Times’a gore Avustralya’nın en iyi 4, Dünya’nın en iyi 50 üniversitesi arasında

“Times’a gore Avustralya’nın en iyi 4, Dünya’nın en iyi 50 üniversitesi arasında”

Avustralya’nin ve Dünyanın en saygın üniversitelerinden Queensland  Üniversitesi yetkilisi Lee Hensaw Avustralya’da Eğitim ve yaşam, Queensland  Üniversitesi, programlar ve kabul şartları hakkında bilgi vermek, öğrencilerle görüşmek ve başvuru belgelerini değerlendirmek üzere Atlas/ İstanbul Merkez ve Ankara  ofislerinde olacak.

Yurtdışında, saygın bir üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerimizin bu önemli buluşmayı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz

İSTANBUL
Tarih: 4 Nisan Pazartesi
Saat: 15:00-18:00
Adres: Atlas İstanbul Merkez Ofis ; İnönü Cad.Hariciye Konağı Sok. No.9 Ozan Han Kat.3
Gümüşsuyu Taksim / İSTANBUL (Taksimden Gümüşsuyuna inen caddede Alman Konsolosluğuna gelmeden girişinde Metro Turizm’in olduğu sokak)

Bilgi ve randevu için:
Begum YURTSEVER
ATLAS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Tel: 0(212) 249 53 10
E-mail: begum@atlasedu.com

 

ANKARA
Tarih: 6 Nisan Çarşamba
Saat: 16:00-18:00
Adres: Atlas Ankara Ofis; Tunalı Hilmi caddesi No:70 K:5 D:28 Kavaklıdere / ANKARA

Bilgi ve randevu için:
Nur Seza Ozdemir
ATLAS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Tel: 90 312 466 63 65
E-mail: nur@atlasedu.com

Görüşmelere katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka isimlerini bildirmeleri gerekmekte

 

Queensland Üniversitesi Hakkında:

Tarihçe ve Repütasyon
Bir devlet üniversitesi olan Queensland Üniversitesi 1909 yılında kuruldu. 100 yıllık eğitim tecrübesi ile Queensland’in en eski en büyük ve en prestijli üniversitesi olan Queensland  Üniversitesi Times Higher Education Supplement tarafından,  Avustralya’nın en iyi 4, dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında gösteriliyor. Ayrıca Avustralya’da en çok başarı ödülü alan akademisyen profiline de sahip olan  üniversite  öğrencilerine birinci sınıf eğitim ve araştırma imkanları sunuyor.

Queensland Üniversitesinin  38,000 den fazla öğrencisi bulunmakta, Üniversitede  7500 uluslar arası öğrenci eğitim almakta.  Öğrencilerin 75% ini  üniversite öğrencileri,  %25  ini  master öğrencileri uluşturmakta.

Kampüs ve Lokasyon
Queensland Üniversitesi’nin St Lucia kampusü Brisbane’dadır. Brisbane Queensland eyaletinin başkenti ve 1.8 milyon nüfusuyla Avustralya’nın en hızlı büyüyen şehridir. Brisbane’da  tropikal iklimin, güvenli, samimi ve çok kültürlü bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Sıcak havası ve güneşli günleri, ılık geceleri, dışa yönelik hayat tarzı, Gold Coast ve Sunshine Coast  gibi eşsiz ve ünlü sahilleri veya yağmur ormanları size mükemmel bir eğitim ortamı sağlayacaktır.

Queensland Üniversitesinin The St Lucia kampusü şehir merkezine 7 km mesafede,  Avustralyanın en çekici kampuslerinden birtanesi. Otobüs ve feribot ile kolay ulaşılabilir bir yerde. Kampüste  her türlü spor tesisi, alışveriş olanakları, bankalar, postane, seyahat acentası, kafe ve restaurantlar ve eğlence merkezleri mevcuttur.

1464 hektarlık Kampüsde 774 bina, 14 kütüphane, 1955 eğitim sınıfı ve laboratuar , 15 öğrenci klubu, 33 spor klubu,  sağlık merkezi, eczane, diş ve göz doktoru, toplam kapasitesi 3000 ‘e ulaşan  öğrenci yurtları bulunmaktadır. Öğrencilerin eğitimine destek amaçlı rehberlik ve kariyer danışmanlığı hizmeti ayrıca

Burs olanakları
Uluslar arası öğrenciler için sunulan burs olanakları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz www.uq.edu.au/international/scholarships

Çalışma İzni
Avustralya’da öğrencilerin eğitim dönemlerinde part time , tatillerde full time çalışma izinleri vardır. Öğrencilerin ayrıca üniversite yada 2 senelik master eğitimleri sonrasında Avustralya’da 18 aylık kalma ve full time çalışma izinleri de mevcuttur.

Uluslar arası Öğrenciler İçin Sağlanan Olanaklar
Havaalanından karşılama, varış oryantasyonu uluslar arası öğrencilere sunulan hizmetler arasında. Ayrıca kampüste Uluslar arası öğrenci danışmanları da bulunmaktadır.

Ululararası öğrenciler için Akademik eğitim esnasında ve öncesinde birçok İngilizce kursu mevcuttur. İngilizce kursları, üniversite ve master programlarıyla beraber paket halinde alınabilirler. Queensland Üniversitesi İngilizce programları için Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar uygulamaktadır
İngilizce Programları ile ilgili detaylar ve tarihler için aşağıdaki  siteyi ziyaret edebilirsiniz  www.icte.uq.edu.au

Başvurular ve Kabul Koşulları
Her programa göre farklı kabul şartları vardır. Türk öğrencilerin lisans programlarına kabulu için dört yıllık lise mezunu olmaları , kendi ülkelerinde üniversite birinci sınıfı okumuş olmaları gerekmekte.  Master programı için ise üniversitelerinden iyi bir ortalama ile mezun olmaları gerekmekte . Bunun dışında İngilizce yeterliliklerini göstermek için IELTS sınavından en az 6,5  almaları gerekli. İngilizceleri yeterli olmayan öğrencilerin üniversite bünyesinde İngilizce eğitimi almaları da mümkün. Başvuruların Programların başlangıcından en az 6 ay önce yapılmasını tavsiye ediliyor. .Bazı programların başvuru tarihleri farklı olabiliyor. detaylı bilgi için ;  www.uq.edu.au/study


Fakülte ve Bölümler
Queensland Universitesi bunyesinde yüzlerce birçok farklı program sunmaktadır. Bunlar arasında İşletme, Mühendislik ve Tıp en popüler olanlarıdır.  Programlar ve kurs içerikleri hakkında daha fazla bilgi için web sitesi ; www.uq.edu.au/study

Ayrıca Queensland Üniversitesi birçok araştırmanın merkezidir. Moleküler biyoloji, biyokimya, nanoteknoloji, sağlık bilimleri, bio mühendislik, maden ve mineral araştırmaları, sosyal bilimler araştırmaları, is idaresi araştırma alanlarında başta gelenlerden bazıları.

Fakülteler
Güzel Sanatlar
İşletme, İktisat, Hukuk
Mühendislik, Mimarlık, Bilişim Teknolojileri
Sağlık Bilimleri
Ziraat, Veterinerlik, Doğal Kaynaklar
Fen Bilimleri
Sosyal ve Beşeri Bilimler

Üniversitenin Turkiye'deki temsilcisi ATLAS Bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz olarak yurutmekte

  • Paylaş: