ABD, İngiltere ve Kanada’dan ünversite yetkilileri İstanbul’da öğrencilerle görüşecek

ABD, İngiltere ve Kanada’dan üniversite yetkilileri üniversiteleri, programları ve kabul şartları hakkında bilgi vermek, öğrenci görüşmeleri yapmak ve başvuruları değerlendirmek üzere Atlas’ın Taksim ofisinde olacak. Görüşmelere katılacak öğrencilerin mutlaka randevu almaları tavsiye ediliyor.

Bilgi ve randevu için:

Sinem BAYRAKTUTAN

ATLAS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Adres:  Mete Cad. 14/3 Taksim/İstanbul (AKM yanı)

Tel:       (0212) 249 53 10

E-mail: sinem@atlasedu.com  

7 Nisan Pazartesi, Saat 10:00 – 11:00

York Üniversitesi  - İngiltere

Doug Pearce - Uluslar arası Öğrenci Yetkilisi

 

10 Nisan Perşembe, 15:00 – 17:00

Warwick Üniversitesi – İngiltere

Jeff Jones, Warwick Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Manufacturing Group Öğretim Görevlisi

11 Nisan Cuma, 10:00 – 12:00

Coventry Üniversitesi – İngiltere

Fiona Johnston - Uluslar arası Öğrenci Yetkilisi

11 Nisan Cuma, 13:00 – 15:00

Ohio Üniversitesi – Amerika

Elizabeth Clodfelter ,

11 Nisan Cuma, 14:00 – 16:00

Memorial – Kanada

Shelly Hobbs - Uluslar arası Öğrenci Yetkilisi

York Üniversitesi Hakkında

www.york.ac.uk 

York Üniversitesi Guardian ve The Times'a göre İngiltere’nin en iyi 20 üniversitesi arasında. Ayrıca The Times’a göre Dünyanın en iyi 74.üniversitesi.  1963 yılında kurulmuş üniversitede şu anda 11.000 öğrenci eğitim almakta, 30 akademik departman ve araştırma merkezi bulunmakta. York şehri 2007 yılında Avrupa Turizm şehri olarak seçilmiştir.

 

Warwick Üniversitesi hakkında

www.warwick.ac.uk

 

Eğitim ve araştırmada İngiltere’nin en iyi 5 üniversitesinden biri olan Warwick Üniversitesi İngiltere’nin kalbinde harika bir kampüse sahiptir. 120’nin üzerinde ülkeden 4 bin uluslararası öğrenci üniversitede eğitim almaktadır. Warwick Master öğrencileri %90’ı master bitiminde direk iş hayatına başlayabilmekte. Warwick Manufacturing grupta  görev yapan 400’den fazla akademisyen ve öğretim görevlisi endüstri ve işletme tecrübesine sahip bu nedenle WMG programları daha yenilikçi ve endüstri ile çok yakından ilişkili.

Ayrıca WARWICK ÜNIVERSITESİ MANUFACTURING GROUP (WMG) ‘DAN BÜTÜN TÜRK ÖĞRENCILERE 3000 £ DEĞERINDE BURS veriliyor.

 

 

Coventry Üniversitesi Hakkında

www.coventry.ac.uk

 

Toplam 11.584 öğrencinin eğitim aldığı Coventry Üniversitesi, 90 farklı ülkeden 2600’den fazla uluslar arası öğrenciye destekleyici bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Üniversitenin kökleri 1840 yılına dayanır. Times sıralamalarına göre Coventry Üniversitesi İngiltere’de yeni üniversiteler arasında ilk 10 arasında yer almaktadır. Coventry Üniversitesi, disiplinler arası araştırmalardaki üstün başarısı ve yüksek eğitim standartları ile övünen yenilikçi ve modern bir üniversitedir.

 

Ohio Üniversitesi Hakkında

www.ohio.edu

 

U.S News’a göre Amerika’daki en başarılı devlet üniversitelerinin arasında yüzde 2’lik dilim içinde

Üniversitede Yaklaşık 20.000 öğrenci eğitim almakta, Üniversite bünyesinde 250’den fazla lisans,170 master ve 50 doktora programı sunulmakta. Öğrencilere Ohio, Athens’de küçük şehir konukseverliği ile büyük şehir olanaklarını aynı anda sunulmakta.

 

Memorial Üniversitesi Hakkında

www.mun.ca

 

1925’te kurulan üniversite Kanada’nın en kapsamlı ve önde gelen üniversitelerinden. Kanada Atlantik’deki en büyük üniversite olan Memorial Üniversitesi İşletme, Mühendislik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Hukuk, Eczacılık gibi bir çok alanda 100 den fazla program sunuyor. 4 kampüste 15.400 lisans öğrencisi,  2.300 master öğrencisi eğitim alıyor. Düşük eğitim ve yaşam maliyetleri en önemli avantajlardan.

  • Paylaş: