Pensilvanya Eyaleti’nin doğusunda bulunan Philadelphia, eyaletin en büyük, ABD’nin ise 5. büyük şehri. ABD’nin ilk başkenti ve en tarihi şehri.


Pensilvanya Eyaleti’nin doğusunda bulunan Philadelphia, eyaletin en büyük, ABD’nin ise 5. büyük şehri. ABD’nin ilk başkenti ve en tarihi şehri. New York’a 2 saat uzaklıkta olan Philadelphia, doğu sahilinin de 2. büyük şehri.

South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve kafeleri üzerinde barındırıyor. Şehirde çok sayıda resim-heykel akademisi var, bu nedenle şehrin her yerini heykeller süslüyor.

Philadelphia, ziyaretçilerine Amerikan kültürüne dair canlı deneyimler ve çeşitli eğlence aktiviteleri sunan modern ve aynı zamanda tarihi bir şehirdir.

New York’a yakın, yaşam maliyetleri uygun

Şehirde çok sayıda üniversite bulunuyor. University of Pennsylvania (UPENN), Drexel University ve Temple University bunlardan bazıları.

Şehirde aynı zamanda çok sayıda dil okulu da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi olan ELS/Philadelphia, şehir merkezinden 25 dakika uzaklıkta bulunan Saint Joseph’s University’nin kampusunda yer alıyor.

Şehirdeki öğrenci topluluğu çok çeşitli millet ve ırklara mensup insanlardan oluşuyor. Şehirdeki öğrenci sayısı oldukça fazla. New York’a yakın olması da bir avantaj olarak görülebilir. Kültürel hayat bakımından New York kadar üretken ve canlı olmasa da onu takip ediyor. Yaşam maliyetleri açısından da büyük Amerikan şehirleri arasındaki en uygun olanıdır.

  • Paylaş: