• Atlas Danışmanı İrlanda Okullarını Ziyaret Etti
  • Atlas Danışmanı İrlanda Okullarını Ziyaret Etti
  • Atlas Danışmanı İrlanda Okullarını Ziyaret Etti
  • Atlas Danışmanı İrlanda Okullarını Ziyaret Etti
  • Atlas Danışmanı İrlanda Okullarını Ziyaret Etti
Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanı Sıla ŞENOĞLU, İrlanda’daki dil okullarını ziyaret etti. Okul temsilcileri ile tanışan ve bu okullarda eğitim alan Türk öğrencilerle birebir görüşen ŞENOĞLU izlenimlerini aktardı.

İrlanda’da bulunduğum 1 hafta süresince Dublin’de temsilcisi olduğumuz Griffith College, Emerald Cultural Institute, Alpha College of English, Horner School of English, Malvern House, SWAN Training Institute, Kaplan International Colleges, CES (Central of English Studies), Atlas Language School, Delfin School of English ve International House Dublin okullarını ziyaret ettim. Bulunduğum süre boyunca bölgenin yasam şartlarını gözlemleme, kültürünü yakından tanıma, okulların sunduğu programları kıyaslama, konaklama alternatiflerini görme ve ayrıntılı bilgiye sahip olma imkanım oldu. Gördüğünüz bir yeri betimlemek, bilgileri öğrenciye aktarmak daha gerçekçi ve etkili oluyor.

İrlanda her zaman söylenildiği gibi sıcakkanlı insanların yaşadığı mutlu insanlar ülkesi olarak biliniyor. Şehirde güvenlik probleminin olmaması öğrencilere huzurlu bir ortam sağlıyor ve okulların sunduğu eğlenceli aktiviteler de öğrencilere Dublin’i tanıma fırsatı yaratıyor. Diğer ülkelerle kıyaslandığında daha az Türk öğrencinin olması, para biriminin Euro olması ve konaklama maliyetlerinin uygun olması İrlanda’yı tercih sıralamasında başlarda tutuyor. Diğer bir artısı ise İstanbul’dan Dublin’e tıpkı İngiltere’ye olduğu gibi direk uçuş imkanının olmasıdır. İrlandalılar oldukça sıcakkanlı oldukları için aile yanında kalan öğrencilerimiz de geçirdikleri süreçten mutlu olduklarını belirtip memnun dönüyorlar.

Okullar, programlar ve konaklama türleri ile ayrıntılı bilgi almak için;
Atlas Yurtdışı Eğitim Ankara Ofisi
0312 466 63 66
sila@atlasedu.com

  • Paylaş: