1 haziran’da Avustralya , İngiltere, Amerika ve Kanada üniversiteleri ile görüşmeleri kaçırmayın

İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’dan saygın üniversitelerinin yetkilileri ATLAS öğrencileriyle buluşuyor. Yurtdışında saygın bir üniversite eğitim almak isteyen öğrencilerin bu önemli buluşmayı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz. İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilerin öncelikle dil eğitimi almaları ve dil eğitim ihtiyaçlarını ofisimizde girecekleri Navitas İngilizce sınavı ile tesbit ettirtmeleri de mümkündür.

Aşağıdaki üniversitelerin lisans ve master pathway (geçiş)  programlarını sunan Navitas Grup yetkilileri ülkeleri, okulları, eğitim sistemleri, kabul koşulları ve öğrenim hayatıyla ilgili bütün bilgileri ATLAS öğrencileriyle paylaşacaklar.

Amerika’dan ;
University of Massachussettes Boston, Lowell ve Dartmouth,

İngiltere’den ;
Brunel Üniversitesi ( Londra) , Portsmouth Üniversitesi ( Portsmouth) ve Anglia Ruskin Üniversitesi ( Cambridge)

Avustralya’dan ;
Macquarie Üniversitesi ( Sydney) , Deakin Üniversitesi ( Melbourne)  ve La Trobe Üniversitesi ( Melbourne)

Kanada’dan;
Simon Fraser Üniversitesi ( Vancouver)


KATILAN BİR ÖĞRENCİMİZE GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ HEDİYE
Öğrenci görüşmelerine katılan ve 1 Haziran – 1 Ağustos tarihleri arasında başvurarak bu üniversitelerden birinin pathway programlarına kabul edilen bir öğrencimiz gidiş dönüş uçak bileti kazanacaktır.
“Görüşmelere Katılım Ücretsizdir, Katılmak isteyen öğrencilerimizin randevu almaları zorunludur”

Tarih  :     1 Haziran
Saat  :     14:00-19:00
Yer     :     Atlas Taksim Merkz Ofis, İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Ozan Han 9/3 Gümüşsuyu Taksim İstanbul

Ücretsiz Bilgi ve Randevu için
Havin Berksoy CAN
Tel: (0212) 249 53 10
mail: havin@atlasedu.com
www.atlasedu.com

University of Massachussettes Loewell Hakkında
www.uml.edu
737 nin üzerinde öğretim görevlisi ve 14000 öğrencisi ile birlikte Merrimack vadisinde bulunan en geniş 3. Üniversitisidir. Özelikle fen, mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyaca ünü olan olan üniversitede 120 den fazla lisans ve master programı sunulmaktadır.
Kampüs
Üniversite kampüsü Boston’a 40 dk. Mesafede, 110.000 nüfuslu tarihi  Lowell şehrinde yer almaktadır
Fakülte ve Bölümler
Üniversite  120 den fazla lisans, staj, master programı ve  doktora çalışmaları sunmaktadır. Mühendislik, İşletme,Sağlık Fakültesi,Eğitim Yüksek lisans fakültesi fakültelerinden bazılarıdır..

The University of Massachusetts Dartmouth Hakkında
www.umassd.edu
The University of Massachusetts Dartmouth, University of Massachusetts in 5 kampü arasında en prestijli olanlarında birisidir. 9000’den fazla öğrencinin eğitim aldığı üniverstede Yaklaşık 61 lisans ve 32 Yüksek lisans programı sunulmaktadır. Times Higher Education sıralamalarına göre dünyanın en iyi 56.üniversitesi olarak gösterilmektedir.
Kampüs
Boston’a 1 saat mesafedeki, 35.000 nüfuslu Dartmouth şehrinde yer almaktdır.
Fakülte ve Bölümler
İşletme, Finans, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Siyasal Bilimler, Psikoloji…
UMass Dartmouth özellikle mühendislik,hemşirelik,deniz bilimleri,işletme görsel programlarında başarılı bir üniversitedir.

The University of Massachusetts Boston Hakkında
www.umb.edu
Amerika’nın en prestijli üniversiteleri arasında sayılan UMass Boston’da 15.000 den fazla öğrenci eğitim almakta, 900 öğretim üyesi çalışmakta, 150’den fazla lisans ve yüksek lisans düzeyinde program sunulmaktadır.
Kampüs
Boston şehrinde bulunan kampus kütüphaneleri, bilgisayar laboratuarları, sosyal alanları ve spor tesisleri ile oldukça modern imkanlara sahiptir.
Fakülte ve Bölümler
Sosyal Bilimler, Psikoloji, Bilgisayar Bilimleri, Bilgi Teknolojileri, İşletme, Finans, Pazarlama
 
Anglia Ruskin Üniversitesi Hakkında
www.anglia.ac.uk
1852`de John Ruskin tarafından kurulan Cambridge School of Art, 1991 yılında ismi Anglia Polytechnic olarak değişerek eğitim faaliyetine devam etti. 1992 yılında üniversite statüsüne kavuşan Anglia Ruskin Üniversitesi, meslek edinmeye yönelik lisans ve lisansüstü programları ile faaliyetini sürdürmektedir. Üniversitenin toplam 20.300 öğrencisi vardır.

Kampüsler Anglia Ruskin Üniversitesi`nin birisi Cambridge şehrinin merkezinde, ikincisi Chelmsford Essex`de olmak üzere 2 kampüsü vardır.

Fakülteler
Sosyal Bilimler, Hukuk, Sağlık, Fen ve Teknoloji, Eğitim

Brunel Üniversitesi Hakkında
www.brunel.ac.uk
Londra’nın en prestijli ve en çok öğrenci talebi olan üniversitelerinden biri olan Brunel Üniversitesinde, 10.500’ü üniversite öğrencisi, 4000’i lisansüstü öğrencisi,  400 kadarı da dil öğrencisi olmak üzere yaklaşık 15000 öğrenci eğitim almaktadır. Uluslararası öğrenci miktarı toplam öğrenci sayısının %20 si kadardır.  İşletme, Mühendislik, Tasarlama (proje) ve kanser genetikleri, yaşlanma, madde gelişimi,  girişimcilik ve yenilik, çevre, çağdaş müzik gibi bir dizi uzmanlık alanını içeren bölümler üniversitenin en başarılı olduğu programlardır.
Kampüsler
Londra’daki az sayıdaki kampus üniversitelerinden biri olan Brunel üniversitesinin kampüsü Londra’da Uxbridge de yer almaktadır. Kampüs Londra’nın merkezine yaklaşık yarım saat mesafededir.
Fakülteler
Sosyal Bilimler ( Siyasal Bilimler, Psikoloji, Sosyoloji, İletişim, Drama, İngilizce, Gazetecilik, Müzik, Göresel Meya) ; Mühendislik ve Tasarım; Bilişim Teknolojileri, Bilişim ve Tasarım, İşletme, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Spor, Eğitim

Portsmouth Üniversitesi Hakkında
www.port.ac.uk
University of Portsmouth 1869’da kurulmuş olup 2008’de yapılan öğrenci memnuniyeti anketlerine göre İngiltere’nin güney bölgesi üniversiteleri arasında en iyi üniversite seçilmiştir
Kampüsler
Portsmouth Üniversitesi İngiltere’nin güneyinde, deniz kenarında oldukça güvenli bir şehir olan Portsmouth’da yer almaktadır. Portsmouth şehri hızlı tren bağlatısıyla Londra’ya 90 dk. Uzaklıktadı.
Fakülteler
İşletme, Hukuk, Mimarlık, Tasarım, Medya, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen, Sağlık Bilimleri

Macquarie Universitesi Hakkında
www.mqu.eu.au
Macquarie Universitesi Avustralyanın en önde gelen eğitim kurumlarından birisidir. Macquarie Universitesi  8000’i  100 farklı ülkeden uluslararası olmak üzere, mevcut 31.000 öğrencisi  ve 2.000’i askın çalışanı vardir. Macquarie Üniversitesi, Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır.  Macquarie Graduate School of Management (MGSM) World Executive Digest tarafından (11 diğer enstitü ile birlikte) dünyadaki en iyi is idaresi okullarından biri olarak seçildi. Ayrica London Financial Times tarafından yapılan araştırmada, 2001’de dünyadaki en buyuk 40 top business okullarından biri olarak ilan edildi.
Kampüsler
İçinde Golf sahaları, Gym, Tenis kortları, futbol, basketbol, rugby , olimpik açık ve kapalı havuzların bulunduğu Aquatic merkeziyle 135 hektarlık North Ryde  kampüsü, meşhur Sydney Opera Binası ve liman köprüsüne ise sadece 15km mesafededir.  Macquarie Üniversitesinin şehir merkezinde de bir kampüsü bulunmaktadır.
Fakülte ve Bölümler
Sosyal Bilimler Fakültesi (Sosyal Bilimler, Hukuk), İşletme ve Ekonomi Fakültesi (İşletme, Finans, Ekonomi), Beşeri Bilimler Fakültesi ( Eğitim, Lİnguistik, Psikoloj), Fen Fakültesi ( Mühendislik, Fizik, Biyoloji, Çevre Bilimleri)

La Trobe Üniversitesi Hakkında
www.latrobe.edu.au
Avustralya’nın en saygın üniversitelerinden biri olan La Trobe Üniversitesi, Dünyanını en iyi 200 üniversitesi arasında bulunmaktadır. 1967 yılında kurulan üniversitede 26,000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Bu öğrencilerin 3500’unu 90 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır
Fakülteler
Eğitim, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk ve İşletme, Fen, Teknoloji ve Mühendislik
Kampüsler
La Trobe Üniversitesinin Victoria eyaletinde 7 kampüsü bulunmaktadır.

Deakin Üniversitesi Hakkında
www.deakin.edu.au
Üniversite 1974 yılında kurulmuştur. Avustralya’nın yeni nesil üniversitelerinden biri olan Deakin Üniversitesi, eğitim ve araştırma üzerine yoğunlaşan geleneksel yapı ile uygulamaya dönük ve yeni gelişmelere açık eğitim metotlarını birleştirmiştir. Deakin Üniversitesi teknolojiyi akılıca kullanması ve endüstri ile başarılı iş birliği nedeniyle iki kere yılın üniversitesi seçilmiştir. Deakin Üniversitesi’nin şu anda 32.000’nin üzerinde öğrencisi vardır. Lisans öğrencilerinin oranı % 75, yüksek lisans öğrencilerinin oranı % 25, uluslar arası öğrencilerin oranı %20 dir.
Kampüsler
Deakin üniversitesinin, ikisi  Geelong’da, ikisi Melbourne’de ve biri Warnambool’da olmak üzere Victoria eyaletinde beş kampüsü bulunmaktadır.
Fakülteler
Sosyal Bilimler, Eğitim, İletişim, Siyasi Bilimler, İşletme, Hukuk, Sağlık Bilimleri, Tıp, Hemşirelik, Davranış Bilimleri, Psikoloji Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Mimarlık

Simon Fraser Üniversitesi Hakkında
www.sfu.ca
Simon Fraser üniversitesinin 6 fakülte bünyesinde 100 ü aşkın programı vardır.
Dünyada lider kabul edilen akademik bölümleri arasında Sağlık Meslekleri ve Bilimleri, Sanat ve Tasarım, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Coğrafya ve Çevre Bilimleri, Tarih, Müzik, Psikoloji, ve Sosyal Hizmetler ve İdaresi yer alır
Kampüsler
Üniversitenin Burnaby, Surrey ve Vancouver’da kampüsleri vardır
Fakülteler
Fen, Sosyal Bilimler, İşletme, İletişim, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Çevre

  • Paylaş: