Yurtdışı sertifika programları dendiğinde aslında çok geniş bir yelpazeden bahsediyoruz ve yurtdışında herhangi bir konuda sertifika eğitimini dünyanın en iyi üniversitelerinden bir tanesinde ve Amerikalı öğrenciler ile beraber de alabilirsiniz, bir dil kursunda orta seviye de ingilizce eğitimine sahip yabancı öğrenciler ile de alabilirsiniz. Yine bazı sertifika programları için üniversite mezuniyeti ve hatta iş tecrübesi gerekli iken bazıları hiç bir eğitime gerek duymaz. Yani sertifika programı dediğimiz alan oldukça geniştir ve size en uygun sertifika programını bulmak için danışmanlık almanız en doğrusu olacaktır. ATLAS size bu hizmeti ücretsiz olarak verebilir. Fikir oluşması açısından sertifika programları aşağıdaki gibi gruplanabilir;

Sertifika programları ağırlıklı olarak işletme konuları üzerine mevcuttur.

 

Yurtdışı dil kurslarının verdiği sertifika programları orta seviyede ingilizce ister ve bu programların bir kısmında ingilizce eğitimi de verilmektedir. Yani haftada 10 saat ingilizce 20 saat pazarlama sertifikası gibi. Bu programlar için lise mezunu olmak yeterlidir çoğu zaman.

 

Özellikle Amerikan Üniversitelerinde verilen 3-12 ay arası değişen ve stajı da içeren akademik standartları daha yüksek sertifika programları da bulunmaktadır ve UC Berkley, UC Irvine ve UCSD en prestijli olanlarıdır.

 

Yine Amerikan üniversitelerinde akşam sertifika programları da bulunmaktadır ve bu programların maliyetleri çok daha ekonomiktir. Üstelik bu programlar Amerikalı öğrencilere dönük olduğundan hem yabancı sayısı oldukça azdır hem de akademik seviyeleri çok yüksektir. UCLA sertifika programları çok iyi bir seçenektir bu grup için.

 

Meslek Yüksek Okuluna karşılık gelen Community College ya da TAFE okullarında ki sertifika programları ise lise mezunlarına dönük meslek edindirme programlarıdır.

 

Yurtdışı Eğitim sertifika programlarının akademik seviyesi en yüksek olanları (uygulama odaklı olmazlar) Yüksek lisans sertifika programlarıdır genellikle 1 dönem süren bu sertifika programlarında master kredileri (dersleri) alınır.

Detaylı bilgi için; mesud@atlasedu.com

 

Sertifika Programları Fiyatları için;

 

 

 

  • Paylaş: