Amerika ve İngiltere'de en iyi hukuk ingilizcesi veren okullar

Hukuk öğrencilerinin ve deneyimli hukukçuların özellikle yaz döneminde tercih ettiği yurtdışındaki en iyi iki okul hakkında detaylı bilgi hazırladık. Biri University of California San Diego diğeri ise Cambridge Law Studio. 

 

University of California San Diego, Amerika da ki en iyi üniversitelerden biridir. Fakülte üyeleri arasında sekiz tane Nobel Ödülü sahibi bulunmaktadır ve Newsweek tarafından bilim dalında "en iyi" üniversite olarak derecelendirilmiştir. Beş kilometre kareden fazla bir alana kurulu, Pasifik Okyanusuna bakan UCSD, mükemmel hava şartları, doğal tabiat güzelliği, turistik yerleri ve mükemmel işletme ve araştırma ortamlarıyla "Amerika'nın En Kaliteli Şehri"nde konumlandırılmıştır. UCSD nin İngiliz Dili Enstitüsü ve Uluslararası Programı Amerika nın en iyi kalitedeki İngilizce dili, üniversite kredisi ve profesyonel sertifika programlarını sunmaktadır.

 

Hukuk İngilizcesi Programı

 

Program süresi : 10 hafta

 

Program eğitim ücreti : 3.700 $US

 

Ders Saati : Haftada 25 saat

 

Program tarihleri

 

5 Ocak- 20 Mart

30 Mar t- 12 Haziran

22 Haziran – 4 Eylül

21 Eylül – 4 Aralık

 

Kabul Şartları : Upper-Intermeditae ve üzeri İngilizce seviyesi

 

Programın içeriği : Genel olarak hukuk eğitimi alan öğrencilerden ve faal olarak çalışan hukukçulardan oluşan bu program haftada 25 saatten oluşmaktadır. Haftada 6 saat hukuk İngilizcesi, haftada 3 saat hukuk terminolojisi ve geri kalan 16 saat seçmeli derslerden oluşmaktadır. Bu seçmeli dersler ise gramer, akademik yazışmalar, iş terimleri,sözlü sunumlar v.b. derslerdir.

 

San Diego Hakkında

 

UCSD de okumak için başka sebepler de var. San Diego da yıl boyunca yumuşak bir iklim mevcuttur ve sıcaklık ortalama 22 derecedir. UCSD, yelken, su kayağı, yüzme, dalış, sörf veya güneşlenmenin keyfini çıkarabileceğiniz kilometrelerce uzanan kumlu plajların yanında bulunmaktadır. Golf sahaları, tenis kortları, iki yüzme havuzu, plaj voleybol kortları, restoranlı alışveriş merkezleri, tiyatrolar, dükkanlar ve Stephen Birch Akvaryum/Müzesi ya kampüste ya da yakınında bulunmaktadır. Dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi, Wild Animal (Vahşi Hayvan) Parkı, Old Globe Tiyatrosu, Sea World ve Meksika arabayla kampüse yarımşar saat uzaklıkta bulunmaktadır. Eğer bisiklete binmeyi seviyorsanız San Diego da olmanız gerekiyor, çünkü yakın zamanda Bicycling Magazine tarafından "Amerika nın En İyi Bisiklet Sürüş Yeri" olarak seçildi.

 

İngiltere’de Hukuk İngilizcesi Eğitimi

 

En iyi seçenek Cambridge Law Studio

 

Hukuk öğrencileri için en iyi alternatiflerden biri olan Cambridge Law Studio her sene farklı ülkelerden birçok öğrenciye bünyesinde eğitim vermektedir. İngiltere’nin en güzel üniversite şehirlerinden biri olan Cambridge’de bulunan bu okulda Hukuk İngilizcesinin yanı sıra Genel İngilizce ve Teacher Training programları da sunulmaktadır. Hazırladığımız bu haberde hukuk programı hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

Legal English Plus

 

Hukuk öğrencileri ve deneyimli avukatlara yönelik bir programdır ve öğrenciler için minimum yaş sınırı 19’dur.

 

3 hafta süreli bu program Cambridge Üniversitesi’nde sunulmaktadır (Girton College Kampüsü). Her gruba maksimum 12 kişinin kabul edildiği kurs ciddi ve pratik yönü ağır olan bir çalışmadır. Kurs ücretine bütün materyaller, kurs kitabı ve Londra hukuk mahkemelerine ziyaretler dahildir. Kurs sonunda öğrenciler katılım sertifikası sahibi olurlar. Ayrıca yine kurs sonunda isteyen öğrenciler TOLES sınavına ekstra ücret ödemeden girme hakkını kazanırlar.

 

 

Program eğitim  ücreti:  1390 GBP / 3 Haftalık

 

2009 Başlangıç Tarihleri: 5 Ocak, 16 Şubat, 4 Mayıs, 13 Temmuz, 20 Temmuz, 3 Ağustos, 17 Ağustos, 24 Ağustos, 5 Ekim

 

 

Legal English Intensive ( 1 hafta )

 

10 Ağustos – 14 Ağustos 2009 ücreti 1100 Pound

Grup kayıtlarında indirim  *
3 öğrenci  10% indirim
5 öğrenci ve üzeri kayıtlarda 15% indirim

  • Paylaş: