Bodwell Language School, 1998 den bu yana Voncouver da İngilizce eğitimi veriyor. Bugüne kadar 30 ülkeden 2500 ün üzerinde öğrenciyi ağırlayan okulun yetkilisi Housam Halis

Bodwell Language School, 1998 den bu yana Voncouver da İngilizce eğitimi veriyor. Bugüne kadar 30 ülkeden 2500 ün üzerinde öğrenciyi ağırlayan okulun yetkilisi Housam Halis, "Bodwell College a gelin. Aklınızı ve kalbinizi açın. Potansiyelinizi birlikte artıralım" diyor.

 

 

 

 

Öğrencilerin Bodwell Language School ’u tercih etmeleri için nedenler neler olabilir?

- Bodwell de bizim geleneğimiz öğrencilerimizin potansiyellerinin en üst noktasına ulaşmaları ve dünya vatandaşı olma hayallerini gerçekleştirmektir. Bizim en büyük amacımız eğitim verdiğimiz insanların İngilizce de yüksek özgüven ve öz saygıyla etkili konuşmacılar olması, dünya kültürleri hakkında bilgili olmalarıdır. Her öğrenci için kişisel başarı sözümüzdür.

Kaç öğrenciniz var? Öğrencilerin ülkelere dağılımı nedir?

- Yıl boyunca yaklaşık 200 öğrenciye sahibiz. Öğrencilerimiz Güney Kore, Japonya, Meksika, Çin, Tayvan, Rusya, Fransa, Almanya, Brezilya, Suudi Arabistan ve tabii ki Türkiye’den. Türk öğrencilerin oranı yaklaşık yüzde 3.
""

Öğrencilere ne gibi hizmetler
sunuyorsunuz?


- Bodwell College olarak aile yanı konaklama, ulaşım bilgi hizmeti, seyahat asistanlığı & rezervasyon hizmeti, restoran bilgi servisi, vize uzatma hizmeti, güvenlik bilgi hizmeti, danışmanlık ve aktiviteler sağladığımız hizmetlerden bazıları.

İngilizce programlarınız ve öğretim sisteminiz nasıl?

- Öğretmenlerimizin hepsi iyi eğitimli kendini işine adamış dil öğreniminde ve öğretiminde en yeni teorileri kullanan profesyoneller. Biz inanıyoruz ki öğrenciler sınıfta kendilerini motive eden ve güncel olaylara yoğunlaştıkları zaman en iyi şekilde öğreniyorlar. Beceri geliştirme kursları, akademik hazırlık kursları ve kariyer İngilizcesi seçenekleri gibi farklı programlar öğrencilerin kişisel hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor.

Okulunuz konumu ve fiziksel imkanları nasıl?

- Bodwell Dil Okulu Vancouver şehir merkezinin tam kalbinde tarihi Gastown alanına yakın bir konumda. Okul binası her zaman övündüğümüz, modern ve ferah bir öğrenci salonuna sahip. Bütün ulaşım yolları, otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçları okulumuzun bir blok ötesinde. Okuldaki imkanlar bilgisayar laboratuvarları, 50 inch TV, DVD & Video oynatıcıları ve diğer modern ekipmanlar.

Vancouver da bir öğrencinin yaşam giderleri nedir?

- Bodwell College da 28 gün aile yanı konaklama ücreti 700 dolar, stüdyo daireler 750 dolar. Kahve 1.80 dolar, yiyecek 200-300 dolar, hoş bir restoranda yemek kişi başına 30 dolar, sandviç 5 dolar, pizza 1 dolar, sinema 9 dolar. Toplu taşımada transit zone 2.25 dolar, 2 zone 3.25 dolar, 1 aylık otobüs kartı 64 dolar.

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere ne tavsiye edersiniz?

- Bodwell College a gelin. Aklınızı ve kalbinizi açın. Potansiyelinizi birlikte artıralım.

  • Paylaş: