10 yıllık deneyime sahip iki öğretmen tarafından çalıştırılan International House of New York, en iyi İngilizce öğretmenlerini bünyesinde barındırıyor.

En iyi İngilizce öğretmenlerini seçiyorlar

10 yıllık deneyime sahip iki öğretmen tarafından çalıştırılan International House of New York, en iyi İngilizce öğretmenlerini bünyesinde barındırıyor.

-Öğrenciler neden okulunuzu seçiyor?
Öğrenciler International House Newyork’u seçiyorlar çünkü şehirdeki en iyi yere ve ülkedeki en iyi öğretmenlere sahip. Bize gelen öğrencilerden her biri ayrı bir kişilik ve onlara özel ihtiyaçları doğrultusunda karşılık veriyoruz.
International House bir aile firması. Diğer zincir dil okullarında olduğu gibi karışık bir sisteme sahip değiliz. Okul 10 yıllık deneyimi olan iki öğretmen tarafından çalıştırılıyor, kapıdan giren her öğrencinin refahı ve öğrenimine çok yakın ilgi ve alaka gösteriliyor.

-Yoğun ve yoğun olmayan dönemlerde öğrenci sayınız nedir? Hangi milletten öğrenciler var ve Türk öğrenci yüzdesi nedir?
Yoğun olmayan dönemlerde öğrenci sayımız 90 ve yoğun dönemlerde 250’yi buluyor. Genelde Güney Amerika’lı öğrencilerimiz var, bunun yanı sıra Avrupalı (Fransa, Almanya, İspanya, Portekiz ve İtalya) Koreli, Çin ve Japon öğrencilerimiz de var. Şu zamana kadar 2 ila 4 arasında Türk öğrencimiz olmuştu ama şu anda hiç yok.

-Programlarınız ve öğretim sisteminizden bahseder misiniz?
International House World Organization’a katılmadan önce biz sadece Cambridge Üniversitesi'’nin destekçisi olarak çalışan ve Celta, Delta ve TKT için yüksek kalitede İngilizce öğretmenlik eğitimi veren ve yıllık 600 mezun kapasitesine sahip bir okulduk. International House, Tasha Hacker and Ryan Horsnail çiftinin ortaklığında kuruldu ve her ikisi de ESL’de 10 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olmakla beraber Cambridge eğitimli Celta öğretmenleridir. International House World ile 2009 yılında birleştik ve dil okulunu açtık. Celta eğitim merkezimizin dünyadaki en büyük merkezlerden biri olmasından dolayı en iyi İngilizce öğretmenlerini seçme olanağına sahibiz. Bizim öğretmenleriz konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi yetenekleri her bir ders için harmanlayıp bir bütün olarak sunar ve hemen pratiği vurgular bunu da sınıfta gerek konuşarak gerekse diğer metodlar vasıtasıyla uygular.

-Öğrencilerinize hangi çeşit imkanlar sunuyorsunuz?

  • Ücretsiz kablosuz internet ve bilgisayar laboratuvarında 50'’nin üstünde bilgisayar
  • Üniversitenin içindeki kafeteryanın tümü
  • Kütüphane
  • Öğretmen eşliğinde günlük sosyal programlar ve aktiviteler.
  • New York dışına düzenlenen turlar Philadelphia, Washington D.C., Boston, the Amish Country (Pennsylvania).
  • Gösteri, etkinlik veya farklı eğitim biletlerini almak isteyen öğrenciler için rezervasyon servisleri.

-Eğitim olarak şehir ve ülkeniz nasıl bir yer, bahsedebilir misiniz?
New York eğitim için ideal bir yurt dışı lokasyonu. Yapılabilecek bir sürü aktivite var ve öğrenciler sürekli şehirde yeni insanlarla tanışıp, yerli dili İngilizce olan insanlarla muhatap olmak zorundalar. New Yorklu’lar ve Amerikalı'’lar yabancı öğrencilerle tanışıp onlar hakkında bilgi almayı çok seviyorlar. Bu sebeple sürekli İngilizce konuşmak zorunda kalacaksınız.
Mahalli olarak TriBeCa iş bölgesi olmadığından dolayı, dükkanlar geç saatlere kadar açıktır ve bu da bölgeye canlılık katar. Özellikle yazları bir sürü organizasyon düzenlenir. TriBeCa dışından insanlarda bu çevreye yürüyüş, yemek amaçlı ziyaret için gelirler.

-Bize okulun lokasyonu ve imkanları hakkında bilgi verir misiniz?
International House New York Manhattanın TriBeCa bölgesinde ünlü insanların yaşadığı, yüzlerce restoran bar ve butiğin olduğu bölgede yer alıyor. Okulun kendisi St. John’s Üniversitesinde yer alıyor.
Üniversitenin sunduğu imkanlar ise dünya sınıfında. Geniş ölçülerde sunulmuş Lounge alanları öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunurken modern şekilde dizayn edilmiş sınıflar ise öğrencinin rahat etmesinde ve ders çalışmasında ona profesyonellik sağlar ve rahat ettirir.

-Kurs ücretleri ve promosyonlar nasıl?
Lütfen bizim e-registration form ve fiyat listemize bakınız.

-Ülkenizde/şehrinizde yaşam maliyetleri nelerdir?
New York’daki en pahalı şey konaklamadır bu nedenle çok sıkı çalışıp öğrencilere ucuz konaklama ayarlamaya çalıştık. New York’taki yemek seçenekleri mükemmel. Fakat yemek ücreti sizin harcama yapma miktarınıza göre değişir, 5 dolardan 50 dolara kadar yemek bulmak mümkün. New York’un sunmuş olduğu en önemli avantajlardan biri ise turist çekmek için organize edilen ücretsiz konserler, aktiviteler ve fuarlar. Öğrenciler eğlenmek için isterlerse hiç para harcamazlar.

-Ders ücretleri hakkında bilgi verir misiniz?
Bizim kurs ücretlerimiz rakiplerimize göre yüzde 20 daha indirimlidir ve biz İngilizce öğretmeni eğitim merkezi olduğumuz için programlardan en başarılı öğretmenleri seçeriz.
Konaklamalı yaz kamplarımızın ücretleri de diğer kurslara kıyaysa daha uygun. İki haftalık ücret olarak 2.900 dolar ve diğer kurslara göre 2 ila 2 kat daha fazla gezi ayarlıyoruz.

-İngilizce’den sonra akademik yönden kendilerini ilerletmek isteyen öğrencileriniz için partneri olduğunuz kolejler var mı?
Şu an için ortak çalıştığımız bir kolej bulunmuyor. Biz St. John’s Üniversitesi'’nin içindeyiz ama onlarında ortağı değiliz.

-İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere ne tavsiye edersiniz?
İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere iyi bir okul araştırması yapıp en az Türk öğrenciyle iletişimde olacakları bir okulda eğitim almalarını tavsiye edebilirim.

  • Paylaş: