Alternatif eğitim yollarını ve diğer diller için oldukça tecrübeli ve köklü bir kurum olan SPRACHCAFFE ile görüştük.

Alternatif eğitim yollarını ve diğer diller için oldukça tecrübeli ve köklü bir kurum olan SPRACHCAFFE ile görüştük.Bu ayki rdil okulu köşemiz için Türkiye Pazarlama Müdürü olan Denise Karadag ile buluştuk ve sizler için değerli bilgiler edindik. 

 

Öğrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?

9 dilde ve 24 farklı okulda eğitim veren,Avrupanın en büyük dil eğitimi kurumuyuz. Tüm kurslarımız,öğrencilerimizin gelecekteki başarıları için hazırlanmış olup özenle seçilmiş ders programları ve teknikleri uygulanmaktadır.Eğitim tekniklerinin yanı sıra,dış çevrenin de eğitim üzerindeki etkisini çok iyi bildiğimiz için,okullarımızın lokasyonlarını büyük şehirler yada ufak şehirlerde seçiyoruz.Öğrencilerimiz okullarımızın bulunduğu kasabalarda sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanabilirler. 20 yıllık tecrübemiz ile her yaş grubuna hizmet vermekteyiz.

Hangi ülkelerde eğitim vermektesiniz?

Yukarıda da bahsettiğim gibi,Avrupanın en büyük dil eğitimi veren kurumuyuz.Okullarımızın bulunduğu şehirler;

MALTA – BRIGHTON – LONDON – DEVON – MIAMI – TORONTO – SYDNEY – PLAYA DEL CARMEN – HAVANNA – MADRID – MALAGA – BARCELONA – MALLORCA – NICE – PARIS – ROMA – CALABRIA – FIRENZE – BEIJING – FRANKFURT – DUSSELDORF – RABAT – SALVADOR DA BAHIA 

Öğrenci ülke dağılımı ne düzeyde ve Türk öğrencilerin bu dağılımdaki oranı nedir?

 

Öğrenci nüfusundan oldukça memnunuz.Yoğun sezon yani yaz aylarında,toplada 26.000 öğrencimiz var.Türk öğrencilerin oranı yaz aylarında %10-12 düşük sezonda ise %7 civarındadır. 

 

Öğretim  tekniklerinizden bahseder misiniz?

 

Standart olan stresli eğitim metodları yerine,yaratıcılığa bağlı olan bir eğitim metodunu benimsemekteyiz.Konuşmanın en hızlı yolu,iletişimden geçer.Efektif öğrenme yolları kullanarak öğrenme hızını arttıran bir yol izlenmektedir tüm okullarımızda..Okulumuz isminden de anlaşılacağı gibi “Sprach” konuşma,iletişim “Caffe” ise kahve anlamına gelmekte yani iletişim kahvesi konuşma kahvesi olarak dizayn edilmiştir.

 

Eğitim programlarınızdan bahsedermisiniz?

 

Birçok eğitim programı sunmaktayız potansiyel öğrencilerimiz için.Bunmalrdan en popülerleri ise,

-Standart kurs

-Tatilde Dil

-Özel Ders

-İş dili

-Öğleden sonra kurslar

-Yoğun kurslar,

-Akademik Kurslar

-Mini Grup Programları

Bunalrın dışında Staj,Work and Study programlarımız da mevcuttur.

 

Konaklamalardan bahsedebilrmisiniz? Ne tarz konaklama imkanları sunuyorsunuz öğrencilerinize?

 

Okullarımızın hepsinde yüksek standartta konaklama hizmetlerimiz mevcuttur.Özenle seçilmiş ailelerin yanında kalabilir yada daha özgürlükçü düşünenler için Öğrenci Yurtları ile bireysel apartmanlar mevcuttur.Ayrıca otel yada misafir evlerinde de kalınabilir.Kısacası, öğrencilerin istedikleri her türlü konaklama okullarımız bünyesinde mevcuttur. 

 

Son olarak söylemek istedikleriniz varmı öğrencilerimiz için?

 

Ne kadar uzun sure eğitim alırsanız,eğitim ücretleriniz düşer.Bu sebepten dolayı mümkün olduğu kadar eğitiminizi uzun tutun. Detaylı program ve okul bilgileri için yetkili temsilcimiz olan Atlas Yurtdışı Eğitim ile temasa geçebilir ve www.sprachcaffe.com adresinden inceleme yapabilirsiniz. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle…. 

 

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi için eğitim danışmanımız Can Şahin ile görüşebilirsiniz. Telefon 0212 249 53 10 veya can@atlasedu.com

  • Paylaş: