitality  Management 6.000 $
- Marketing 6.000 $
- TEFL 6.500 $
- Staj Yerleştirmesi 1.350 $
   
ECP programlarının fiyatları:
- 40 farklı programın ücreti 3.500 $

 

 • Paylaş: