Rennert International New York şehrinde Cèsar Rennert tarafından 1973 yılında kurulmuştur. Bugün New York dışında Miami’de ve son gözdemiz İstanbul’da okullarımız bulunmaktadır.

Rennert International

Kuruluşunuzun tarihi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
Rennert International New York şehri'nde Cèsar Rennert tarafından 1973 yılında kurulmuştur. Bugün New York dışında Miami'’de ve son gözdemiz İstanbul’da okullarımız bulunmaktadır. Rennert’in Genel İngilizce programlarında sınıflar en fazla 10 öğrenciden oluşmaktadır, Profesyonel İngilizce sınıflarında ise maksimum 5 öğrenci vardır.  İngilizce eğitimi konusunda öncü ve iletişimsel yaklaşımı benimsemeye çalışıyoruz. New York okulumuzda öğrencilerimiz İngilizcelerini geliştirirken bir yandan dans, moda, film yapımı gibi farklı konular üzerinde kendilerini geliştirme imkanı bulabilmektedirler.

Okulunuzdaki öğrenci sayısı ve uluslararası öğrencilerin oranı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Dünyanın her yerinden çok sayıda öğrenciye eğitim vermekteyiz. Kış döneminde 300 öğrencimiz bulunurken bu sayı yaz dönemlerinde 650’ye kadar çıkabilmektedir.

Uluslar arası öğrencilere ne tür imkanlar sunuyorsunuz?
Tüm Rennert okulları öğrencilerine geniş aktivite olanakları sunmaktadır, öğrenciler şehrin kültürünü ve sosyal olanaklarını bu yöntemle keşfedebilirler. Bunlara ek olarak ücretsiz akşam derslerimiz ve haftasonu gezilerimiz bulunmaktadır.

İkinci Dil olarak İngilizce programınız mevcut mu?
Bizler İngilizce dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir okuluz. Rennert New York şubesinde aynı zamanda çeşitli dillerde akşam sınıfları da mevcuttur.

Okulunuzun bulunduğu şehir hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
New York şehri dünyanın kültürel, finansal ve sanatsal başkentidir. Hiç uyumayan şehir Broadway şovları, spor etkinlikleri, alışveriş seçenekleri, restoranları ve sınırsız eğlence yaşamı sunmaktadır. Miami plajları ve güneşiyle sizlere çok kültürlü bir deneyim sunmaktadır.

Okulunuzun bulunduğu çevre ve olanaklarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Rennert New York, Manhattan’ın doğu Midtown bölgesinde yer alır. Burası ulaşım kolaylığı, Fifth Avenue, Times Square, alışveriş seçenekleri ve gece yaşamı konusunda zengindir. Rennert Miami ise St. Thomas Üniversitesi içerisinde bulunmakta, Amerikan üniversite yaşamını yaşamak isteyen ve hatta üniversiteye giriş konusunda deneyim kazanmak isteyen öğrencilere önerilebilir.

En çok rağbet gören programınız nedir?
Rennert’in İngilizce eğitiminin yanında sunduğu sanat, dans, moda, film yapımı programları en çok tercih edilen programlar arasında. Henüz yeni olan 50 saatlik makyözlük sertifika programımız da yoğun ilgi görmekte. Bunlara ek olarak İngilizcelerini öğrenirken New York çalışma ortamında deneyim kazanmak isteyen öğrencilere yönelik staj programımız da öğrenciler tarafından ilgi çekmekte.

Giriş şartları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Genel İngilizce programları için bir giriş şartı bulunmamakta. Profesyonel İngilizce programları için telefon mülakatı ile birlikte upper-intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmekte.

Programlarınızın başlangıç tarihleri nelerdir? Başvurmak isteyen öğrenciler için ne kadar süre önce başvurmalarını tavsiye edersiniz?
Genel ve Profesyonel İngilizce programları her pazartesi başlar. Konaklama seçenekleri hakkında daha fazla seçeneğe sahip olmak için mümkün olan en erken tarihte öğrencilerin başvurmalarını tavsiye ederim.

Bunlara ek olarak dergimiz okuyucularına belirtmek istedikleriniz var mı?
Rennert TESOL Sertifika programını sunmuş olmaktan dolayı gurur duymakta.  World Learning Universitesi tarafından desteklenen 6 haftalık bu program uluslararası tanınırlığı olan İngilizce öğretmeni yetiştirmekte. Ayrıca, İngilizce eğitiminin yanı sıra 13-17 yaş arası öğrencilere yönelik spor, liderlik ve sinema konularında da eğitim çalışmaları bulunan Summer Plus programımız da mevcut.

  • Paylaş: